• Türkçe
 • İngilizce

Opening Hours : Mesai: Pazartesi - Cumartesi 09:00-19:00
  Contact : +90549 347 43 47

Estetik Diş

Estetik Diş Hekimliği

Estetik Diş Hekimliği

Zirkonyum Diş Kaplama Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya

Estetik Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya

Sadece hastanın estetik diş beklentileri olarak değil, yapısal, fonksiyonel ve biyolojik olarak uzun dönemde başarılı olmak hem diş hekiminiz hem de diş teknisyeniniz için çok önemlidir.Güzel görünen ve çiğneme konuşma gibi fonksiyonları yeterince karşılayabilen diş kaplamaları ve tedavi uygulamaları yapmak ekip işidir.

Estetik Diş Hekimliği bütün tedavi branşlarına hakim, dişler çeneler ve yumuşak dokulardaki sınırlamaları bilen bir orkestra şefi gibi ihtiyacınız olan tedavileri belirler ve bunların sonuç odaklı olarak tamamlanması ve mükemmel sonuca ulaşması için çalışır.

Estetik Diş Hekiminin ekibinde Çene cerrahisi,diş eti hastalıkları uzmanı, ortodonti uzmanı,protez uzmanı ve teknisyeni gibi bilgi beceri ve tecrübe gerektiren dallar vardır.

Diş teknisyeni ile klinik arasında sağlam bir iletişim olması da yapılacak estetik diş tedavilerinin başarısı için son derece büyük önem taşır. Sizein için en iyi soonuca ulaşmak önemli ise estetik diş hekimliği hizmetinden faydalanmanızı önerebiliriz. Sadece ağzımda dişler olsun nasıl olursa olsun diyenler için bu şekilede bir çalışma hem maliyetli hem de uzun süreli bir tedavi seçeneği olacaktır.

Esteik diş denildiğinde kimi insan için doğal bir görünüm, kimisi için bembeyaz sıralı diler akla gelir. Kişinin yaşam koşulları ve felsefesi bu estetik görünüm için hedeflediği amacı belirler. Bir satış elemanı le bir yoga eğitmeninin dünya görüşü farklı olabildiği gibi estetik diş kavramına yaklaşımları da farklı olacaktır. Diş Rengi seçimi bile başlı başına kişinin yaşam felsefesini yansıtan bir kriterdir aslında.

Doğal görünümde diş yapmak sadece renkle ilgili değildir. Rengin tonu, doygunluğu, parlaklığı ve translusensi gibi boyutlar düşünülerek yapılır.Diş Estetiğinde doğallık, yaptığımız dişlerin cansız, opak görünümü translusensi dediğimiz özelliğin yetersiz olduğunu düşündürür. Hastadan renk seçerken dişhekimi birçok parametreye dikkat eder. Kesici kenar efektleri ve yapısı da çok önemli bir konudur.

DİŞ KAPLAMALARINDA RENK SEÇMİ

Full Porselen diş olsun ya da sadece dişlerin ön yüzeyine yaptığımız lamine dişlerde olsun renk analizi çok önemlidir. Öncelikle ana renk seçilir. Rengin yoğunluğu, parlaklığı , translusentliği devamında değerlendirilir. Eğer rengin değeri diğer doğal dişlerle uyuşmuyorsa dişin yapay olduğu hissedilir. Diğer özelliklerdeki uyuşmazlıklar ancak bir dişhekimi tarafından ayırdedilir. Lamine porselenlerde bazı farklılıklar vardır. Dikkat edilen en önemli nokta dişteki aşındırmanın asla fazla yapılmaması ve altta biraz da olsa mine dokusunın bırakılmasıdır. Bu da alttaki dişin yansıması sonucu daha doğal bir görünüm elde etmek için önemlidir. Günümüzde gerek kullanılan materyaller, gerek yeni tekniklerle doğal diş dokusuna uygun dişler yapmak mümkündür. Estetik diş yapılarının yapılmasında dişhekimi ve yardımcılarının, dental teknisyen, dental malzeme distribütörleri, teknolojik cihazların firmaları gibi birçok kişi ya da kuruluşlar çalışmaktadır.

DİŞ ESTETİĞİ AŞAMALARI

 • – Öncelikle deytaylı bir muayene; Dişhekiminin bilgi ve Tecrübesinin yanısıra, ağıziçi görüntülerinin kaydedildiği kamera sistemleri ile muayene, tedavi planının çıkarılıp hastaya verilmesidir.
 • – Tedavi planının kabul edilmesi ile birlikte fotoğraf kayıtları, bazı özel programlarla diş estetiği analizi ve analiz yöntemleri sonucu elde edilen 3 boyutlu modeller.
 • – Diş estetiği sağlıklı diş ve dişeti ile başlar. Bu yüzden ağıziçinde yapılması gereken tüm dolgular, kanal tedavileri, çekimler ve
  implant tedavileri ilave edilir.
 • – Dişetleri operasyonları örneğin; gummy smile dediğimiz fazla görünen dişetlerinin alınması, dişeti simetriğinin sağlanması, yani
  dişetlerinin de estetik olması için yapılacak işlemlerin ücretleri de ilave edilir.
 • – Sağlıklı bir ağız yapısı elde edildikten sonra diş estetiği kısmı başlar.
 • 3 boyutlu modellerin bazı özel plaklarla ağız içine uygulanışı ve hekim ve hasta tarafından geçici dişlerin onaylanması.
 • – Elde edilen geçiciler üzerinden diş aşındırmaların yapılması
 • – Ölçü aşaması ve laboratuara transferler
 • – Laboratuarda hem teknisyenin el yeteneği hem de teknolojisini kullanarak seramiklerin yapılması.
 • – Provalar
 • – Yapıştırma aşaması ve final Tüm bu aşamaların arasında daha birçok detay ve titiz çalışmayı gerektiren işlemler de bulunmaktadır.

Kliniğimizden randevu alabilirsiniz. ( Gummy smile operasyonu ücreti, diş temizliği ücreti, mock up ücreti, lamine diş fiyatı, metalsiz porselen diş fiyatları, metal destekli porselen ücreti, zirkonyum diş fiyatları, implant ücreti, implant üstü porselen diş ücretleri, panaromik röntgen ücreti, diş tomografi ücreti, kompozit dolgu fiyatları, diş estetiği, gülüş analizi ücreti )

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: