• Türkçe
  • İngilizce

Opening Hours : Mesai: Pazartesi - Cumartesi 09:00-19:00
  Contact : +90549 347 43 47

Cerrahi Şablon ile İmplant Yapımı

Literatürde dental implantlann restoratif istemlere uygun konumlandırılması ve seçimi için birçok teknik kullanlımiştır Bunların arasından en sık kullanılanları kişiye özel hazırlanan cerrahi rehberlerdir.

Cerrahi guide ile güvenli implant mümkün mü?

Cerrahi guide ile güvenli implant mümkün mü?

Genellikle cerrahi öncesi hastadan alınan ölçülerde implantların konumu ve sayısını belirlemek amacıyla hazırlanan bu rehberler hekime yardımcı olur. Hekim için çok belirgin bir fayda sağlayamamaktadırlar. Bunun nedeni planlamanın ölçü üzerinden elde edilen alçı modelde yapılmış olmasıdır.

Çoğunlukla implantların yerleştirilmesi için belirlenen bölgelerde cerrahi esnasında görülen kemik yetersizlikleri planlamanın değişmesine yol açmaktadır. Ayrıca implantlarin yerlestirileceği bölgede kemik miktarınin belirlenmesinde konvansiyonel panaromik radyografilerden yararlanılmaktadır.

İki boyutlu görüntülerden elde edilen bilgilerin ışığı altında yapılacak planlamaların hatalı olma olasılığı son derece yüksektir. Genellikle operasyon öncesi belirlenen bölgelere implantlarin yerleşmesi mümkün olmadığından yapılacak protezin planlaması da değişecektir.

Bu durum ya dişler arası boşluklarin yetersizliğine, ark dişında kron restorasyonlarına, uygunsuz kron/kök oranları gibi başarısızlığı getirecek birçok nedene yol açmaktadır. Dental implantolojide son dönemde gelişmeye başlayan 3 boyutlu tedavi planlaması tüm bu olumsuzlukları ortadan kaldırabilecek bir yöntem olarak ön plana çıkmaya başlamıştır.

Üç boyutlu implant planlaması ve güvenli implant tedavisi için Diş hekimi Sertaç Kızılkaya kliniğinde uygulanan tedaviler hakkında bilgi almak ister misiniz. İletişime geçmek için hemen arayın.

%d blogcu bunu beğendi: