• Türkçe
  • İngilizce

Açılış Saati : Mesai: Pazartesi - Cumartesi 09:00-19:00
  İletişim : +90549 347 43 47

Diş Temizleme Fiyatı

Diş temizletme

Diş Temizleme Nedir?

Diş temizliği ile ilgili çok sayıda soru alıyorum. Diş temizletme zararlı mı, diş temizletme fiyatı ne kadar, diş temizletme ile diş rengi beyazlar mı gibi. Bu yazıda başlığımız olan diş temizletme fiyatı ve diş temizliği ile ilgili en doğru ve güncel bilgileri ve fiyatları vermek istiyorum. Youtube kanalıma abone olduğunuzda diş sağlığı ile ilgili doğru bilgilere hızlı bir şekilde ulaşma imkanınız olacak. Yeni videolardan haberdar olmak için bildirimleri açmayı unutmayın.

Youtube kanalımın linki

https://www.youtube.com/sertaçkizilkaya

Zaman içerisinde yiyecekler ve tüketilen sigara, çay kahve gibi içecekler diş minesi üzerinde lekelenmelere yol açar. Ön dişlerde sarı lekeler ile başlayan bu kir tabakası giderek ilerler. Diş ile diş etinin birleştiği alanda diş taşları ile devam eden süreç zaman içerisinde diş eti sorunlarına neden olur. Diş eti kızarıklığı, ağız kokusu ve diş eti kanaması ilk önemli belirtilerdir. Diş temizleme fiyatı ne olursa olsun bu kirlerin uzaklaştırılması gerekir. 2018 2019 yılı diiş temizleme fiyatları ile ilgili bölümde güncel rakamları bulabilirsiniz.

Yukarıda saydığım belirtiler ortaya çıktıktan sonra en kısa sürede diş temizliği işlemi yapılması gerekir. Diş temizletme işlemi diş mine yüzeylerinin ve diş ile diş eti birleşimindeki bakteri plağı ve diş taşları temizliğini kapsar. Düzenli diş fırçalayan insanlar için bile diş temizletme işlemi senede en az bir defa yapılmalıdır. Kök yüzeyine ilerleyen diş taşları yani tartarlar diş eti hastalığının oluşumu ve ilerlemesinden sorumludurlar.

Diş Temizleme Fiyatı ne kadar?

TDB 2018 Ağustos KDV Hariç Fiyatlar+KDV%8
Diş parlatma200 TL
Diş Taşı Temizliği340 TL
Diş Eti Altındaki Diş Taşları (Tek çene)600 TL
Diş Eti Altındaki Diş Taşları (Çift Çene)1200 TL
Lokal Anestezi Altında Diş Taşı temziliği400 TL
Diş Temzileme Fiyatı (Standart)280 TL
Diş Eti Estetiği985 TL
Diş Eti Renk Açma Depigmentasyon1115 TL
Gingivektomi Tek Segment780 TL

İstanbul ortalama diş temizletme fiyat tablosunu sizlerle paylaşsak bile sizin diş temizletme fiyatınız ancak klinikte muayene olduğunuzda size tam olarak söylenebilir.

Diş Beyazlatma Nedir?

Diş Beyazlatma fiyatı

Diş Beyazlatma fiyatı

Çok karıştırılan iki kavram beyazlatma ve diş temizletme işlemleri hakkında bilgi vermeye devam edelim. Diş temizletme ile ilgili bilgileri aldık. Peki diş temizlettirdiğimiz zaman dişlerimiz beyazlar mı? Diş temizletme işlemi diş üzerindeki taşların ve lekelerin uzaklaştırılmasını sağlar. Diş temizletme sonrası diş daha temiz ve beyaz görünür. Ancak dişin ana rengi değişmez. Diş üzerinde kir olarak duran sigara, kahve ve çay gibi besin boyalarının lekeleri gider. Diş renginin beyazlaması için bleaching olarak isimlendirilen bir renk açma işlemi gerçekleştirilebilir. Bu işlem evde bir haftada veya diş kliniğinde bir iki seans ile yapılabilmektedir.

Diş beyazlatma ile diş renginiz daha açık bir renk alır. Bu yeni diş renginiz kendi diş renginiz olacak ve sizin kullanımınıza göre yeni rengi muhafaza edebileceksiniz. Aşırı sigara, çay, kahve tüketimi diş renginde kirlenme ve renkleşmelere neden olmaya devam edecektir.

Diş Temizleme Fiyat Listesi

Diş taşı temizliği ile sağlıklı diş ve diş etleri

DİŞ LEKELERİ VE DİŞ TAŞLARI TEMİZLENDİĞİNDE KENDİ DİŞ RENGİNİZ ORTAYA ÇIKAR

Diş temizleme fiyat listesi illere göre farklılık gösterir. En başta klinik kira giderleri ve maaşlar illere göre geçim standartlarında farklılıklar gösterdiği için değişik olabilmektedir. Türkiye için diş temizletme fiyatları genel bir ifade ile belirtilecek olduğunda nüfusun büyük çoğunluğunun bulunduğu İstanbul ili baz alınır. Diğer taraftan genel anlamda diş temizliğinin kişiden kişiye değişik süre aldığını da biliyorsunuz. Dişleri çok kirli bir insana yapılacak diş temizleme işlemi ile dişlerini düzenli olarak fırçalayan bir insana yapılacak diş temizletme fiyatları tabi ki farklı olacaktır.

Diş Temizleme Fiyatları 2019

Diş temizleme fiyatları 2019 yılında ne kadar olacak? Bu soruyu soranlara kesin bir rakam verme imkanı maalesef bulunmuyor. Döviz kurlarındaki hareketliliğin yanı sıra geçim standartlarının da değişmesi 2018 diş temizletme fiyatları ile 2019 diş temizletme fiyatları arasında bir fark olacağını işaret ediyor. Diş kirlilik durumuna göre 200 TL ile 350 TL arasında değişen fiyatlar ile diş temizletme fiyatı alabilirsiniz.
Diş temizleme fiyatı 2019

Diş Beyazlatma Fiyatı İstanbul

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× WhatsApp/Randevu Al