Diş Röntgeni - Dr. Sertaç KIZILKAYA
  • Türkçe
  • İngilizce

Opening Hours : Mesai: Pazartesi - Cumartesi 09:00-19:00
  Contact : +90549 347 43 47

Diş Röntgeni

Bu Sayfanın İçeriği

Panoramik diş röntgeni

Kliniğimizde panoramik diş röntgeni teşhise yardımcı ve planlamayı doğrulayıcı olarak kullanılır. Cihaz dijital olduğu için film bekleme sorunu yaşanmaz.
Panoramik röntgen fiyatı için arayınız. 05493474347
Panoramik rontgen

Panoramik rontgen

Ağızın genel olarak bütünü göz önüne alınarak incelenmesinde diş röntgenleri önemli bir yer tutar.Ağız içi hastalıklarının, özellikle diş ve çene kemiği gibi sert doku ile ilgili olanların teşhisinde en büyük yardımcımız dental radyografiler yani diş filmleridir. Diş filmlerinin de en çok kullanılan iki tipi periapikal (küçük filmler) ve panoramik filmlerdir (panoramik diş röntgeni).
Bilgisayar destekli bir teknik olan dijital radyografi cihazları da çok düşük radyasyon dozu kullanarak film görüntüsü üzerinde renk ve ışık oynamaları yapmaya imkan kılarak ayrıntılı değerlendirme yapmamıza olanak tanır.
Özellikle ağızda nedeni belli olmayan ağrıların olduğu durumlarda panaromik diş röntgeni teşhis amaçlı gerekir. Diş kökleri ve ara yüzleri görme imkanı sunan bu diş röntgeni yirmi yaş dişlerini de gösterir.
Kök enfeksiyonları ve daha önce yapılmış kanal tedavilerinin güncel durumları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.
İmplant planlamasının ilk aşaması olan bu görüntüleme tekniği gerektiğinde tomografi görüntüleri ile de desteklenebilir.