Diş Dolgu Fiyatı

Estetik diş dolgu fiyatı

Dişler için yapılan tedavilerden bir tanesi de diş dolgusudur. Diş kayıplarının en büyük nedenlerinden bir tanesi olan diş çürüğü erken tespit edildiğinde diş dolgusu ile tedavi edilebilir. Bu yazıda bu yıl ve 2019 yılı diş dolgu fiyatlarını rakam olarak belirteceğiz. Diş fiyatına gelmeden önce bazı önemli bilgileri vermek istedik. diş dolgusu ne zaman yapılır? Dolgu çeşitleri, amalgam dolgu zararlı mı? Kompozit diş dolgusu nedir? Diş dolgusu ömrü ne kadar? dolgu neden ağrır? sorularına yanıt bulacaksınız. Sonra da tabi kaliteli bir diş dolgusu için ücreti öğreneceksiniz.

Youtube kanalıma abone olduğunuzda diş sağlığı ile ilgili doğru bilgilere hızlı bir şekilde ulaşma imkanınız olacak. Yeni videolardan haberdar olmak için bildirimleri açmayı unutmayın. Youtube kanalımın linki abone olduğunuzda güncel bilgilendirme videolarıma ulaşabilirsiniz. 

https://www.youtube.com/sertaçkizilkaya

Dolgu Fiyatları

Diş dolgusu uygulaması diş temizletme gibi yaptırabileceğiniz en uygun fiyatlı diş tedavileridir. Yani diş dolgu fiyatları diğer diş tedavilerinden daha ucuzdur. Bu yazıda diş dolgusu nedir, diş dolgu fiyatları ne kadar sorularının yanıtını bulacaksınız. Ayrıca diş dolgusu yapılmaz ise yaptırmak zorunda kalacağınız kanal tedavisi fiyatı ne kadardır sorularına yanıt vereceğim. Çok sayıda diş çürüğü olan hastalar için zirkonyum diş kaplama sayfamı mutlaka okumaları gerektiğini söylemek isterim. Eksik dişleriniz için ise implant sayfamdan işinize yarayacak önemli bilgileri bulabilirsiniz.

Diş Dolgusu Ne Zaman Yapılır?

Diş üzerindeki bakteri plakları diş çürüğüne neden olur. Diş çürüğünün başlaması ile beraber mine tabakasında çözülmeler başlar. Yumuşayan mine tabakası bakteri plağının etkisi ile giderek aşınır. Mine tabakasındaki çürük ilerlediğinde dentin tabakasına gelir. Dentin tabakasının hemen altındaki diş pulpası soğuk sıcak ekşi gibi uyaranlara karşı hassastır. İlerleyen diş çürüklerinde soğuk sıcak ekşi gibi uyaranlar ile başlayan ağrı görülür.

Diş ağrımadan çürük temizlenir ve dolgu yapılır ise daha iyi sonuç alınır. Ağrı oluşmadan diş çürüğünü tespit etmek ancak düzenli diş hekimi kontrolleri ile mümkün olabilir. Ağrı ile sinyal veren dişin dolgu yapılması mümkündür. Ancak uzun bir süre soğuk ve sıcak hassasiyeti devam edebilir. Bazen dolgu sonrasında artan ağrılar ile dişe kanal tedavisi yapmak bile gerekebilir.

Çürük bazen siyah kahverengi renkte bazen de beyaz renkli olabilir. Beyaz renkli diş çürükleri kolay fark edilemedikleri için daha tehlikelidir. Beyaz çürükler siyah çürükleri oranla daha hızlı ilerlerler. Çürük başladığı andan itibaren mümkün olan en kısa süre içerisinde temizlenmesi gerekir.

Diş Dolgusu Çeşitleri

Diş dolgusunun oluşumunu ve ilerlemesi ile ilgili bilgileri verdik. Çürük tespit edildikten sonra mümkün olan en kısa süre içerisinde dolgu yapılması gerektiğini de biliyoruz artık. Peki bu dolgu nasıl olacak? Diş dolgusu çeşitleri diş dolgusu fiyatları ve diş dolgusu ömrü ile ilgili bilgiler verelim.

Günümüzde artık geleneksel Amalgam diş dolguları neredeyse hiç kullanılmamaktadır. Gerek içerisindeki civa gerek renginin metalik olması dolgu maddesinin terk edilmesine neden olmuştur. Amalgam diş dolgusunun zararlı olup olmadığı ile ilgili tartışmalar süre dursun biz size estetik diş dolgusu hakkında bilgi verelim. Amalgam dolgu zararlımı yazısı sizi az önce bahsettiğim konu ile ilgili aydınlatacaktır.

Kompozit Diş Dolgusu

Amalgam diş dolgusu renk olarak kişiyi rahatsız eder. Artık tercih edilmemektedir.

Amalgam diş dolgusu renk olarak kişiyi rahatsız eder. Artık tercih edilmemektedir. Diş dolgu fiyatı ucuz ama içerisindeki civa tartışmalıdır.

Yandaki resmin üzerine mouse ile gittiğinizde metal diş dolgusu yerine yapılmış kompozit diş dolgusunun yapılmış durumunu görebilirsiniz. İlk çıktığında şualı dolgu malzemesi olarak adlandırılan bu malzeme zaman içerisinde lazerli dolgu, ışıklı dolgu, ışınlı dolgu gibi terimler ile adlandırılan bir malzemedir. BIS—GMA kompomer malzeme ile üretilirler. İçerisindeki partikül kalınlığı ve renk pigmentleri ön diş estetik kompozit veya arka diş posterior kompozit olarak kullanılmalarını sağlar.

Dolgu maddesi içerisine ilave edilen cam seramikler ve iyonomerler sayesinde daha farklı dayanıklılık ve ışık yansıtma özelliklerine sahip farklı türleri üretilmektedir. Doğal diş rengini taklit edebilmesi için A1 A2 A3 A3,5 A4 B1 B2 B3 C1 C2 C3 D1 D2 renkleri vardır.

Diş Dolgusu Ömrü

Yapılan işlemin uzun ömürlü olması ödenen ücretin karşılığı ve sağlığınız demektir. Diş dolgu malzemesi olarak farklı kalitede ürünler bulunmaktadır. bu dolgu malzemelerinin türleri ayı olsa bile kaliteleri arasında büyük farklar bulunuyor. Nedir peki diş için kullanılan dolgu malzemeleri arasındaki kalite farkı

 • Diş ile tutunma kuvvetleri
 • Kıvamları (Yerleştirildikleri boşluk ile tam temas etmeleri bakımından önemlidir)
 • Zaman içerisinde aşınma
 • Renk değiştirme
 • Sekonder çürük oluşumu (dolgu altında çürük oluşması)
 • Isı iletkenlikleri (soğuk sıcak hassasiyeti)
 • Renk tonları (Diş rengine uyumları)
 • Esneme katsayıları
 • Yapışma özellikleri
 • Diş ile dolgu arasındaki sınır çizgisinin oluşması

gibi malzeme kalitesinden doğrudan etkilenen faktörler vardır. İyi malzemeler daha uzun ömürlü ve estetik diş dolgularının yapılmasına olanak sağlarlar. Ancak hastalar ucuz diş dolgusu istediklerinde bazı hekimler bu talebe yanıt verebilmek için fiziksel ve kimyasal özellikleri yetersiz olan diş dolgularını alır ve kullanır. Devlet kurumlarında ihale ile alınan diş dolgu malzemeleri de fiyat olarak ucuz olan bu tip dolgulardandır.

Diş Dolgu Fiyatı 2019

Diş çürüğünde kompozit ve amalgam dolgu tedavisi

Diş çürüğünde kompozit ve amalgam dolgu tedavisi

Ön dişi için yaptırdığı dolgu sarardığı için kliniğimize birçok hasta müracaat etmektedir. Kaliteli diş dolgusu kullandığımızda diş dolgu renginde seneler boyu bozulma olmamaktadır. Biz kliniğimizde kaliteli diş dolguları ile uzun ömürlü ve estetik diş tedavileri yapmayı amaçladığımız için diş dolgu fiyatı olarak devlet ile veya ucuz malzeme kullanan kliniklere göre daha yüksektir. Diş dolgu fiyatı 250 TL ile 350 TL arasında ücretlendirme yapılmaktadır.

Diş fiyatlarını etkileyen unsurların ödeme türü, taksit seçenekleri ve nakit ödeme gibi unsurlar olduğundan bahsetmiştik diş dolgu fiyatını da ödeme şekli bir miktar etkilemektedir. 5 taksit ile uygulanan diş dolgu fiyatı ile nakit ödenen diş dolgu fiyatı arasında fark vardır.

Diş dolgu fiyatları yazının başında da belirttiğim gibi en uygun fiyat ile yaptırabileceğiniz diş tedavisidir. Diş çürüğünün ilerlemeden dolgu yapılması ödenen ücretin tam karşılığını almanızı sağlar. Derinleşmemiş bir diş çürüğü için diş dolusu yapıldığında uzun seneler problemsiz kullanabilirsiniz. İlerlemiş çürük için yapılan diş dolguları her an ağrıyabilir, kanal tedavisi gerektirebilir. 2019 yılı diş dolgu fiyatları ne kadar olacak diye sorarsanız para birimimizdeki değer kaybı nedeni ile en az 250-350 TL civarında olabilir diye düşünüyoruz.

Diş Dolgusu Yapımı

Çürüyen Diş İçin Dolgu yazımızı okumanızı öneririz.

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 2.2 / 5. Oy sayısı: 55

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

2 Comments
 1. Sertaç Kızılkaya

  Evet iletişim sayfamızdan randevu alabilirsiniz.

 2. Tunahan Özcelik

  Merhaba,

  ismim Tunahan Özcelik ve istanbula dis dolgusu yaptirmak icin gelmek istiyorum, haftaya sali orda olacagim, ve beyaz dis dolgusu yaptirmak icin gelmek istiyorum, bir de ön disimde kanal tedavisi oldugu icin siyah görüntü var onun giderilmesini istiyorum, internet sitenizdeki 250-350TL gecerli oldugu takdirde gelmek istiyorum.

  detayli bilgi icin lütfen bana geri yazmanizi diliyorum

  iyi günler

Bana yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Zorunlu Değildir.)

× WhatsApp/Randevu Al