Bütün Dişlere İmplant Yapımı

Bir dişin bile ne kadar değerli olduğunu anlata duralım, bir de hayatın gerçekleri var değil mi? Diş çekmemek, diş kurtarmak veya uzun ömürlü diş kaplamaları yapmaktan bahsettik. Ama dişlerinin durumu hiç de iyi olmayan veya bütün dişlerini kaybetmiş binlerce insan var. Onlar da bütün dişlere implant olur mu diye soruyor haklı olarak.

İmplant Yapımı Süresi

Diş eksikliği zor. Dişlerin ne kadar çok işe yaradığını da ancak diş çekilince anlıyoruz. Diş kaybettikten sonra yeni dişlere kavuşmak amacı ile implant yaptırmaya karar verdik. Hemen ağzımıza diş takılmıyor. Her ne kadar bir günde implant diye boy boy reklamlar görseniz de inanmayın. Gidip bana da yapın dediğinizde sizin çene kemikleriniz bir günde implant için uygun değil diyecekler büyük ihtimal ile.

İmplant Yapımı Zor Mu?

Çok kolay desem inanacak mısınız? Kolay değil tabi. Ama zor da değil. Bunu birçok hastam ile konuşmuşumdur. Kolay diyen size bir şeyler satmak istiyor olabilir. Diş kaplaması yaptırmak bile kolay değilken implant yapımı mı kolay olacak? Hiç bir şey yok ise tedavinin aşamaları var. Gitme gelmeler, cerrahi aşamada ağız uyuşukluğu, en önemlisi de ödenen ücret. Kolay mı implant fiyatlarını ödemek?

İmplant Yapımı Acıtırmı

Bakın bir defa daha söylüyorum. İmplant A – c -ı – m – a – z ! Acımaz, acımaz, acımaz. Gerçekten acımaz. Gülmeyin!Neden acısın ki? Dişiniz çekilirken ağrı oldu mu? Eğer iyi bir hekim diş çekiminizi yaptı ise diş çekiminizde ağrı olmadığına da eminim. Yok ben dişimi çektirirken ağrı yaşadım. Canım çok acıdı diyorsanız hekiminize gitmeyi bir defa daha düşünün. 

İmplantı yapmak değil, implanta bakmak önemli!


İmplant Yapımı Aşamaları

Uzun bir işlem olduğu doğrudur. İmplant yapımı sabır, emek, para gerektirir. İyi malzemeler kullanılmalı, bilgili olunmalı, dikkatli uygulanmalı ve iyi bakılmalıdır. İmplant tedavisi bittikten sonra bile bakım ve periyodik kontroller aksatılmadan devam etmelidir. Her zaman söylediğim gibi, implantı yapmak değil implanta bakmak daha önemli diye.

 

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı / 5. Oy sayısı:

Bana yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× WhatsApp/Randevu Al