Bonding İşlemi Fiyatı

Bonding Yöntemi ile kırık diş tedavisi

Bonding işlemi, fiyatından çok sağladığı olanaklar ile ön plana çıkan bir tedavi. Dişlere bonding uygulamasının ne olduğundan kısaca bahsedelim isterseniz öncelikle. Hangi durumlarda bonding diş uygulaması gerçekleştirilir. Bonding diş ile laminate veneer diş kaplama farkı nelerdir. Zirkonyum diş kaplama mı yaptırmak daha iyi bonding yatırmak mı daha iyi olur? Bu yazıda bütün bu soruları yanıtlarını vermeye çalışacağım.

Youtube kanalıma abone olduğunuzda diş sağlığı ile ilgili doğru bilgilere hızlı bir şekilde ulaşma imkanınız olacak. Yeni videolardan haberdar olmak için bildirimleri açmayı unutmayın. Youtube kanalımın linki abone olduğunuzda güncel bilgilendirme videolarıma ulaşabilirsiniz. 

https://www.youtube.com/SertaçKızılkaya

Dişe Bonding Uygulanması Nedir?

aralıklı veya kırık dişlerin kapatılması

Aralıklı veya kırık dişlerin kapatılması

Diş kırıklarında dişin kırık olan bölümünü onarmak amacı ile diş hekimleri yapıştırma sistemleri kullanırlar. Bonding kelime anlamı ile yapıştırma manasındadır. Kırık parçayı yapıştırmak veya daha sıklıkla ve başarı ile uygulandığı şekli ile diş dolgusunu yapıştırmak olarak düşünebilirsiniz.

Bonding işlemi denildiğinde diş kırıkları veya aralıklı dişlerin boşluklarının kapatılması akla gelmelidir. Son yıllarda kullanılan bir terim olması nedeni ile bonding uygulaması giderek popüler olmaktadır. Önce alternatifleri sonra da bonding ile aralıklı diş kapatılması hakkında bilgi verip bonding işlemi fiyatı ve uygulama süresini de belirterek yazıyı sonlandırmak isterim.  Sol tarafta diş kırığının bonding yöntemi ile rehabilitasyonu öncesi ve sonrası remi görmektesiniz. Kırık diş tedavisinde son derece başarılı sonuçlar veren bir estetik diş tedavi uygulaması olan bonding hakkında bilgi vermeye devam edelim.

 

Aralıklı Diş Kapatılması

Diş aralıklarını kapatmanın farklı yöntemleri vardır diş hekimliğinde. Ortodonti tedavisi ile aralıkların kapatılması mümkün olduğu gibi laminate veya zirkonyum diş kaplama ile aralıklar kapatılabilir. Bu yöntemler ile ilgili kısa bilgi vermek gerekir ise.

Bonding ile Aralıklı Diş Kapatılması

Dişler küçük çene kemikleri büyük olduğunda takdir edersiniz ki diş araları boş kalır. Bu durumun tam tersinde yani dişlerin büyük diş kavsinin küçük olması durumunda da dişler çapraşık olur. Dişlerin eğri olması durumunda ortodonti tedavisi, zirkonyum diş kaplama veya laminate veneer diş uygulaması arasından diş hekiminin size önerdiği bir tedaviyi yaptırabilirsiniz.

Ortodonti ile Aralıklı Diş Kapatılması

Şeffaf plak ile ortodonti orthero sistem

Şeffaf plak ile ortodonti tedavisi fiyatı ve süresi

Dişlerin seyrek olması durumunda da ortodonti tedavisi en iyi seçeneklerden birisidir. Dişler üzerine yapıştırılan metal veya seramik braketler yardımı ile diş hareketi gerçekleştirilir ve dişlerin düzgün bir şekilde sıralanması sağlanır. Diğer bir aralıklı diş kapatma şekli de ortodonti de kullanılan şeffaf plak ile ortodonti yöntemidir.

Şeffaf plak yönteminde aşama aşama takılan plaklar sayesinde aralıklı dişlerin kapatılması mümkündür. Çok ileri aşamada olmayan diş aralıkları kapatma işleminde şeffaf plaklar tercih edilen aralığı kapatma işlemlerinin başında gelmektedir.

Bonding ile diş aralığı kapatma işlemi şeffaf aparey kullanılarak uygulanan işleme göre daha kısa sürede yapılır. Ancak diş genişliği artar. Kişinin dişi zaten geniş ise bonding tercih edilmez. Bu gibi durumlarda ortodonti tedavisi ile diş aralıkları kapatılır.

Hangi durumda diş teli hangi durumda bonding uygulanması gerekeceği ile ilgili kararı sizi kliniğimizde muayene ettiğimizde verebiliriz. Dişlerin kapanışı, mine yapısı, boyutları, dudak pozisyonu gibi faktörler vereceğimiz kararda etkili olmaktadır.

Laminate veneer ile Aralıklı Dişlerin Kapatılması

Laminate veneer diş kaplama

Laminate veneer

Diş aralığı kapatma işlemi için uygulanabilen farklı yöntemlerden bir tanesi de laminate veneer porselen diş kaplama ile aralığın kapatılması işlemidir. Çok ince porselenlerin dişin sadece ön yüzeyine yapıştırılması le bu tedavi başarıya ulaşır. Diş yüzeyinden en az miktarda aşındırma işlemi gerçekleştirilmesi laminate veneer diş fiyatları yüksek olmasına rağmen tercih edilmektedir.

Bonding Diş Fiyatları

Bazen diş yüzeyinden hiç aşındırma yapılmaksızın bile bu yöntem ile sonuç alınabilmektedir. Ancak genellikle diş yüzeyinde aşındırma ve sonrasında alınan hassas diş ölçüsüne göre titiz bir çalışma gerektirir. Laminate veneer fiyatı yüksek bir estetik diş hekimliği uygulaması olmasına rağmen sağladığı güzel görüntü nedeni ile tercih edilen bir uygulamadır.

Bonding fiyatı her diş yüzeyi için 350-500 TL aralığındadır ve tek seansta tamamlanabilir. Bonding fiyatı konusunda da bilgilendirdikten sonra yazıyı sonlandırmak gerekiyor. Randevu almak isterseniz iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 2.7 / 5. Oy sayısı: 62

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Bana yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Zorunlu Değildir.)

× WhatsApp/Randevu Al