Diş implantı nedir? İmplant nasıl yapılır?

Diş implantı nedir?

Diş implantları Titanyumdan yapılan ve diş kökünü taklit eden yapılardır. Bu yapılar çene kemiğiniz içine yerleştirilerek (implante edilerek) dişin doğal kökü görevini görür. Zamanla kemik implantın etrafını sarar ve implant vücudunuzun bir parçası haline gelir. Bu sürece OSSEOINTEGRASYON denilmektedir.
 

İmplantlar güvenli midir ve ne kadar zaman kullanılabilir?

Günümüz implantlarının bilimsel olarak kanıtlanmış başarı oranı %90’ın üzerindedir. Diş hekimlerinin çoğunluğu implantı diş tedavisindeki en önemli araçlardan biri olarak görmekte ve hastaya ömür boyu bir çözüm sunduğunu belirtmektedir. 
 

İmplant nasıl yapılır?

İhtiyaç duyulan tedavi belirlendikten sonra küçük bir operasyon gereklidir. Düşünülenin aksine kolay ve kısa bir prosedürdür. Genellikle diş hekiminizin muayenehanesinde bu işlem gerçekleştirilebilir. 
 

Bu tedavi pahalı mıdır?

Araştırmalar diğer yöntemlere göre implantların ilk bakışta daha maliyetli olduğunu, fakat uzun vadede daha ekonomik olduğunu göstermektedir. İhtiyaç duyulan tedaviye bağlı olarak uygun implant tipleri seçilir ve fiyatlar belirlenir. Genel olarak implant tedavisi alternatifler ile karşılaştırıldığında büyük bir fark göstermemekle birlikte sonuçlarının ömür boyu rahatlık sunduğu kesindir. Implant tedavisinin fiyatını diş hekiminize danışarak öğrenebilirsiniz.
 

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 4.7 / 5. Oy sayısı: 183

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Bana yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Zorunlu Değildir.)

× WhatsApp/Randevu Al