BAKIRKÖY arşivleri - Dr. Sertaç KIZILKAYA
  • Türkçe
  • İngilizce

Opening Hours : Mesai: Pazartesi - Cumartesi 09:00-19:00
  Contact : +90549 347 43 47

All Posts Tagged: BAKIRKÖY

Estetik Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya

Diş hekimi Ataköy Bakırköy

İSTANBUL KÜÇÜKÇEKMECE DE BULUNAN DİŞ KLİNİĞİMİZ

1993 yılında İstanbul Şişli de  kurulmuştur. Tüm branşlara özel toplam 7 doktor ve çalışanları ile hizmet vermektedir.
Klinik odalarımız çeşitli tedavi seçenekleri için özel olarak tasarlanmış ve amacına uygun son sistem teknolojilerle donatılmıştır.
Cerrahi ve implantoloji, diş eti hastalıkları, diş beyazlatma, ortodonti, estetik protezler, diş tedavisi, protez ve çocuk diş tedavisi ünitelerimiz bulunmaktadır.
Hastalarımız kliniklerimizde; genel anestezi gerektirmeyen her türlü cerrahi operasyon, implant, ortodonti, diş eti hastalıkları tedavisi ve ameliyatları, diş beyazlatma, ışınlı kompozit ve amalgam dolgular, kök kanalı tedavisi, amputasyon, her türlü sabit ve hareketli protezler, estetik protezler ve çeşitli kozmetik desteklerle hizmetlerini alabilirler.

Misyonumuz

Ağız ve diş sağlığı tedavilerini, tüm uzmanlık dallarında en son teknolojik imkanlarla toplumun her kesimine sunmak.
Tıbbi etik ilkelerden ödün vermeden, güvenilir bir tanı ve tedavi hizmeti sunmak
Hastaların ve çalışanların memnuniyeti doğrultusunda devamlı gelişmeyi sağlayan bir yönetim ve işletim sistemi örneği vermek

Vizyonumuz

Diş hekimliği teşhis ve tedavi yöntemlerinde hasta memnuniyeti odaklı hizmet anlayışıyla uluslararası standartlarda hizmet veren ağız ve diş sağlığı merkezi olmak
Ağız ve Diş sağlığı Polikliniği genç, dinamik, güler yüzlü hekim ve personel kadrosuyla, bilimsel vicdani ve etik değerlerden asla ödün vermeden gelecekte yaptığı iyi işlerle anılan, diş hekimliği mesleğine katkı sunmak adına sürekli kendini geliştirip yenileyen bir kurum olma hedefindedir.
Devamını Oku
Estetik Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya

Bakırköy İmplant Diş Hekimi

İstanbul Bakırköy İlçesinde bulunan diş kliniğimizde;

uygulamaları yapılmaktadır. Kliniğimizde sterilizasyon en öncelikli bir işlemdir. Hijyenik ve temiz bir ortamda tedavi, hem hastaların hemde çalışanların sağlığı açısından çok önemlidir. Bu yüzden modern kliniklerde her hastanın tedavi ve kontrollerinde tek kullanımlık (disposable) ürünler tercih edilmektedir. Hekim ve asistanları tarafından kullanılan koruyucu maske ve lateks eldivenler tek kullanımlıktır, her hastada değiştirilir, tek kullanımlık enjektörler, hastaların ağzını çalkaladıkları plastik bardaklar,tükürük emici uçlar,hasta önlükleri kullanılır.Ortodonti, pedodonti, çene cerrahisi, estetik restorasyonlar ve diğer tüm tedavileri sunduğumuz kliniğimizi sizlere en iyi hizmeti vermek için tasarladık. Uzman hekimimizle tüm sorunlarınıza cevap vermeyi amaç edindik.
-Hepimizin önceliği hastalarımızın memnuniyetidir. 
-Yeniliklere açık, eğitime önem veren bir kurum olmayı hedefleriz. 
-Hizmez sunduğumuz sektördeki yenilikleri takip ederiz. 
-Yüksek kaliteli hizmetlerimizi, erişebilir bir fiyat politikası ile sunmaktayız.
Devamını Oku

Panoramik diş röntgeni bakırköy küçükçekmece avcılar

Panoramik Röntgen

Panoramik röntgen, panoramik x-ray ya da ilk adı ile panorex, harika bir modern icattır. Panoramik röntgendeki x-ışınlarının verdiği radyasyon oranı diğer geleneksel x-ışınlarından çok daha azdır. Diş problemli hastalar için çok konforlu ve rahattır. Panoramik röntgen çok hızlı bir şekilde alınır. Özellikle diş ağrıları olan hastalar için çok büyük zaman avantajı sağlar. Tipik olarak her üç yılda bir panoramik röntgen çektirilmelidir. Aynı hastanın bir dizi çekilmiş panoramik röntgenleri üzerinde görülen değişiklikler diş hekimine teşhis ve tedavi açısından çok yardımcı olacaktır. Panorex yani panoramik röntgen, diş hekimlerinin yapacağı, diş implant ameliyatları planlamasındada çok gereklidirler.
Panoramik Röntgen Ne Gösterir

Panoramik röntgen

Panoramik röntgen diş hekimine hastanın, burun bölgesini, sinüslerini, alt ve üst çene eklemlerini, dişlerini ve onu çevreleyen kemik yapısını gösterir. Panoramik röntgen filmi kistleri, tümörleri, kemik düzensizliklerini ve çok daha fazlasını ortaya çıkarır. Panoramik röntgen genellikle her iki alt çene (mandibula) ve üst çene eklemini ve TME çene eklemi yassılaşmasınıda gösterir. Panoramik röntgenler çene kemiğinin derinliklerine gömülmüş gömülü dişleride gösterebilir. Bazı sinüs problemlerinden dolayı dişler ağrı yapabilir bu nedenle bu dişlere hiçbir tedavi yapılmaması gereklidir, bu durumda ağrılı dişe gereksiz tedavi yapılmasını önlemeye, panoramik röntgen yardımcı olur.
panoramik diş röntgeni,panoramik diş röntgeni ,panoramik diş filmi,panoramik diş röntgeni fiyatları,panoramik diş röntgeni nasıl çekilir
panoramik diş röntgeni İSTANBUL,panoramik diş röntgeni bakırköy,panoramik diş röntgeni fiyatı,panoramik diş röntgeni avcılar
Devamını Oku

Panoramik diş röntgeni bakırköy küçükçekmece avcılar

Diş röntgeni ne zaman çekilmelidir?

Röntgenin hangi sıklıkla çekilmesi gerektiği hastanın tıbbi ve dental geçmişine ve geçerli durumuna göre değişir. Bazı kişilerde 6 ayda bir röntgen alınması gereklidir. Bazıları için ise 2 yıllık periyotlar yeterlidir.
Çocuklar;
Yaşa göre değişmekle birlikte, çocukların bir çoğunda röntgenler 6 ay ile 1 yıl arasında değişen sürelerle çekilmelidir. Çünkü çocukların ağızlarında çürük kolaylıkla gelişebilmektedir. Ayrıca röntgenler yardımı ile diş gelişiminin görüntülenmesi de mümkün olmaktadır.
Fazla sayıda tedavi yapılmış dişi bulunan yetişkinler
Fazla sayıda tedavi yapılmış dişi bulunan yetişkinler (dolgular da dahil), düzenli olarak röntgen çektirmelidir. Çünkü bu kişilerin ağızlarında sorun çıkma riski çok daha fazladır.
 key words:diş röntgeni ,diş röntgeni fiyatları,diş röntgeni nasıl çekilir,diş röntgeni istanbul ,panoramik diş röntgeni
Devamını Oku
Estetik Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya

HAMİLELER İÇİN DİŞ HEKİMİ TAVSİYELERİ

Diş hekimi tavsiyeleri

■ Hamilelik sırasında kadınların, cenini etkileyebilecek bir dişeti hastalığına karşı önlem almak için sık sık diş hekimine gitmesi gerekir.
■ Bebeğinizin ağız bakımına erken başlar ve diş koruma uygularsanız, uzun vadede büyük miktarda para tasarruf edersiniz.
■ Anne ve babanın bebeğin doğumundan sonra birkaç gün içinde bebeğin ağzını, yanaklarını ve dişetini her beslemeden sonra yumuşak ve nemli bir bez ya da tül parçasıyla temizlemeye başlaması gerekir. Bu, emzirme durumunda da geçerlidir, tersi durumda da.
■ Çocuğunuzun dişleri ve dişetinin sağlık durumunu izlemek pedi-yatristin uzmanlık alanının dışındadır. Diş sağlığı denetimi ve tedavisi bir pedodontist ya da pratisyen diş hekiminin işidir.
■ Bebeğin ilk dişlerinin çıktığı 6 ila 2 aylık arasındaki dönem bebeğinizi diş hekimine ilk kez götürmek için ideal zamandır.
■ Süt dişleri bile ortodonti tedavisine ihtiyaç duyabilir. Çocuğunuzu düzenli kontroller için diş hekimine götürmeniz bu yüzden çok önemlidir.
■ Bütün şişe sularında flor bulunmaz. Çocuğunuzun diş gereksinimleri açısından flor desteğine ihtiyacı olup olmadığını anlamak için yapılacak en doğru şey, diş hekimi ne danışmaktır.
■ Çocuğunuz ağzından yaralanırsa, dişi kurtarmanız mümkün olabilir. Dişi derhal (bütün olarak ya da parçalarını) diş hekimine ulaştırın- Köklere değmemeye dikkat edin.
■ Bebeğinizi, ilk birkaç süt dişi çıktığı andan başlayarak diş ipi kullanmaya alıştırın. Bu ona alışkanlık kazandıracaktır.
■ Gerekirse, çocuğunuzun çene yapısı ortodonti sayesinde değiştirilebilir. Bu en iyi bir şekilde yüz yapısını değiştirmek için bir “fırsat penceresi” açıldığında yapılabilir.

Devamını Oku

Diş hekimi istanbul türkiye bakırköy bağcılar avcılar beylikdüzü

Diş kliniğimizde uyguladığımız tedavilerden bazıları ;
Koruyucu diş hekimliği tedavileri (çürükten oluşmadan kurtulmak)
Çocuklar ve yetişkinler için flor uygulaması
Çocuklar için fissür sealantlar (dişin sadece yivlerini örten dolgu)
Çocuklar için yer tutucular (süt dişleri vaktinden erken çekilirse)
Mouthguard (sporcular için diş koruyucu lastikler)
Gece Plağı (diş gıcırdatanlar için)
Kanal tedavileri
Kompozit restorasyonlar (diş renginde dolgular)
Periodontal tedavi (dişeti hastalıklarının tedavileri)
Diş çekimleri ve 20 yaş dişleri ameliyatları
Çene eklemi rahatsızlıklarının tedavileri
İmplant cerrahi
İmplant protezleri
Porselen kron ve köprüler
Zirkonyum kron ve köprüler
Laminat kaplamalar
Hareketli protezler (klasik, implant destekli, ankerli)
Valplast protezler
Diş temizleme
Diş beyazlatma
Tüm ağız sağlığı ve yeniden şekillendirme
Oral hijyen eğitimi
Diş kırıklarının tedavisi
Modern diş hekimliği uygulamaları ve teknolojisiyle dişleri koruyor, renklerini, şekillerini düzeltiyor, estetik ve kozmetik görünüşünüzü iyileştirip hep arzuladığınız gülüşe kavuşmanızı sağlıyoruz.
Devamını Oku

Bakırköy diş hastanesi randevu

Diş Hekimi Sertaç KIZILKAYA
02129093748
bilgi@drsertac.com
 dişçi acıbadem bakırköy diş
bakırköy diş hastanesi randevu bakırköy diş randevu bakırköy diş klinikleri bakırköy diş hekimleri bakırköy
bakırköy diş randevu,bakırköy diş klinikleri,bakırköy diş hekimleri
bakırköy dişçi,acıbadem bakırköy diş,bakırköy diş hastanesi randevu
Devamını Oku

Bakırköy Diş Hekimi Kliniği Hastanesi

Kliniğimiz, bilgili ve tecrübeli doktorları, güleryüzlü personeliyle, tarihi yapısına uygun restore ettiğimiz binamızda sizlere butik bir hizmet sunmaktadır. 

En son teknolojiyle donatılmış ünitlerde hizmet verdiğimiz hastalarımızın diş filmlerini de kliniğimizde çektirebilmektedirler. 
Hijyene son derece önem verilmekte olup, kullanılan aletlerin her biri ayrı ayrı poşetlenmekte ve otoklav cihazında sterilize edilmektedir.
Kanal tedavilerinde ve implant uygulamaları  hakkında blgi almak için estetik.dentist@gmail.com  adresine mail atabilirsiniz.

Devamını Oku

Kanal Tedavisi Bakırköy

Kanal Tedavisi (Endodonti) ile İlgili Bilinmesi Gerekenler

Kanal tedavisi nedir, ilerleyen diş çürüğünün dişin pulpa adını verdiğimiz canlı dokusuna inmesine karşılık bu canlı dokunun çıkartılmasına yönelik bir tedavi işlemidir. Kanal tedavisi, lokal anestezi şeklinde yapılan bir işlemdir. Bu yüzden herhangi bir şekilde acı vermez. Kanal tedavisini genel olarak açıklayacak olursak şunları söyleyebiliriz; pulpa dokusu çıkartılırken öncelikli olarak dişin şekillendirilmesi, yıkanması, kurulanması ve bunun akabinde kök kanallarının dezenfekten bir madde ile temizlendikten sonra kapatılması, doldurulması ve daha sonrasında üzerinin dolgu işlemiyle porselen kaplama ile kapatılması işlemidir.
Pulpa dediğimiz canlı dokunun çıkartılması esnasında birçok farklı teknik kullanılmaktadır. Bunların başında el ile yapılan klasik yöntem ve modern endodontide kullanılan döner alet sistemli yöntem gelmektedir. Kanal tedavisi yapıldıktan sonra diş hem fonksiyonel olarak hem de estetik olarak görevini yapabilir duruma gelecektir.
Kanal tedavisi ne tür dişlere uygulanır diye soracak olursanız sizlere şu cevapları verebiliriz; kanal tedavisi, çürüğü derin olan ve çoğunlukla ağrı veren dişlere uygulanan bir tedavi yöntemidir. Kanal tedavisi esnasında bir ağrı hissedilmediği gibi tedavi sonrasında herhangi bir ağrı oluşmaz. Kanal tedavisi uygulanan diş sağlıklı bir şekilde görevlerini yerine getirir. Kanal tedavisi, gerekirse ağız içindeki tüm dişlere uygulanabilir. Ön dişlere de, arka dişlere de, hatta yirmi yaş dişlerine dahi uygulanabilen bir yöntemdir. Kanal tedavisinin ardından diş hissiz bir hale gelir; zira dişte herhangi bir ağrı olmaz, sıcak-soğuk hassasiyeti hissedilmez. Bu durum bize kanal tedavisi uygulanan dişin daha sağlıklı ve işlevlerini yerine getirebilecek duruma geleceğini gösterir. Kanal tedavisi genelde tek seansta uygulanan bir işlemdir. Seans süresi diş köklerinin durumuna göre yarım saat ile bir saat arasında değişmektedir. Kanal tedavisi, genel olarak bir seansta uygulansa da enfeksiyon veya apse olma durumuna göre seans sayısı değişebilir.
Eskiden yapılan kanal tedavilerinde pat denilen boyalı kanal içi malzemelerden dolayı dişlerde sararma, grileşme, hatta kahverengileşme görülmekteydi; fakat şu an modern endodontide kullanılan yöntemlerde bu tür bir sorun oluşmamaktadır, diş rengi canlılığından hiçbir şey kaybetmemektedir. Diş rengini etkileyen eski yöntemlerde ise kanal içi beyazlatma yöntemi ile bu dişler orjinal rengine döndürülebilir. Kanal tedavisi uygulanan dişler sinirleri olmadığı için daha kırılgan bir hale gelmektedir. Buna karşılık bizim yapmamız gereken bu dişleri ya kaplama ile ya da güzel bir dolgu malzemesi ile güzel ve sızdırmaz bir şekilde kaplamaktır. Ayrıca bu dişlerle çok sert gıdalar yememek, çürümesine sebep olacak gıdalardan uzak durmak ve en geç altı ayda bir diş hekimi kontrolünden geçmek gerekir.
Normal şartlar altında, iyi bir uzman tarafından gerçekleştirilen kanal tedavisi dişte ağrıya sebebiyet vermez; ancak bazı sıra dışı durumlar vardır. Özellikle apseli, enfeksiyonlu dişlerde enfeksiyonun veya apsenin nüksetmesi durumunda ağrı, şişlik gibi rahatsızlıklar görülebilir. Bu tür durumlarda tedavinin birkaç seansta, enfeksiyon geçene kadar uygulanması düşünülür, ihtiyaç duyulursa kanal tedavisine ek olarak cerrahi yöntemlere de başvurulabilir. Eskiden kanal tedavisinde kullanılan bazı lokal anestezik maddelerden dolayı biraz acı hissediliyordu; ama şu an modern yöntemlerle yapılan kanal tedavisi kesinlikle herhangi bir şekilde ağrı hissedilmemektedir.Kanal tedavisinde lokal anestezi uygulandıktan sonra tedavinin uygulandığı dişin uyuşup uyuşmadığı kontrol edilir. Eğer hâlâ ağrı hissediliyorsa lokal anestezi tekrarlanır. Buna rağmen yine de ağrı devam ediyorsa öncelikle hastaya antibiyotik verilir, antibiyotikten sonra çok rahat bir şekilde tedavinin uygulanacağı diş uyuşturulur ve kanal tedavisine devam edilir.
Kanal tedavisi ne kadar süre ile etkilidir diye merak ediyorsanız şunları söyleyebiliriz; kanal tedavisi uygulanan bir diş çok uzun ömürlü olabilir. Yalnız bu noktada dikkat edilmesi gereken bir takım hususlar vardır. Kanal tedavisi uygulanan dişleri korumak için neler yapmamız gerektiğini maddeler halinde sıralayacak olursak şunları söylememiz mümkündür;
a) Kanal tedavisi bir uzman tarafından yapılmalıdır.
b) Kanal tedavisinin yapıldığı dişin üzeri iyi kaplanmalıdır. Herhangi bir sızıntının oluşmaması gerekir.
c) Hastalar dişlerine çok dikkat etmelidir. Hastalar çok sert besinler yememeli, bu dişlere karşı daha hassas davranmalıdır. Aksi takdirde çeşitli kırıklar oluşabilir. Kanal tedavisi uygulanan dişin çürümeyeceğini sanmak yanlıştır. Tedavinin uygulandığı diş, hassasiyet gösterilip fırçalanmazsa çürümeye devam eder.
Kanal tedavisi, sadece çürüğü büyük olan dişlere yapılmaz. Bu tedavi aynı zamanda kök uçlarında enfeksiyon oluşan; kronik, apseli ya da akut enfeksiyon olan dişlere de yapılır. Kanal tedavisinin uygulanması ile iyileşen bu bölgeler enfeksiyonun yeniden nüksetmesine müsaittir. Bu yüzden hastaların dişlerine azami dikkat etmesi ve düzenli olarak diş hekimi kontrolünden geçmesi gerekir. Kanal tedavisi yapılan dişler hassas olduğu için yemek yerken, fırçalarken her zamankinden daha dikkatli olmak gerekir. Fındık, ceviz gibi sert kabuklu besinleri dişle kırmaktan kaçınılmalıdır; zira kanal tedavisi uygulanan dişler cansız olduğu için iyi beslenemezler ve güçlenemezler. Kırılmaya ve çürümeye daha müsait bir yapıdadırlar. Bu yüzden kanal tedavisinin uygulandığı dişler günde en az iki kez fırçalanmalı, ağız gargarası ve diş ipi kullanılmalıdır.Kanal tedavisi ücreti ise yapılacak işleme göre farklılık gösterebilir
Devamını Oku