Diş çekimi

Sayfa İçeriği

 Diş çekimi

Değerli olan her şey bakım ve ilgi ister. Dişleriniz de arabanız, bahçeniz ve evlmğiniz gibi düzenli bir bakıma gerek duyar. Dişlerinizi korumak ve diş kaybı nedenlerinin önüne geçmek dişinizi ihmal ederek masraflı, zahmetli ve ağrı verici müdahalelere uğramaktan çok daha sağlıklı ve ucuzdur. 
Çoğumuz için dişlerimizi yitirme olasılığı dehşet vericidir. 
Zira dişlerimizi kaybetmek yalnızca sağlığımızı ve refahımızı temelden etkilemekle kalmaz. Aynı zamanda görünüşümüzü, yaşantımızın kalitesini, hatta romantik öngörülerimizi bile etkiler. 
Öpüşme, çiğneme, konuşma ve gülme bunlar doğal dişlerine sahip olan kişiler için sıradan sayılacak yaşamsal işlemlerden yalnızca birkaçıdır.
Ama, ağzımızda bir ağrı duyana kadar çok ender olarak dişlerimizi kaybetme kabusu baş gösterir. Kendimde bir rahatsızlık hissetmedikçe niye bir çare arayayım, hatta onu kafama takayım*
Yüzünüze hızla yabancı bir cismin çarpması gibi bir kazayı saymazsak, diş kaybının üç şekli vardır:
Bölüm Başlıkları Bir dışın yapısı
4- Keyif veren alışkanlıkları terk i etmek
4- Sessiz diş katilini yakalamak I
♦ Dişeti hastalığı bakımından
yüksek risk taşımak
♦ Isırma uyumunu bozan şeyler
1. Çürüme
2. Dişeti ve çene kemiği hastalığı
3. Dişlerinizin birbirine uyum sorunu
İşin sevindirici yanı, bunların üçünün de tedavi edilebilir ve önlenebilir olmasıdır.
Sinsi Çurume
Önlenebilir Bir Enfeksiyon
DİŞ çürümesinin bir enfeksiyon ve bulaşıcı olduğunu duyan şoke oluyor. Evet bir başkasından kapabilirsiniz, siz de bir başkasma geçkebilirsiniz.
Kavitelerin oluşması birçok neden bağlı olabilir, ama bu senaryodaki diş katili çürümeye neden olan bir bakteri türüdür. 
Elbette ki bu “kötü” bakterinin bir amacı olduğunu anlatmak için edebi bir benzetmeye başvurmamız gerekiyor: sinire ulaşarak dişi öldürmek. Asit ile bakteri dişi kaplayan sert mineye sızar ve eğer fark edilmezse, dişin yumuşak dentin kısmına yürür. Katil bakteriler sinire doğru ilerlerken çoğalır ve geçtiği yeri yiyerek bir çürüme yolu açarlar. Şansımıza, bu zehirleyici yolculuk biraz zaman alır. 
Önleme: Diş temiz ve plaklardan arınmış halde tutulur, her gün bakterilerden temizlenirse, diş çürümesinin başlama şansı yoktur.

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 4.7 / 5. Oy sayısı: 202

Bana yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Zorunlu Değildir.)

× WhatsApp/Randevu Al