Zirkonyum diş kaplama 2017 fiyatları

Zirkonyum Diş Kaplama

Zirkonyum Diş Nedir?

Estetik zirkonyum diş kaplama yönteminde diş köprüsü içerisinde koyu renkli metal yerine beyaz renkli zirkon malzemesi kullanılır. Zirkon malzeme metal gibi koyu renkli değildir. Estetik zirkonyum diş kaplama malzemesi diş rengine uygun olarak yapılmaktadır. Hatta şeffaf zirkonyum da günümüzde piyasaya çıkmıştır. Bu neden ile altyapı üzerine uygulanan seramik öncesinde koyu rengi kapatma sorunu olmaz. Doğal görünümlü ve estetik diş kaplama ve köprüleri yapmak mümkündür. Kısaca estetik zirkonyum altyapılı porselen diş kaplamaların öne çıkan avantajı doğal diş gibi görünmesidir. Estetik olarak ideal sonuçlar alınabilir.Kullanılacak estetik zirkonyum diş kaplama malzeme blok şeklindedir. Basınç ile sıkıştırılarak sağlamlaştırılmış bloklar bilgisayar destekli tasarım sonrasında yine bilgisayar destekli üretim aşamasına alınırlar.  CAD CAM tekniği ile üretilen estetik zirkonyum diş kaplama altyapılarda hata payı nerede ise sıfıra indirilmiştir. Bu sayede diş ile tam uyumlu kaplamalar üretilebilmektedir.  Metal alt yapılı diş kaplamalarında metalin kesik diş ile uyumunu sağlamak ancak dökülen metalin aşındırılması ile mümkün olur. Bu nedenle metal porselen diş köprüsü ve kaplamalarının uzun ömürlü kullanımları mümkün olmaz.
Estetik diş hekimliğinde uygulanan bu yeni nesil diş kaplama mükemmel sonuçlar verir. Son yıllarda giderek artan bir uygulama alanı bulan bu doğal görünümlü diş kaplamaları bilgisayar ortamında üretilmektedir. Ağızdan bilgisayara aktarılan diş ve diş eti modeli ekranda özel bir yazılım yardımı ile tasarlanır. Kişinin ihtiyaç ve beklentilerine göre değişken olan malzeme seçimi diş hekiminiz ile birlikte karar verilmesi gereken aşamalar dandır.

Özellikle ön bölgede estetik beklentilerin ön plana çıkması nedeni ile içerisinde metal bulunmayan  zirkonyum diş kaplama hakkında bilgi vermeye çalışacağım. Bu sayfayı sonuna kadar okuduğunuzda diş tedavinizi yaptırmadan önce bilmeniz gerekenleri ana hatları ile öğrenmiş olacaksınız.
Zirkonyum kaplamaların porselen diş kaplamalardan farkı nedir, zirkon kaplama dişlerin avantajları nelerdir gibi konulara da yer vereceğim. Diş kaplama çeşitleri arasında mekanik direnç karşılaştırmasını ve zirkonyum altyapının neden tercih edildiğini anlayabileceksiniz.
Estetik diş hekimliğinde altyapısı metal olan porselen diş kaplamaların  birtakım olumsuz özelliklerini ortadan kaldırmak için estetik zirkonyum diş kaplamalar geliştirilmiştir. Zirkonyum diş kaplamalar altyapı şekillendirmesi tamamen  bilgisayar teknolojisi ile üretilen yeni nesil bir diş kaplama türüdür. Bu nedenle kesik diş ile tam uyumludur.
Uzun süre ağzınızda sorunsuz kullanabileceğiniz bir diş kaplama yaptırmak istiyorsanız bu diş kaplama tam size göre. Çünkü zirkonyum vücut ile tam uyumlu bir malzemedir. Hem sağlıklı hemde estetik diş kaplama malzemesi olarak diş hekimleri tarafından yıllardır hastalarda güvenle kullanılmaktadır. Klasik porselen kaplama ve köprüler artık estetik beklenti yüksek olduğundan tercih  edilmemektedirler.

İyisini yaptır bir defa yaptır.

Bilinmesi gereken en önemli konu iyi bir diş kaplaması sadece malzeme ile olmaz. Diş tedavilerinin kusursuz yapılması, tedavi planı hazırlanması ve iyi bir ağız içi hazırlık süreci sonrasında mümkündür. Zirkonyum diş kaplamalarda alt yapıyı oluşturan malzeme blok şeklindedir. Bilgisayar destekli tarama ve kazıma sistemleri ile hazırlanır. Bu altyapı üzerine hacim şekil ve parlaklık vermesi için seramik yani porselen işlenir.

Zirkonyum Diş Kaplama Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya

Zirkonyum Diş Kaplama Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya

Zirkonyum kaplamanın neden çok tercih edilen bir malzeme olduğunu anlayabilmek için önce ne olduğunu ve özelliklerini bilmeniz gerekir. Konu hakkında genel bir bilgi sahibi olduktan sonra bana ulaştığınızda sorularınız ve tedavi ihtiyaçlarınız ile ilgili doğru bir plan hazırlama imkanımız olacaktır.

Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya‘ya muayene olmak ve size en uygun tedavi planlamasını öğrenmek  için 02129093748 dan muayene randevusu alabilirsiniz.

Zirkonyum diş kaplamadan alınan memnun edici sonuçlar nedeni ile klasik metal alt yapılı diş kaplama yerine bizim de tercihimiz  zirkonyum diş kaplamalardır.
Zirkonyum diş fiyatları klinik ve doktorlara göre değişkenlik gösterir. Çünkü kullanılan malzeme farklıdır. Diş hekimi üretimde kullanılan malzeme ve işçilik ücretlerine göre size fiyat verebilir. Bu nedenle ucuz diş teknisyeni ile çalışıldığında nerede ise metal altyapılı diş fiyatları uygulanabilir. Kaliteli malzeme ile çalışan tecrübeli ve sanatını gösterebilen diş teknisyenleri ile çalışıldığında da fiyat bunun iki katına çıkar. Ucuz çalışan diş teknisyenleri de malzeme maliyetlerini düşürmek için uzak doğu kökenli altyapı malzemesi kullanmaktadırlar. Burada bizim tercihimiz daima en iyiyi en uygun fiyat ile sunmaktan yanadır.
Bilgisayar destekli üretim yapılan bu diş kaplamanın alt yapısı beyaz renkli ve aynı zamanda ışık geçirgenliği olan bir malzemedir. Bu nedenle çok tercih edilir. Zirkonyum diş kaplamalar üzerine gelen basınçlara karşı son derece dayanıklıdır. Zirkonyum diş kaplama estetik olmasının yanı sıra biyolojik olarak doku dostudur.

-Zirkonyum ile yapılan diş kaplamalarında bugüne kadar her hangi bir alerjiye rastlanmamıştır. Bu özellikleri ile zirkonyum alt yapılı estetik diş kaplamalar özellikle allerji sorunu yaşayan hastalar için ideal bir diş kaplama malzemesidir.

-Ayrıca bu malzemenin rengi beyazdır, bu yüzden geleneksel metal alaşım altyapılı porselen dişlerde olan siyah metalin yansıması olmaz.

Zirkonyum diş kaplama içinde metal yoktur.

Porselen diş kaplama için

Zirkonyum kalpalama içi

Zirkonyum kalpalama içi

-Işık geçirgenliği vardır, özellikle ön dişlerde gülümseme sırasında en ideal
estetiği yakalamak için zirkonyumun bu özelliğinden faydalanılır. Estetik diş
kaplaması için en önemli kriterlerden birisi budur.
Bazı insanların metale karşı alerjisi vardır. Bu kişiler diş kaplaması yaptırmak istediği zaman zirkonyum kaplama yaptırması gereklidir. Aksi halde diş etlerinde iltihap, diş eti çekilmesi, diş etlerinde kanama, diş eti şişliği, kızarıklık vb gibi birçok diş ve diş eti rahatsızlığı ile karşı karşıya kalabilir.
– Diğer kaplamalara göre zirkonyum kaplama, ısı iletkenlik özelliği düşük olduğu için, ısıyı daha iletir. Böylece ağız içinde sıcak ve soğuktan etkilenmezler, dişte hassasiyete neden olmazlar.
-Her renkte dişe uygulanabilir. Rengi çok koyu olan bir diş, zirkonyum kaplama ile istenilen renkte kaplanabilir. Dişin asıl rengi zirkonyum kaplama rengini etkilemez. Uzun yıllar sonra bile zirkonyum diş kaplamasının rengi değişmez.
-Zirkonyum dişlerin ekstra bir bakımı yoktur. Düzenli diş fırçalama ve iyi bir ağız  hijyeni yeterlidir.

Zirkonyum diş kaplama son yıllarda  popüler olmuş bir diş kaplama malzemesidir. Zirkonyum diş yapımında metal kullanılmadığı için diş eti ile uyumlu  kaplamalar yapmak mümkündür.

 

Zirkonyum Diş Kaplama bilgilendirme videosu izleyebilirsiniz.

Diş hekimi Sertaç Kızılkaya Zirkonyum Diş Kaplama Avantajlarını şöyle sıraladı:
 1. Zirkonyum diş kaplama estetik yapısı ile doğal dişlerden ayırt edilmesi oldukça güçtür.
 2. Zirkonyum diş kaplamanın  ışık geçirgenliği vardır. Metal porselen gibi koyu renk yansıma yapmazlar.
 3. Metal destekli porselen diş kaplamalarında özellikle gün ışığında ve fotoğraf flaşında oluşan opak görüntü zirkonyum porselenlerde oluşmaz.
 4. Zirkonyum diş kaplama alerjik reaksiyon yapmayan bir malzemedir.
 5. Diş eti hastalıklarında ve diş eti çekilmelerinde sıkça görülen diş eti morlukları zirkonyum da görünmez.
 6. Metal destekli porselenlerde zamanla dişeti kenarında porselenin altındaki metalin renginden dolayı gri  bazen mor renkte bir hat oluşur. Zirkonyum porselen diş kaplama yapıldığında böyle bir sorun görülmez.
 7. Isı yalıtıcı özellikleri çok iyi olduğundan  zirkonyum diş kaplamalarda soğuk sıcak hassasiyeti minimum olacaktır.
 8. Zirkonyum porselenler yeterli çiğneme direncine sahip olduklarından azı dişlerinde de rahatlıkla kullanılabilirler.
 9. Zirkonyum metal destekli protezlere göre oldukça hafiftir.
 10. Zirkonyum diş kaplama ağızda metalik tat vermez.
 11. Zirkonyum diş kaplama diş eti kenarlarındaki koyu renklenmeye neden olmazlar.
 12. Zirkonyum porselen diş kaplamalar daha estetik ve doğal dişe yakın görüntü verirler
 13. Dişeti dostu olan zirkonyum vücutta ve diş etinde alerjik reaksiyon oluşturmaması.
 14. Cad cam sistem ile tam diş üzerine uyumlu mükemmel zirkonyum diş kaplamalar yapılabilir.
 15. Zirkonyum diş kaplama estetik özelliklerinin yanında alerji yapmadığı için de çok tercih edilen diş kaplaması olmuştur.
 16. Zirkonyum diş kaplama yapımında kullanılan bloklar pahalı olmasına rağmen estetik ve dayanıklı olduklarından uzun yıllar bozulmadan size hizmet edebilecekler.
 • Zirkonyum porselen diş kaplama nasıl yapılır?
Konforlu bir tedavi için önce sprey ile ağız uyuşturulur ardından lokal anestezi  yapıldıktan sonra diş üzerinde kaplamanın yerleştirilebileceği şekilde aşındırma işlemi yapılır. Daha sonra dişlerinizden ölçü alınır.Provaya kadar kullanacağınız geçici diş kaplamalar hemen yapılır.
Porselen diş kenarı

Porselen diş eti kenarı

Zirkonyum dişeti kenarı

Zirkonyum dişeti kenarı

Zirkonyum altyapı diş laboratuvarında hazırlanır ve ağzınızda yapılan provayla diş eti uyumu kontrol edilir.
Bir sonraki randevu zirkonyum dişlerin estetik provasının yapıldığı randevudur.
Dişlerinizin yüzünüze uyumu kontrol edilerek hastanın onayınız alınır ve bitim aşamasına geçilir.
Provalar bittiğinde zirkonyum altyapılı estetik dişlerinize cilalama işlemi uygulanır.
Son olarak zirkonyum diş kaplama kendi dişleriniz üzerine yapıştırılır. Yapım işlemleri 5-15 gün içerisinde tamamlanır. Hayalinizdeki güzel gülümsemenize kavuşursunuz.

 Hassas ölçü sistemleri ile diş eti üzerine gelen baskı tamamen ortadan kaldırılmaktadır. Zirkonyum dişler ile bütün bu sorunlar ortadan kaldırılabilir. Diş eti ile dişin birleştiği kenardaki karartı metalin koyu renginin  diş eti içerisinde koyu mor bir renge sebep olur. Zirkonyum’un açık rengi ile bu sorun ortadan kalkar.
Yapılan kaplamaların şekilleri mutlaka yüz şekli ile uyumlu olmalıdır.
 Dışarı doğru konveks bir yapıdaki yüze hazırlanacak kaplamalarda bu konveksliğe uyumlu olmalıdır. Hastanın yaşı dişler üzerindeki makyaj çizgileri ile ve dişlerinin uç kısımlarının şekli ile yakından ilgilidir.Ten rengi ve göz rengi de dikkat edilmesi gereken konulardandır. Yapılan dişlerin hastaya ait görüntüsü verebilmesi için dikkatli bir şekilde bütün unsurlar dengelenerek diş hazırlanmalıdır.Hastanın da görüşleri dikkate alınarak provada son düzenlemeler yapılır.
Bir diğer önemli konu zirkonyum diş kaplama yapılacak hastanın cinsiyetidir.
Bayanlarda daha yumuşak ve yuvarlak hatlar kullanılırken erkekler için köşeli keskin kenarlı dişler daha uygun olmaktadır. Hastalar için olduğu kadar diş hekimlerini de mutlu eden zirkonyum dişler maliyetlerinin yüksek olması dışında bir dezavantaj oluşturmadılar.
Laboratuvarlar zirkonyum diş yapmak için hatırı sayılır bir altyapı maliyeti yükünün altına girmişlerdi çünkü.Bu yatırım  diş teknisyenleri için  iyi bir geri dönüş oldu. Diş teknisyenleri yüksek fiyatlarla başladıkları bu malzemeyi artık daha uygun fiyatlar ile yapabilmekteler. Diş eti ile dişin birleştiği kenardaki karartı metalin koyu renginin diş eti içerisinde koyu mor bir renge sebep olur. Zirkonyum’un açık rengi ile bu sorun ortadan kalkar.
Hassas ölçü sistemleri ile diş eti üzerine gelen baskı tamamen ortadan kaldırılmaktadır. Kaplama kenarlarının diş eti ile uyumunun iyi olmaması sorunu çoğu zaman diş etinde dolaşımın bozulmasına ve diş eti iltihabı ile diş eti kanamasına neden olmaktadır. Zirkonyum dişler ile bütün bu sorunlar ortadan kalkmaktadır.
 Ağza yapılan kaplamaların şekilleri mutlaka yüz şekli ile uyumlu olmalıdır. Oval, kare, dikdörtgen yüz şekilleri dikkate alınarak konturlar ayarlanmalıdır.Bir başka önemli konu da yüzün bombe sidir. Dışarı doğru konveks bir yapıdaki yüze hazırlanacak kaplamalarda bu konveksliğe uygun olmalıdır. Hastanın yaşı dişler üzerindeki makyaj çizgileri ile ve dişlerinin uç kısımlarının şekli ile yakından ilgilidir.

2017 Zirkonyum Diş Fiyatı

Zirkonyum diş kaplama estetik diş hekimliğinde  doğal görünüşü ve biyolojik uyumu ile adından her geçen gün daha fazla söz ettirmektedir. 2017  yılında zirkonyum diş fiyatlarında enflasyon oranında artış olabilir, ancak 2017 zirkonyum diş fiyatlarındaki artış enflasyon oranlarını  geçmeyecektir. Zirkonyum diş kaplama bilgisayar tasarımı ile hatasız üretildiği için, kullanım ömrünün de uzun olması beklenir. Ağızda uzun süre kullanılabilen zirkonyum diş kaplamalar zaman içerisinde yapım maliyetlerini fazlası ile geri ödemiş olurlar.Hem estetik olmaları hemde ağızdaki kesik diş ile tam uyum sağlamaları zirkonyum diş kaplamalarının en büyük avantajlarındandır.
Zirkonyum Diş Kaplama Örnekleri

Zirkonyum Diş Kaplama Örnekleri

Zirkonyum nerelerde kullanılır?

Zirkonyum Fevkalade sağlam ve %100 biyolojik uyumluluğa sahip bir malzemedir. Bu sebepten dolayı kulak , parmak ve kalça protezlerinde kendisine artan bir kullanım alanı bulmaktadır. Zirkonyum diş hekimliğinde, kaplama ve köprüler ve implantlarda kullanılır. Malzemenin doğal beyaz yapısı istenen diş renginde renklendirme yapmaya olanak tanır. Zirkonyum biyo teknik karakteristikleri mükemmel biyolojik  uyumluluğa ve estetik görünüme sahip, yüksek kaliteli kronlar ve implant için olanak tanır.

Zirkonyum diş ile porselen diş karşılaştırması.

Zirkonyum diş kapalama, klasik porselen diş kaplama kadar bilinmemektedir. Bu nedenle bu yazıda özellikle “zirkonyum diş” kaplama’nın ne olduğunu anlatıp sonra zirkonyum diş kaplama ile porselen diş kaplama arasındaki farkların ne olduğunu açıklamaya çalışacağım.
Bu diş kaplama’nın en büyük özelliği estetik olarak mükemmel sonuçlar vermesidir.
Zirkonyum kaplamalar bu kadar üstün estetik özelliklere sahipken neden hala zirkonyum diş değilde metal alt yapılı porselen diş kaplamalar kullanılıyor diye düşünebilirsiniz.
Mutlaka her insan kendi dişlerinin yerine diş yaptırırken mümkün olduğunca doğal bir görüntü ve uzun ömürlü sağlıklı diş kaplaması ister. Ancak satın alma gücü ölçüsünde ekonomik olarak gücünün yettiği ile yetinir.
Metal porselen dişler de eksik dişlerin yerine yapıldıklarında estetik ve fonksiyonu bir ölçüde sağlarlar. Hiç diş yapılmadan eksik diş ile beklemek yerine mutlaka en azından metal porselen diş kaplamaları yapılmasını tavsiye ederim. İmkanlar elverdiğinde de daha estetik olan zirkonyum diş kaplama yapılması yerinde olacaktır.
Özellikle zirkonyum diş kaplama tercih etmemizin nedenleri;
Metal Porselen Diş

Metal Porselen Diş

Zirkonyum ışık geçrgendir

Zirkonyum ışık geçrgendir

Zirkonyum kaplamalar metal alt yapılı klasik porselen diş köprülerinden farklı olarak,  alt yapıda metal yerine, beyaz renkli zirkonyum maddesi kullanılır. Son teknoloji ürünü bu beyaz zirkonyum altyapı estetik ve dayanıklılığı bir arada sunabilen bir malzemedir.

Zirkonyum dişyapıldığında en büyük avantaj: Metal olmadığı için zirkonyum altyapı da beyaz renkli olduğu için diş etine ve çevreye koyu bir renk olan metal rengini yansıtmamasıdır.Bu sayede diş etinde morluk ve koyu renk oluşmaz.
Zirkonyum malzemesi metal porselenlerde olduğu gibi allerjik reaksiyon yaratmaz. Ayrıca, ışık yansıtma özelliği sayesinde tam estetik bir görünüm sağlar.
Zirkonyum yapımında  tarayıcı kamera kullanılır. Bu tarayıcı yardımı ile elde edilen diş görüntüleri bilgisayara yüklenir. Daha sonra diş altyapı tasarımları (CAD) yapılarak üretime (CAM) geçilir.Zirkonyum tozunun sıkıştırılması ile oluşturulmuş bloklardan kazınarak elde edilendiş altyapısı böylece hatasız olarak imal edilir.
Geliştirilen bu teknolojiler ile tek diş kuron restorasyonlarından, 3-6 üye köprülerde, implant üstü kron – köprü çalışmalarında başarı ile kullanılmaktadır.

Estetik diş hekimliğinin göstermiş olduğu gelişmeler ile 2000’li yıllardan itibaren diş hekimliğinde, yüksek kuvvetlere oldukça dayanıklı ve diş renginde olan ‘zirkonyum diş’ kullanılmaya başlanılmıştı. uzun zamandır başarı ile kullanılan zirkonyum diş kaplamalarının tek dezavantajı zirkonyum diş fiyatlarının porselen diş fiyatlarına göre daha pahalı olmasıdır.Porselen kaplamalara karşı alerji reaksiyonu olmaz. Metal ışığı yansıtması ve bu şekilde koyu renkli etmelerine sebep olması büyük 10 yıl daha çok yapılmasına neden olmuştur neden yok Işık geçirgenliği veya alerjisi yapmaması ısı iletkenliğinin daha az olması ve estetik mükemmelliği ile en çok tercih edilen diş kaplamalarının biridir

Zirkonyum Diş Dr. Sertaç Kızılkaya

Zirkonyum Diş Dr. Sertaç Kızılkaya

Zirkonyum diş kaplama içerisinde metal bulunmaz. Allerjik reaksiyonlar  porseleneden değil porselene destek sağlayan metal alt yapıdan kaynaklanır.
Porselen altındaki metal bir alaşımdır ver içerisinde Cr,Co,Ni,Pb,Au,Ag gibi maddeler de yer alır. Kişiden kişiye değişmekle beraber allerjik reaksiyon bu elementlerden birine veya birkaçına birden gelişebilmektedir.
Titanyum Altın gibi kıymetli metaller ile yapılan porselen kaplamalarda alerji olmaz. Ancak bu malzemelerin fiyatları yüksek ve estetik olarak da zirkonyum kadar başarılı sonuçlar vermemektedirler.

Zirkonyum ve metal destekli seramik arasında dayanıklılık  ve estetik bakımdan karşılaştırma yapıldığında:

•  Zirkonyum kıymetli metale kıyasla çatlamaya daha dayanıklıdır
fakat daha az esnektir.
• Tüm sabit ve çıkarılabilir protezler için önerilir.
• Dikey boyutların minimal olduğu durumlarda önerilmez.

Zirkonyum diş kaplama ışığı geçirir. Metal seramik Porselenlere kıyasla mükemmel görünüm sağlar.
Zirkonyum Diş Kaplama fiyatlarının diğer porselen diş kaplama fiyatlarına göre pahalı olmasına rağmen artık çok sık yapılmasının elbette nedenleri vardır.Aşağıda zirkonyum porselen diş kaplama avantajlarını bulabilirsiniz.

 • Zirkonyum ağızda tat bozukluğuna, diş eti problemlerine ve ağız kokusuna yol açmayan sağlıklı bir materyaldir.
 • Zirkonyum Diş Kaplama; ısı yalıtıcı özelliğiyle sıcak soğuk hassasiyeti gelişmez.
  Zirkonyum Diş Kaplama;  ışığı geçirdiklerinden doğal diş yapısına çok benzer estetik oluşturur. Çok iyi yapılmış olan metal destekli porselenlerde bile bir matlık ve yapaylık vardır. Bu nedenle özellikle ön dişlerde zirkonyum tercih edilir.
 • Zirkonyum Diş Kaplama da metal destekli porselenler gibi bazı ışıklarda ağızda yokmuş gibi koyu renk bir boşluk görüntüsü olmaz. Zirkonyum  diş aynı doğal diş gibi her türlü ışığı geçirir.
 • Zirkonyum Diş Kaplama alt yapısında metal olmadığı için kapalama ile diş eti hizasında koyu renk bir çizgi olmaz. Daha estetik bir görüntü sağlanır.
 • Porselen yüzeyleri son derece pürüzsüz olacağı için sigara ve benzeri sebeplerden kaynaklanan lekelenmeleri ve diş taşı oluşumlarını minimuma indirir.
 • Zirkonyum Diş Kaplama çay, sigara,kahve gibi dış etkenlerle renk değişikliği yapmamaktadır.
 • Önceden yapılmış olan metal destekli porselen kuronlar nedeniyle diş etinde oluşan baskı ve morluklar zirkonyum (kaplamaların) kuronların uygulanmasıyla tamamen ortadan kalkar. Estetik ve doğal bir görüntü elde edilir.
 • Diş eti çekildiğinde, zirkonyum estetik görünümlerini korurlarken, metal destekli porselenler diş ile birleştikleri bölgede kötü bir görüntü oluştururlar.
 • zirkonyum alt yapılı porselenlerde alerji riski yoktur.Alt yapıda kullanılan bazı metallere karşı (nikel…vb.) allerji yapmaz.
 • Zirkonyum malzemesi vücudumuzla mükemmel uyum sağlandığı için diş eti hastalığı olan ya da diş eti hastalığına yatkın olan kişilerde rahatlıkla kullanılabilir.
 • Zirkonyum diş kaplama diş etiyle uyumu çok iyidir ağız hijyenine önem verildiği takdirde diş eti problemi yaratmaz.

  1. Zirkonyum diş kaplama sisteminde metal yerine beyaz renkli zirkonyum kullanılır.
  2. Zirkonyum kaplama diş sağlamdır.
  3. Zirkonyum diş kaplamalar diş eti çekilmesi yapmaz.
  4. Zirkonyum dan yapılan diş kaplamaları allerjik reaksiyon oluşturmazlar.
  5. Zirkonyum porselen kaplamalı dişlerde, gri metal renk yansıması olmaz. Bu durum estetik açıdan sizi rahatsız etmeyecektir.
  6. Kırık dişlerin onarımında kaplama yapılacak ise zirkonyum diş kaplama yapılabilir.

İyi uyumlu ve hastanın kolay alışabileceği bir kuron köprü diş kaplaması yapmak için aşağıdaki durumlar değerlendirilmelidir.

a. Dişin kuron ve kök yapıları.
b. Dişlerin duruş şekli
c. Damak kemiğinin durumu
d. Dikey ve yatay yöndeki kapanışlar
e. Diş eti sağlığı ve yapışma yeri
f. Diş çürükleri ve pulpa ile olan ilişkiler
g. Diş ve kemiğin bağlantısını sağlayan ligamentlerin sağlığı
h. Dişlerdeki aşınmalar
L  Dişlerdeki renklenmeler
Zirkonyum kaplamalar ışığı geçirir ve opak yapılı metal seramik restorasyonlara kıyasla mükemmel görünüm sağlar.
Bizimle iletişime geçerseniz size tedavi görüntülerini sunabiliriz.

Diş eti renklenmesinin zirkonyum kaplama ile giderilmesi:

Metal porselen diş kaplamalarında veya amalgam dolgularda diş etinde koyu renk oluşumu gözlenebilir. Melanin pigmentinin artması ile ortaya çıkan bu durum elektroserrahi yöntemi ile giderilebilmektedir. Kaplamanın kenarında meydana gelen renk koyulaşması ise metalsiz zirkonyum diş kaplama ile ortadan kalkacaktır.

CEREC sistemi ile hassas zirkonyum diş kaplama uygulamaları yapmak mümkündür. Diş hazırlığı aşamasında dikkat edilmesi gereken kesim teknikleri vardır. Kesik diş ölçüsü bilgisayar kamerası taraması ile 3 boyutlu olarak dijital ortama aktarılır.

Sağlık konusunda hazırlanan web siteleri reklam özelliği taşımaması gerektiğinden vaka resimlerimizi yayınlayamıyoruz.

Ayrıntılı bilgi almak için bizim ile iletişim kurunuz.
drsertac@gmail.com adresine mail atabilir veya
02129093748 telefon ile Diş Dr. Sertaç Kzılkaya ya ulaşabilirsiniz.

Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya

Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya

 ©Copyrigt
www.drsertac.com
İzinsiz alıntı yapılamaz.
2016 
KAYNAK GÖSTERMEDEN YAYINLANAMAZ
 
21 Comments
 1. Cevapla
  saliha demirci

  Zirkonyum dis kaplama da (on ust dort dis) kaplama butun mu yapiliyor yoksa tek tek mi hangisini tavsiye edersiniz. Butun olarak hazirlandiktan sonra teke cevrilebilir mi

  • Cevapla
   admin

   Dişlerinizin hacmi ve kapanış durumunuza göre ayarlanması gerekir. Ayrı yapıldıktan sonra birleştirilmesi mümkün değildir.

 2. Cevapla
  gül

  Merhaba
  Zirkonyum dis kaplamasi geride kalmış ve fırça ulaşamaması sebebi ile kararan dişlere uygulanabilir mi?

  • Cevapla
   admin

   Dişelrinizi temizletmeniz gerekiyor.

 3. Cevapla
  rasim

  tum dislerimi zirconium yaptirmak istiyorum lutfen ortalama zaman ve fiat ala bilirmiyim.ust cene komple metal porselen.alt cenede 6 dis haric metal porselen 10 yildan fazla oldu degisdirmek istiyorum

 4. Cevapla
  Cemil

  Merhaba Sertaç Bey,

  Ön üst 6 dişimde ortodontik problem var. Yaşım 38 oldugundan tel taktırmak fikri pek cazip gelmiyor.
  Acaba bu sorunu zirkon kaplama ile giderebilmek mümkün mü?
  İyi calismalar

  • Zirkonyum diş kaplamalar estetik amaçlı uygulanabilirler. Ancak sizin için gerçek ihtiyacı belirlemek ancak muayene sonrası mümkün olabilir.

 5. Cevapla
  Kübra

  Zirkonyum ile lamine arasındaki fark nedir.? Gercek diş görünümünü hangisi daha iyi verir ?

  • Laminada dişin sadece ön yüzeyinde işlem yapılır. Zirkonyum diş üzerine çepeçevre uygulanan bir kaplamadır.

 6. Cevapla
  gul

  Merhaba,üst dişlerime zirkonyum yaptırdım.Ancak doktor çok beyaz yapmış.Şuanda çok pişmanım.Renki biraz daha dişlere yakın sonradan sarartmak mümkün mü?Bilgi verir misiniz?

 7. Cevapla
  Emine sümeyye

  Merhaba ben dişlerimin sararmasından şikayetçiyim ayda bir kere temizletmeye gidiyorum ve lazerle beyazlatma yöntemini de denedim ama bir sene sonra sonuç yine hüsran ağzımda üç tane kanal tedavilik dişim var şuan haftada bir doktora gidiyorum kanal tedavisi için ağız bakımımı yapmama rağmen dişlerim çok kötü sanırım genetik vekomple kaplama yaptırmak istiyorum bana çok pahalıya mı mal olur öğrenmek istiyorum

 8. Cevapla
  Harun

  Eski kaplamalarım var yenisini zirkonyum yaptırabilirmiyim? Kaç gün sürer bu işlem.

  • Cevapla
   Harun

   Evet zirkonyum yaptırabilirsiniz. Süreyi dişlerin tedavi ihtiyacı olup olmaması belirler. Yaklaşık 7-14 gün gibi tedaviniz tamamlanır.

  • Merhaba zirkonyum diş için kaplama süresi diğer metal destekli diş kaplamalardan daha kısa sürer. Dişlerinizde tedavi ihtiyacı yoksa bir haftada tamamlanabilir.

 9. Cevapla
  Handan

  Bilgiler çok iyi. Herkes reklamını yapmış siz bilgi vermişsiniz. Teşekkürler

 10. Cevapla
  Umut b

  Yaşamlar ben Van’dan yazıyorum Van’da diş merkezine gitim 9 adet dişimi zirkonyum yapmayı pılanlıyorum 9 adet dişe 3500 istediler sizce yugunmu yoksa fiyatı yüksekmi tavsiyelerinizi bekliyorum teşekürler.

 11. Pingback: ZİRKONYUM DİŞ KAPLAMA – Estetik Zirkonyum Diş Kaplama fiyatları 2017

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: