• Türkçe
 • İngilizce

Opening Hours : Mesai: Pazartesi - Cumartesi 09:00-19:00
  Contact : +90549 347 43 47

Diş çürüğünde kompozit ve amalgam dolgu tedavisi

2017 DİŞ DOLGU FİYATI

DİŞ DOLGU FİYATI

Bu sayfaya göz atıyorsanız diş sorunu başlamış demektir. Diş dolgu ücreti ile ilgili bilgi vermeden önce ucuz tedavilerde kullanılan malzemelerin farklı olduğunu bilmeniz gerekir. Hekim kullandığı malzeme ve yaptığı diş tedavisi için harcadığı zaman ve emek karşılığında bir fiyat politikası belirler. Bu fiyat sizin için az yada çok olabilir. Ama ucuz etin yahnisi olmaz bunu aslında hepimiz biliyoruz. Pahalı olması da iyi olduğu anlamına gelmez. Siz doktorunuz ile tanıştığınızda ve kliniğin temizliğine düzenine göre fiyatı hak edip etmediğini anlayacaksınız zaten. 2017 diş dolgu fiyatları ve diğer diş tedavi fiyatları hakkında bilgi alacağınız bu yazıda ilgili sayfalara verilen linkleri takip ederseniz daha ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Mesela en iyi diş kaplama olarak bilinen zirkonyum diş fiyatları veya merak edilen implant fiyatları sayfamıza verdiğimiz linkleri yazının sonunda bulabilirsiniz.
Öncelikle diş dolgu çeşitlerine göre diş tedavi fiyatlarının değiştiğini bilmekte fayda var. Dolgu çeşitleri ve dolgunun neden ve ne zaman yapıldığı maliyeti etkiler. Anlaşılan o ki sizin de dişiniz çürüdü ve diş dolgusuna ihtiyaç duydunuz. Umarım diş çürüğünü fazla ilerlememiştir. Çünkü geç kalınan dolgular için kanal tedavisi uygulaması gerekebilir. Özellikle dilinizi götürdüğünüzde diş boşluğu hissedecek kadar büyük bir kavite var ise kanal tedavisi yaklaşmış demektir. Soğuk sıcak ağrısı ve gece kendiliğinden başlayan diş ağrısı ilerlemiş diş çürüğünün habercisidir. Diş çürüğü sadece dişin sinirini olumsuz etkilemez. Aynı zamanda diş eti dokusunda da enfeksiyon oluşmaya başlar. Diş çürüklerinde kötü ağız kokusunun nedenlerinden bir tanesi de diş çürüğü olan bölgedeki diş etinin enfeksiyonudur. Zamanında yapılmayan diş çürüğü tedavisi dişten fazla madde kaybedilmesine neden olacaktır. Bu gibi bir durumda diş hekimliğinin çığır açan uygulaması zirkonyum diş kaplama imdadınıza yetişir. Estetik diş kaplama olan zirkonyum porselen uygulaması ile kendi dişiniz gibi görünen ve uzun yıllar sağlıklı bir şekilde kullanabileceğiniz yeni nesil estetik diş kaplama yaptırabilirsiniz. İçerisinde metal bulunmayan bu son derece dayanıklı ve estetik kaplamalar uzun yıllar sağlıkla kullanılabilmektedir.  Diş dolgusu işleminiz tamamlandıktan sonra mutlaka estetik zirkonyum diş kaplama ile ilgili bilgi alın. Yukarıda link olarak eklediğim sayfalardan da hem bilgi alabilir em de bana soru sorabilirsiniz.
Diş çekime gitmeden ister dolgu ister kanal tedavisi ile kurtulduğunda implant diş uygulamasına gerek kalmayacaktır. İmplant fiyatları bir dolgu veya kanal tedavisi ile karşılaştırıldığında arada büyük bir fark olduğunu göreceksinz. Peki bu diş tedavi fiyatları ne kadar?
Diş hekimliğinde çürüyen dişi tedavi amacı ile yapılan dolgular diş ömrünü uzatır. Çürük temizlendikten sonra kalan sağlam dişin üzerine diş sinirini (pulpasını) koruyucu ilaç koyulur ve onun üzerine de diş gibi sağlam ve dişi taklit edecek diş dolgu malzemesi uygulanır.
Diş dolgu fiyatı 2017 yılı için önceki seneler ile karşılaştırıldığında % 10 artmıştır. Bu oranlar Diş hekimleri odaları tarafından belirlenir ve tavsiye edilen ücret listesi olarak yayınlanır.
Estetik diş dolgusu

Üstte Amalgam dolgu. Altta Estetik kompozit diş dolgusu

Metal yani amalgam diş dolgusu fiyatı ile kompozit ışınlı dolgunun fiyatları farklıdır. İyi bir malzeme kullanılarak yapılan dolgular 150-300 tl aralığında yaptırılabilir. Amalgam diş dolgusu 2016 yılında 1500 TL -200 TL civarında yapılabilmektedir. Ancak her kliniğin kendi giderleri oranında hizmet belirledikleri göz önünde tutulduğunda en doğru fiyatı kliniğe gidip diş çürüğünü ve tam olarak yapılacak tedaviyi belirledikten sonra hekimden öğrenmek en doğru yöntem olacaktır.

Özellikle tedavi için yapılan plan ve tedavi ihtiyacının farklı olması nedeni ile sonradan ek maliyetler çıkmaması için diş hekiminden randevu alınıp muayene olunmalıdır.
2017 diş dolgu fiyatları ile ilgili olarak hekim hastayı ve tedavi edilecek dişi göremeden diş fiyatı veremez. Yaklaşık bir tedavi fiyatı söyleyebilir ki bu da sonradan değişebileceği için sizin öğrenmek istediğiniz fiyat değildir.
Dolgu dişin ömrünü uzatır. Zamanında yapılan diş dolgusu kanal tedavisine hatta çekime gerek kalmaksızın dişinizin ağızda canlı bir şekilde senelerce kalmasına yardımcı olacaktır. Dolgu malzemeleri kaliteli olduğunda 20 sene kuıllanabileceğiniz diş dolguları yaptırabilirsiniz.
Derin çürüklerde soğuk sıcak hassasiyeti olabileceği unutulmamalıdır. Bu hassasiyet bazen 6 aya kadar sürebilir. Ancak aşırı hassasiyet yapan dolguların kanal tedavisi ile hassasiyetini geçirmek mümkündür. Bu işlem mecbur kalındığında yapılır ve kanal tedavisi ücreti ödenir.
Zirkonyum Diş Kaplama Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya

Estetik Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya

DİŞ ÇEKİM FİYATI

Çekilecek dişin durumuna göre hekimin ayıracağı zaman ve risk durumuna göre belirlenir. Genellikle 150 TL ile 500 TL aralığındadır. Diş çekilmeden önce röntgen alınıp kökün durumunu görmek gerekir. Röntgen olmadan diş çekilmesi sorunlar yaşamanıza neden olabilir. Kök ucunda enfeksiyon olup olmadığı önemlidir. Diş köklerinin şekli çekim tekniğinin belirlenmesi bakımından önemlidir. Kliniğimizde bu nedenle diş röntgeni için ayrı bir ücret talep etmemekteyiz. Dişinizin durumu hakkında bilgi almak ve ihtiyaç duyulan tedavi fiyatını öğrenmek için bize 02129093748 telefonumuzdan Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya dan randevu almak istiyorum diyerek ulaşabilirsiniz. İmplant hakkında bilgi almak için buraya, zirkonyum kaplama hakkında bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

2018 diş dolgu fiyatları ve diğer diş tedavi fiyatları

56 Comments
 1. Cevapla
  Bekir ÖZTÜRK

  Azı dişime 10 ay önce kanal tedavisi uygulamıştık doktorum kökte iltihaplanma var dişin alınması gerektiğini söylüyor, dişim kurtarılabilir mi

 2. Cevapla
  mesut

  azı dişim için devlet hastanesinde ki doktor çekilmesi lazım ama kırılma ihtimali var onun için çenesi cerrahı bi uzmana çektirsen iyi olur dedi.özelde bir doktora gittim,çekilmeye gerek yok kanal tedavisi yapıp sonrada dolgu yapıp dişini kurtarırırz dedi.hangisine güvenmeliyim?

 3. Cevapla
  Ayşegül

  Merhabalar hocam kanal tedavisi üç kanal şeklinde fiyat 324 tl kompozit dolgu 178 tl sizce bu fiyatlar normalmi bir diş hekimi olarak fikrinizi almak istedim teşekkürler (acıbadem hastanesi)

 4. Cevapla
  Gökçe

  Dişlerimin hemen hemen hepsi berbat durumda, ne olursa olsun bi çözümü var Mıdır?

 5. Cevapla
  Murat acar

  20 lik dişe dolgu olurmu devletteki doktor olmaz dedi kullanabildiğin kadar kullan sonra çekelim dio ? acaba napmalıyım…

 6. Cevapla
  melis

  Merhaba, kızım 7 yaşında sağ alt azı dişinde küçücük bir çürüğü var dolgu yaptırmak istiyorum yaşı küçük iyi olurmu fiyatı nekadardır

 7. Cevapla
  Ebru

  Ön dişimde kenarda iğne deliği kadar bir delik oluştu çürük gibi değil çünkü siyah değil maliyeti ne kadar olur acaba

 8. Cevapla
  ibrahim akın

  Hocam sol üst 2. küçük azı dişim bazen nabız gibi atıyor.Şekerli şerbetli bir şey yediğimde ve içine hava çektiğimde ağrıyor.Buna ne yapılmalı…?

 9. Cevapla
  Musa yazı

  Hocam düşen dolgu aynı dişe tekrardan uygulanabilir mi..teşekkürler

  • Uygulanamaz. En kısa sürede diş hekimine gitmenizi tavsiye ederim. Sağlıkla kalın..

 10. Cevapla
  Musa yazı

  Tşk ederim .

 11. Cevapla
  Enes

  Hocam muayene ucreti var mi. Dolgu yaptirdim. Ama dişim cok hassas. Soguk hava da bile agriyor. Bu normal mi. Rontgen ve muayene ucretli mi

  • Merhaba kompozit diş dolgusu pahalı değildir. Sigortanız varsa sigorta ile de yaptırabilirsiniz. Fiyat diş çürüğünün durumuna göre değişir. Klinikte muayene olmadan fiyat belirlenemez.

 12. Cevapla
  Gülbahar

  30 haftalik hamileyim dişimde küçük bir dolgu vardı düştü..hamileyim diye çekiniyorum yaptirmaya bu ayda dolgu yapılir mı bi zararı olur mu

 13. Cevapla
  Ebru

  On disimde düşme sonucu kirik oluştu ne ortalama ne kadara yapilir. Bir fiyat söyler misiniz lütfen

  • Merhaba, geçmiş olsun.
   Diş travmalarında kökün ne durumda olduğuna ve dişin canlılığının kontrol edilmesi gerekiyor. Öncelikle dişin mevcut durumunu tespit etmek sonra bu durumdaki diş için ne yapılabilir bakmak lazım. Mutlaka maddi olarak ödemeniz gereken bir tutar olacaktır. Bütün diş hekimlerinde kredi kartı geçerlidir. Bazıları taksit imkanı da sunmaktadır. Ödemede zorlanılacak kadar bir maliyet tutacağını düşünmüyorum.

 14. Cevapla
  Fatma

  Zinkon kaplama fiyati nekadar?

 15. Cevapla
  Ersin

  Merhaba hocam benim ön dişim curumus az bisey fakat bu beni rahatsiz ediyor bunu nasil. Kurtaririz?

 16. Cevapla
  Arzu

  İyi günler dolgum düştü tekrar dolgu olabilir diyimi

 17. Cevapla
  Yasin

  Merhana benim ön dişimde kırılma oldu emax mi önerirsiniz kompozit dolguyla doğal bir görünüm sağlanabilirmi ? Birde diş hekiminin kullandığı malzemenin kalitesini güvenilirliğini nasıl anlayabiliriz ön diş olduğu için çok hassasım kompozit dolgunun fiyatını öğrenmem mümkünmü bide ?

 18. Cevapla
  Helin

  Merhabalar Ön iki dişim doğuştan ayrık bunu kompozit dolguyla doldurabiliyor muyuz fiyatı ne oluyor ?

  • Merhaba ayrık dişlerin bonding yöntemi ile tedavisi mümkündür. Diş eti kanaması gibi sorunların olmaması gerekir. Ağız bakımı iyi olan kişiler için bu yöntem tavsiye edilir Aşırı sigara tüketimi çay kahve gibi etkenlerden renk değişimi olabilir. Bu yöntem için uzun vadede dezavantaj oluşturur. Dişlerinizin yöntem için uygun olup olmadığını öğrenmek amacı ile muayene randevusu alabilirsiniz.

  • Merhaba ayrık dişlerin bonding yöntemi ile tedavisi mümkündür nokta diş eti kanaması gibi sorunların olmaması gerekir. Ağız bakımı iyi olan kişiler için bu yöntem tavsiye edilir Aşırı sigara tüketimi çay kahve gibi etkenlerden rdnk değişimi olabilir. Bu yöntem için dezavantaj oluşturur. Dişlerinizin yöntem için uygun olup olmadığını öğrenmek amacı ile muayene randevusu alabilirsiniz.

 19. Cevapla
  Özgür

  Dustum ve in üç disim kırıldı 17 yaşındayım biri tamamen çıktı diğer ikisi uçlarından kırıldı tedavi edilebilrmi

  • Merhaba çok geçmiş olsun. Kırığın tedavisi mümkündür. Yerinde çıkan içi muayene gerekir. Yapılacak işlemi etkileyen bir çok faktör var.

 20. Cevapla
  Yaşar seZgin

  Merhaba 11 tane diş çürügüm var maliyeti ne kadar olur.teşekkürler

 21. Cevapla
  Mesut

  Hocam benim arkaüst dişimin dolgusu düştü daha üncü kanal tedavisi yapmıştım nekadar fiyat tutar

 22. Cevapla
  Enes

  Benim sadece alt taraftaki bir adet azı dişim çürük buna dolgu yamanın ücreti nekadar tutar ? Şimdiden teşekkürler İyi çalışmalar…

  • Merhaba diş dolgusu çürüğün derinliği ve yüzey sayısına göre fiyatlandırılıyor. Diş Hekimi çürüğü gördüğünde fiyat bilgisi verebilir

 23. Cevapla
  Frank

  Hocam ; Sağ alt dişim de küçük delik var .Ama diş sağlam gibi . Flim çektirdim içi yok .
  Sol üst dişime de 3 yıl önce kanal tedavisi yapıldı yanında ki diş ağrıyor . Sol alt dişimde çürük kanal tadavisi gerekiyor ona da . 3 diş fiyat ne olur . Saygılarımla…

  • Merhaba geçmiş olsun Muayene olmanız gerekir Fiyat bilgisi için diş hekimi ile görüşüp kontrol ettirmelisiniz.

 24. Cevapla
  Hande Dilek

  Iyi akşamlar hocam .kanal ve dolgu yapıldı bana.memnun kaldım fakat rengini beğenmedim.beyaz degil.kursun rengi ve üste en arkada.gorunuyor.beyaz neden almıyorlar devlet hastanelerine .amalgam daha mı ucuz diye mi.peki ben artık rengi için bir şey yapamam her halde .peki bu daha mi kaliteli estetik olana göre daha mı kalitesiz sizce.teşekkürler

 25. Cevapla
  Oğuz Akcan

  Hocam merhaba, ön 2 dişime estetik dolgu yaptırmak istiyorum.. her iki ön dişimde 2-3 mm kadar uç kısımlarında erime ve şekil bozukluğu oluştu. tedavi ve fiyat konusunda bilgi verirmisiniz. Teşekkürler

  • Merhaba geçmiş olsun Muayene olmanız gerekir Fiyat bilgisi için diş hekimi Sertaç Kızılkaya ile görüşüp tedavi planınızı oluşturmak üzere 02129093748 den randevu alabilirsiniz

 26. Cevapla
  esra

  İyi gunler ben 14 yasindayim ön kesici dislerimden biri ucundan cok az kirik disimi yaptirmak istiyorum henuz hic bir doktara gitmedim yasimdan dolayi ama artik yaptirmak istiyorum kokunde hicbir hasar yok hic sallanmadida sadece goruntuyu duzeltmek istiyorum bir tedavisi var mi bu yasta ve fiyati ortalama ne kadardir para biriktirdim 60 tl oldu kisa surede ama acilen yapmak istiyorum istanbulda yasiyorum birde her sehirde fiyatlar farkliymis o yuzden …

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: