• Türkçe
  • İngilizce

Opening Hours : Mesai: Pazartesi - Cumartesi 09:00-19:00
  Contact : +90549 347 43 47

Diş Kaplama Fiyatları 2018

Diş kaplamalar için kullanım süresinin ne kadar önemli olduğunu anlatmıştım. Bu yazıda da diş kaplama fiyatları hakkında bilgi vermek istiyorum. Hastalarım bana diş kaplama fiyatları 2018 yılında ne civarlarda diye soruyorlar. Bilmek istedikleri aslında işlemin maliyeti bütçelerine uygun bir fiyat mı yoksa kendi bütçelerini aşan bir tutar mı olduğu. Diş fiyatları 2018 yılı başında farklı 2018 yılı sonunda farklı olduğu gibi 2019 diş tedavi fiyatları ve diş kaplama fiyatları da farklı olacaktır. Kim ne derse desin döviz fiyatlarından diş kaplama fiyatlarının etkilenmemesi mümkün değildir. İmplant fiyatları da aynı durumdadır.

Diş Fiyatları

Bu yazıda diş kaplaması fiyatını kaplama çeşitlerine göre sınıflandıracağım. Diş kaplaması öncesinde uygulanması gereken diş temizleme fiyatları, diş dolgu fiyatı, kanal tedavisi fiyatı hakkında da bilgiler vereceğim. Önce İstanbul da, Türkiye de diş kaplama fiyatı ne durumda, hangi etkenler diş fiyatını belirliyor buna göz atalım. Size biraz içimi dökeyim isterim. Sonra merak ettiğiniz zirkonyum diş kaplama fiyatı, porselen diş fiyatı, diş temizletme fiyatı ve diş dolgu fiyatı ile ilgili net bilgiler vereceğim. Şimdi anlatacaklarımı yazacaklarımı dikkatli okur ve anlarsanız vereceğim fiyatları da daha iyi anlamlandırma olanağınız olacaktır.

Diş Kliniğinde Tedavi Fiyatları Neden Yüksek?

Şöyle düşünün. bir diş kliniğinde kullanılan pamuk dahil yüzlerce ürün ithal. Bu malzemeler alınırken dolar ve Euro üzerinden hesaplanarak alınıyor. Belki TL ödüyor hekim ancak diş deposu her fiş kestiğinde malzeme listesindeki ürünün Euro veya dolar olan fiyatını günün kuru ile Türk Lirasına çevirerek yazıyor. En uzun vade de 1 ay. Malzemeler hastanın içeri girdiği anda ayağına taktığı galoş ile başlıyor, ağızdaki tükürüğü çeken  tükürük emiciden tutun da hekimin kullandığı yüzlerce çeşit diş malzemesine kadar hep ithal. Bardaklar yerli olsun bari diyerek yerli bardak aldırdığımızda da gramajdan kısmak için inceltilmiş bardak elde tutulamayacak kadar ince! Bu nedenle de iade ve yeni ithal bardaklar alındı biliyor musunuz!

Diş Kaplama Fiyatı ve Laboratuvar

diş kaplama çeşitleri ve kaplama fiyatları 2018 2019

diş kaplama çeşitleri ve kaplama fiyatları 2018 2019

Durum böyle  diş kliniğinde. Şimdi bir de diş laboratuvarına bakalım. İthal ölçü maddesi kullanılarak alınan diş kalıpları teknisyene gider. İlk iş ölçü üzerine tekrar dezanfektan sprey sıkılmasıdır. Ölçünün özelliklerini bozmaması için özel spreylerden sıkılır. Aksi durumda diş ölçüsü deforme olacak ve diş kaplama ölçüsü bozulacaktır. Bu da işlemin ilk başından sorunlanması demektir.

İkinci aşamada alçı model hazırlanır. Alçı malzemesi de ithaldir. Genellikle İtalyan firmaların alçıları tercih edilir. Sert alçı olarak bilinen bu malzeme Moldano veya Amberok markadır. Güzel paketlenmiş ve yüksek fiyatlar ile satılan temel bir üründür. Diş laboratuvarı için sürekli sarf edilen bir malzemedir. Bundan tasarruf sağlanmaya çalışılıp ucuz Uzak Doğu aşçısından kullanılmak istendiğinde deforme ölçülerde uyumsuz diş kaplamalar çıkmaktadır.

Alçıdan sonra tarama cihazı, zirkonyum bloklar, mum modelaj veya pişirme fırınları gibi malzemeler kullanılmak zorundadır. Bütün bu teşkilatın ithal olması sizi şaşırtmadı umarım. Yerli malı yok ki teknisyen uygun fiyat ile alıp rahat rahat kullansın. Hem içi rahat etsin hem de bütçesi rahat etsin. Maalesef diş kaplama veya diş köprüsü tamamlana kadar bu zincir leme sırada ithal malzemeler, kesim uçları ve cihazlar kullanılmak zorundadır.

Diş Kaplama Fiyatları 2018

Anlattığımız şekilde diş kaplaması için baştan sona ithal malzemeler kullanılmakta ve yoğun emek sarf edilmektedir. Otomasyona giremeyen butik işler için bile fiyatların yüksek olduğunu biliyoruz. Diş kaplamalar da kişiye özel benzersiz üretilen ürünlerdir. Raftan alınarak koyulamadıkları için fiyatları ucuz olamamaktadır.

Porselen diş kaplamalar içerisinde yer alan metal nedeni ile artık tercih edilmemekte. fiyatları 100 Euro civarında olan iyi bir porselen kaplama yerine zirkonyum kaplama yaptırmak daha akılcı ve uzun ömürlü estetik sonuçlar vermektedir.

Zirkonyum diş kaplama fiyatı porselen diş kaplama fiyatından daha yüksek hatta nerede isi katı kadardır. Bir zirkonyum diş kaplaması için 200 Euro ile 300 Euro arası fiyat çıkmaktadır. Döviz kurlarındaki hareketlilik ile birlikte Türk Lirasına çevrildiğinde hatırı sayılır bir tutar çıkmaktadır. Ancak özellikle zirkonyum diş kaplamalar bu fiyatın karşılığını fazlası ile veren malzemelerdir.

  1. Daha uzun kullanım süresi
  2. Sorunsuz diş etleri
  3. Biyolojik uyum
  4. Doğal diş rengi ile uyumluluk
  5. Isı iletkenliği
  6. Kırılma dirençleri
  7. Yüzey parlaklığı
  8. Korozyona uğramamaları

zirkonyum diş kaplamaların estetik amaçlar ile kullanımını arttırmış ve zamanla alına yüksek performans nedeni ile arka dişler için de uygulanabilir olmuştur. Artık herkes zirkonyum diş kaplama özelliklerini anlamaya başladı ve fiyatı daha yüksek olsa bile ileride dişeti sorunları yaşamamak için biz hekimlerden zirkonyum diş istemektedir.

Porselen diş kaplama ve Estetik Zirkonyum Diş Kaplama