Dentaldestek Kredisi

Dentaldestek kredisi ile ilgili bilinmesi gerekenler:

Garantibankası tarafından verilen dentaldestek kredisi hakkında bilinmesi gerekenleri kredi kullanmadan önce buradan okuyabilirsiniz.15/02/2013 tarihindeki Güncel oran 1,32 dir
Dosya Masrafı: Şubede, kredi kullandırımı esnasında kredi tutarı üzerinden minimum 100 TL olmak üzere %1,5 dosya masrafı tahsil edilmektedir (Örneğin 5.000 TL tutarındaki bir kredide dosya masrafı 100TL, 10.000TL’lik bir kredide de 150 TL olmaktadır). Bu tutar hasta tarafından hastanın tercihine göre nakit olarak veya Garanti Bankası’ndaki bir hesap numarasından ödenir. Hastanızı bu konu ile ilgili olarak mutlaka bilgilendirmelisiniz.
Hayat Sigortası: Destek Kredisi kullandırımında, hastanızın Hayat Sigortası yaptırması zorunluluğu mevcuttur. Hayat Sigortası, kredi vadesi boyunca kredi tutarını teminat altına almak amacıyla yapılır. Minimum hayat sigortası oranı, kredi tutarının % 0,75’i diğer bir ifadeyle 0,0075’idir. (Örneğin 5.000 TL’lik bir kredide, minimum hayat sigortası tutarı 37,5 TL olmaktadır). Sigorta primi yaşa ve teminata göre değişiklik gösterebilir.
Vade: 48 ve 60 ay vade seçenekleri, Bordrolu çalışanlar için geçerlidir. Adına başvuru girişi yapılacak müşterinin çalışma şeklini dikkate alarak vade seçiminde bulunulması gerekmektedir.
Muvafakatname: Kredi başvurusunun akibetinin Dental Destek A.Ş. ile paylaşılmasına izin verdiğini beyan ettiği Muvafakatname belgesini şubede imzalaması gerekmektedir. Hastanın belgeyi imzalamaması durumunda, başvurunun devam ettirilmeyeceği bilgisini hastanız ile mutlaka paylaşın.
Kesinleşmiş Tedavi Faturası: Banka şubesine gerekli belgeleri ile başvuran hastanın kredisinin onaylanması halinde, kredi kullandırım işlemleri için mutlaka sizin temin edeceğiniz kesinleşmiş tedavi faturasını şubeye ibraz etmesi gerekmektedir.
Kredi Tutarının Otomatik Olarak Klinik Hesabına Geçmesi: Kredi kullandırımı gerçekleştiğinde, kredi tutarının otomatik olarak kliniğinizin hesabınına geçeceğini hastanızla mutlaka paylaşın. Kredi kullandırımı aşamasında hastanızın imzalayacağı Tüketici Kredisi Sözleşmesi’nde, bu husus özelinde bir madde bulunmaktadır.
İlk Taksit Tarihi:Hastanız, ilk taksit tarihini kredi kullandırımı esnasında şubede belirler.
Ödeme Planında 0. taksit: Eğer kredi faiz oranını hastanız ile paylaştıysanız veya tamamını siz ödüyorsanız, söz konusu tutar, müşterinizin ödeme planına 0. taksit olarak yansıtılacaktır. Bu tutar müşteri tarafından ödenmeyecek, kliniğinizin hesabınına geçecek kredi tutarından otomatik olarak düşülecektir. Hastanızı bu konu ile ilgili olarak mutlaka bilgilendirmelisiniz.

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 4.6 / 5. Oy sayısı: 224

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Bana yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Zorunlu Değildir.)

× WhatsApp/Randevu Al