bego implant arşivleri - Dr. Sertaç KIZILKAYA
  • Türkçe
  • İngilizce

Opening Hours : Mesai: Pazartesi - Cumartesi 09:00-19:00
  Contact : +90549 347 43 47

All Posts Tagged: bego implant

İmplant diş görünümü

BEGO İMPLANT

Tedavilerin çeşitlenmesi biz hekimlerin daha çok yeni bilgileri takip etmemize neden oluyor. Bu kısımda sorun yok. Ama bu çeşitlenen tedaviler içerisinde uygulamalarda kullandığımız ürünler ve markaların da artması biraz karmaşa yaratıyor doğrusu. Diş tedavileri ile ilgili kullandığımız malzemelerin nerede ise hepsi yurt dışından ithal ediliyor. Markaları incelemek, takip edip kullanmak ve bunlar içerisinden seçim yapmak da zor bir süreç. Bazen büyük reklam ve vaatler ile piyasaya çıkan ürünler balon çıkıyor ve sönüp gidiyor. Marka olarak tamam budur diyebildiğim ve üzerine başka üretici tanımadığım birkaç marka var. Bunlardan implant markası olarak seçimim Bego implant markası.

Bego implant hakkında bilgiler vermeye çalışacağım bu yazıda Bego implant fiyatları, Bego implant iyi mi, Bego implant nasıl, Bego implant nerenin sorularına da cevap bulacaksınız.

BEGO İMPLANT NASIL?

İmplant ömrü ne kadar?

İmplant gelecekte nasıl olacak?

İmplant markası seçerken çok hassas davranmak gerekiyor. İmplant cerrahi bir süreç ile uygulandığı için malzemeye bağlı olumsuzluklar kabul edilemez. Biyolojik komplikasyonların yanına malzeme olumsuzluğu asla eklenmemeli. Zaten yüksek maliyetler ile uygulanan bu implant tedavisinde ne hastanın ne de hekimin maceraya girmemesi gerekiyor.

İmplantlar ilk uygulanmaya başlandığı 1990 lı yılların başında bu işin eğitimini aldığımız Osseointegrasyon Akademisi Derneği vardı. Bu derneğin kurucuları çok değerli hekim abilerimiz idi. Kendi getirdikleri bir Alman markası üzerinden verdikleri eğitimle ile bu markayı Türkiye’ye ithal ediyorlardı. O zamanki şartlara göre bu Alman markası çok başarılı idi. Fiyat olarak yüksek olmasına rağmen klinik başarısı memnuniyet vericiydi. Sonra bir İsrail firması ve ardından Fransız, İsviçre, İsveç derken Türk malı implantlar üretilmeye ve uygulanmaya başlandı.

Bego İmplant Nerenin? İyi mi?

Alman implantlara sempatimin temeli olan bu marka artık ülkemizde yok gibi. Distribütörlüğün el değiştirmesi ticari problemler gibi bir markanın tamamen silinme sürece defalarca yaşandı. Bazıları bir iki yıl sonra başka distribütör tarafından getirilmeye başlandı. Bazıları yok oldu gitti. İmplantlar için, bu yok olup gitme işi çok problemli. Yapılan implant için ileride bir parça değişimi gerektiğinde sorun büyük oluyor. İmplant sökümüne kadar giden vakalar duyuyorum. Bu nedenle markanın kalıcılığı yani uzun soluklu devamlı olması önemli.

NEYSE Kİ BEGO VAR!

Alman implant sempatim oluştu diyordum. Bego implantı çene cerrahisi uzmanı bir arkadaşım sıklıkla uyguluyordu. O zamanlar yeni gelmişti Türkiye’ye. İstanbul firması distribütör olmuştu. Onun vasıtası ile 90’lı yıllarda Bego implant uygulamaya başladım. Firma çok ilgiliydi. Sürekli eğitim seminerleri yapıyordu. Alman BEGO implant sayesinde yabancı öğretim üyelerinden eğitim alma olanağımız bile oldu.

BEGO İMPLANT FİYATLARI

Malzemelerde AR-GE çalışması için harcanan tutarlar ürün fiyatına yansıyor ister istemez. Bego implant markası da araştırma geliştirme birimi tam gaz çalışan bir implant markası. Yeni yüzey özellikleri ve vücut ile daha iyi bir uyum için sürekli hummalı bir çalışma var. Gerek firma içerisinde, gerek üniversitelerin yaptığı çalışmalara verdiği destekle yeniliklerin öncüsü olmaya devam ediyor.

Bu yazıyı yazdığım günlerde Türkiye’de Bego implant fiyatları bütün Avrupa ve Amerika Bego implant fiyatlarının 5 de biri seviyesinde. Bego implant fiyatları 2018 itibarı ile döviz artışından etkilenmiş olsa bile makul fiyatlar ile yapılabilmekte. Bugün için 450-550 € (Euro) olan Bego implant fiyatlarının 2019 yılında ne seviyelerde olacağını yakında göreceğiz.

BEGO İMPLANT YOUTUBE KANALI

 

 

Devamını Oku