Diş Kaplama Fiyatları 2019

diş kaplama çeşitleri ve kaplama fiyatları 2018 2019

Diş kaplamalar için, kullanım süresinin ne kadar önemli olduğunu anlatmıştım. Bu yazıda da diş estetiği için uygulanan diş kaplama fiyatları hakkında bilgi vermek istiyorum. Dolayısı ile diş estetiği fiyatı da öğrenmiş olacaksınız. Hastalarım bana diş kaplama fiyatları 2019 yılında ne civarlarda diye soruyorlar. Bilmek istedikleri, işlemin maliyeti bütçelerine uygun bir fiyat mı, yoksa bütçelerini aşan bir tutar mı olduğu.

Bu yazıda başlığımız olan diş kaplama fiyatları ile ilgili en doğru ve güncel bilgileri ve fiyatları bu yazı ile sizlere vermek istiyorum. Youtube kanalıma abone olduğunuzda diş sağlığı ile ilgili doğru bilgilere hızlı bir şekilde ulaşma imkanınız olacak. Yeni videolardan haberdar olmak için bildirimleri açmayı unutmayın.

Daha fazla fotoğraf görmek istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

Youtube kanalımın linki

Diş Fiyatları

Diş fiyatları 2018 yılı başında farklı 2018 yılı sonunda farklı olduğu gibi 2019 diş tedavi fiyatları ve diş kaplama fiyatları da farklı olacaktır. Kim ne derse desin döviz fiyatlarından diş kaplama fiyatlarının etkilenmemesi mümkün değildir. İmplant fiyatları da aynı durumdadır. Yazıda porselen diş fiyatı ve zirkonyum diş fiyatı € olarak yer alacak çünkü fiyatlar döviz ile artmakta.

Bu aya özel indirimli fiyatları öğrenmek için diş kaplama linkinden randevu alabilirsiniz. Türkiye diş fiyatı hakkında detaylı bilgiyi iletişime geçerek alabilirsiniz

Diş kaplama fiyatını, kaplama çeşitlerine göre sınıflandıracağım. Diş kaplaması öncesinde uygulanması gereken diş temizleme fiyatları, diş dolgu fiyatı, kanal tedavisi fiyatı hakkında da bilgiler vereceğim. Önce İstanbul da, Türkiye de diş kaplama fiyatı ne durumda, hangi etkenler diş fiyatını belirliyor buna göz atalım. Size biraz içimi dökeyim isterim. Sonra merak ettiğiniz zirkonyum diş kaplama fiyatı, porselen diş fiyatı, diş temizletme fiyatı ve diş dolgu fiyatı ile ilgili net bilgiler vereceğim. Şimdi anlatacaklarımı yazacaklarımı dikkatli okur ve anlarsanız vereceğim fiyatları da daha iyi anlamlandırma olanağınız olacaktır. Bir diş 500 TL dir desek bir anlam ifade etmeyeceğine göre size konuyu enine boyuna anlatalım.

Porselen ve Zirkonyum Diş Kaplama Fiyatları 2019

2019 Diş Kaplama Fiyatları
Geçici Diş Kaplama CAD CAM130
Metal Porselen Diş Kaplama750
Veneer Kron Kıymetli Metal Ücreti Hariç550
Zirkonyum Diş Kaplama900
Geçici Diş Kaplama100
Kron Sökümü Her Diş İçin75
Laminate Veneer Diş1750
Full Metal Kaplama (Kıymetli metal ücreti hariç)500

Diş Tedavi Fiyatları Neden Yüksek?

Şöyle düşünün. Bir diş kliniğinde kullanılan pamuk dahil yüzlerce ürün ithal. Bu malzemeler alınırken dolar ve Euro üzerinden hesaplanarak alınıyor. Belki TL ödüyor hekim ancak diş deposu her fiş kestiğinde malzeme listesindeki ürünün Euro veya dolar olan fiyatını günün kuru ile Türk Lirasına çevirerek yazıyor. En uzun vade de 1 ay.

Malzemeler hastanın içeri girdiği anda ayağına taktığı galoş ile başlıyor, ağızdaki tükürüğü çeken  tükürük emiciden tutun da hekimin kullandığı yüzlerce çeşit diş malzemesine kadar hep ithal. Bardaklar yerli olsun bari diyerek yerli bardak aldırdığımızda da gramajdan kısmak için inceltilmiş bardak elde tutulamayacak kadar ince! Bu nedenle de iade ve yeni ithal bardaklar alındı biliyor musunuz!

Diş Kaplama Fiyatı ve Laboratuvar

Durum böyle  diş kliniğinde. Şimdi bir de diş laboratuvarına bakalım. İthal ölçü maddesi kullanılarak alınan diş kalıpları teknisyene gider. İlk iş ölçü üzerine tekrar dezanfektan sprey sıkılmasıdır. Ölçünün özelliklerini bozmaması için özel spreylerden sıkılır. Aksi durumda diş ölçüsü deforme olacak ve diş kaplama ölçüsü bozulacaktır.

İkinci aşamada alçı model hazırlanır. Alçı malzemesi de ithaldir. Genellikle İtalyan firmaların alçıları tercih edilir. Sert alçı olarak bilinen bu malzeme Moldano veya Amberok markadır. Güzel paketlenmiş ve yüksek fiyatlar ile satılan temel bir üründür. Diş laboratuvarı için sürekli sarf edilen bir malzemedir. Bundan tasarruf sağlanmaya çalışılıp ucuz Uzak Doğu aşçısından kullanılmak istendiğinde deforme ölçülerde uyumsuz diş kaplamalar çıkmaktadır.

Alçıdan sonra tarama cihazı, zirkonyum bloklar, mum modelaj veya pişirme fırınları gibi malzemeler kullanılmak zorundadır. Bütün bu teşkilatın ithal olması sizi şaşırtmadı umarım. Yerli malı yok ki teknisyen uygun fiyat ile alıp rahat rahat kullansın. Hem içi rahat etsin hem de bütçesi rahat etsin. Maalesef diş kaplama veya diş köprüsü tamamlana kadar bu zincir leme sırada ithal malzemeler, kesim uçları ve cihazlar kullanılmak zorundadır.

Diş Kaplama Fiyatları 2019

Anlattığımız şekilde diş kaplaması için baştan sona ithal malzemeler kullanılmakta ve yoğun emek sarf edilmektedir. Otomasyona giremeyen butik işler için bile fiyatların yüksek olduğunu biliyoruz. Diş kaplamalar da kişiye özel benzersiz üretilen ürünlerdir. Raftan alınarak koyulamadıkları için fiyatları ucuz olamamaktadır.

Porselen diş kaplamalar içerisinde yer alan metal nedeni ile artık tercih edilmemekte. Fiyatları 100 € civarında olan iyi bir porselen kaplama yerine 150-200 € vererek zirkonyum kaplama yaptırmak daha akılcı ve uzun ömürlü estetik sonuçlar vermektedir.

Diş Estetiği Fiyatı

Diş Kaplama Örnekleri Fotoğraf galerisinden görebilirsiniz.

Doğal ve güzel olsun dediğimizde tam da diş estetiğini tarif ediyoruz. O halde neden istemeyelim. Düzgün sıralanışlı beyaz renkli dudak çizgilerimiz ile uyumlu estetik dişler. İyi güzel de bunların maliyeti ne kadar? Buradan diş estetiği fiyatı 5 bin tl diyemeyiz. Her kişi için yapılması gereken diş estetiği işlemi farklıdır. Bu nedenle diş estetiği fiyatı da farklı olacaktır. Kimi insan için sadece ön 2 dişin kaplama yapılması yeterli olabilir. Bazen de iyi bir estetik diş görünümü için 14 dişin kaplanması gerekebilir. Dolayısı ile size ne yapılması gerektiğini tam olarak belirlediğimizde diş estetiği ücretini de belirleyebiliriz. Ön diş estetiği hakkında bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Dişlerinizin görünümünden hoşnut değil iseniz sizin için yapılabilecek bir şeyler olup olmadığını öğrenmek için kliniğimizi ziyaret edebilirsiniz.

Zirkonyum diş kaplama fiyatı porselen diş kaplama fiyatından daha yüksek hatta nerede isi katı kadardır. Bir zirkonyum diş kaplaması için 150 € ile 200 € arası fiyat çıkmaktadır. Döviz kurlarındaki hareketlilik ile birlikte Türk Lirasına çevrildiğinde hatırı sayılır bir tutar çıkmaktadır. Ancak özellikle zirkonyum diş kaplamalar bu fiyatın karşılığını fazlası ile veren malzemelerdir.

  1. Daha uzun kullanım süresi
  2. Sorunsuz diş etleri
  3. Biyolojik uyum
  4. Doğal diş rengi ile uyumluluk
  5. Isı iletkenliği
  6. Kırılma dirençleri
  7. Yüzey parlaklığı
  8. Korozyona uğramamaları

Zirkonyum diş kaplamaların estetik amaçlar ile kullanımını arttırmış ve zamanla alına yüksek performans nedeni ile arka dişler için de uygulanabilir olmuştur. Artık herkes zirkonyum diş kaplama özelliklerini anlamaya başladı ve fiyatı daha yüksek olsa bile ileride dişeti sorunları yaşamamak için biz hekimlerden zirkonyum diş istemektedir.

Porselen diş kaplama ve Estetik Zirkonyum Diş Kaplama 

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 4 / 5. Oy sayısı: 225

Bana yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Zorunlu Değildir.)

× WhatsApp/Randevu Al