Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya Korudent Diş Kliniği E 5 Yanyol No:108 Küçükçekmece İst.

Çalışma Günleri : Pazartesi - Cumartesi, 09:30 - 19:00
  İletişim : 02126616979

Bonding Yöntemi ile kırık diş tedavisi

Bonding yöntemi (ayrık diş tedavisi)

Ayrık dişlerin bonding tekniği ile kapatılması

Bonding yöntemi olarak bilinen ayrık diş kapatılması diastema kapatma diş kompozit beyaz dolgu maddeleri ile yapılır. Estetik diş hekimliğinde estetik amaç ile uygulanan diş dolgusu da denilebilir. Kesinlikle anestezi gerktirmeyen bu yöntem hem kısa sürede tamamlanması hemde fiyatlarının uygun olması nedeni ile çok tercih edilir. Aşırı sigara ve kahve tüketmiyorsanız sizde bonding yöntemi ile diş tedavisi için uygun olabilirsiniz.

Diş beyazlatma işlemi yapılacaksa bonding yöntemi ile diş aralığı kapatılmadan yapılmalıdır. Estetik olarak sorun yaşamamak için diş rengi ile tam uyumlu bir kompozit kullanmak ve yüzey özellikleri ve parlaklığını iyi vermek gerekir. Aksi takdirde diş ile dolgu arasında kısa sürede birleşme yeri çizgisi belirir ve estetik olarak sorun yaşanır.
Diş temizlenir gerekiyorsa beyazlatma işlemi yapılır ve sonra kısa bir süre içerisinde  bonding yöntemi ile diş dolgusu şeklinde aralık kapatılır. Dişe hiçbir zararı yoktur. İstenirse çıkarılabilir veya yerine diş kaplamaları uygulanabilir.
bonding yöntemi ile diş aralılarını kapatmadan önce size bittiğinde nasıl olacağı ile ilgili bir örnek uygulama yaptığımız için sonucu görmüş olacaksınız. Eğer sonuç sizi mutlu ediyorsa hemen uygulama yapmak ve yaklaşık 1 saat içerisinde dişler arasındaki boşlukları kapatmak mümkün olacaktır.
Bonding yöntemi ile kırık dişlerin onarılması da bazı durumlarda mümkün olabilmektedir. Ancak buna muayene sonrasında karar verilebilir. Kırık dişiniz varsa estetik bonding uygulama için uygun olup olmadığını öğrenmek için randevu almanız gerekmektedir.
Ayrıntılı bilgi ve deneme seansı için diş hekimi Sertaç Kızılkaya dan  bonding ugulaması için diye belirterek randevu almanızı rica eriz. Tel:02126616979

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: