bir günde implant fiyatları arşivleri - Dr. Sertaç KIZILKAYA
  • Türkçe
  • İngilizce

Opening Hours : Mesai: Pazartesi - Cumartesi 09:00-19:00
  Contact : +90549 347 43 47

All Posts Tagged: bir günde implant fiyatları

Diş hekimi Sertaç Kızılkaya yanıtladı

Bir Günde İmplant mı!

Artık her şey çok kolaylaştı değil mi? Uzun yollar kısaldı, zor işler basitleşti. Makineye kirli çamaşırı atıyorsunuz yıkanmış ve kurulanmış olarak çıkıyor. Diş tedavilerinde de durum böyle mi acaba? Diş çürüğü, diş ağrısı, eksik diş tedavisi günümüzde nasıl yapılıyor? Bir günde implant tedavisi diye ilanlar bile var. Ne güzel değil mi? Eksik diş için bir günde diş kökü olarak implantı ve üzerine de diş estetiği için kaplamayı takıp işi bitirmek mümkün. Siz öyle zannedin. Kapitalist düzen üretim ve yenilikler kadar aldatmacaları beraberinde getiriyor.  Şampuanlara baktığınızda saçlarınız artık hiç dökülmeyecek, parlak ve canlı olacak diyorlar. Ama gerçekte pek çok kişi kel ve nerede saç ekimi yaptırabilirim diye başla bir düzenin peşinde koşmakta.

Bir Günde Diş! Bir Günde Dişsizliğe Son!

Bugün son zamanların en dikkat çeken konularından bir tanesi olan bir günde implant konusuna değineceğim. “Bir günde diş” veya “bir günde dişsizliğe son” gibi reklamlar ile akıl karışıklığına neden olan bir uygulama bu adı geçen işlem.

Bir günde implant İstanbul Diş Kliniklerinin sloganı olmuş gibi. Ama Bu slogan yanıltıcı. Son kullanıcı olarak hastalar bir günde bütün işlemlerin biteceğini düşünüyorlar. Oysa durum öyle değil. Bu sadece dikkat ekmek amaçlı bir reklam cümlesi. Yani slogan. Bir günde implant üzerine geçici bir diş koyuluyor. Bir hafta sonra implant yapılan bölgeden dikişler alınıyor. Diş eti kontrolleri ve belki yeni bir geçici diş yapımı ve sonra devam eden kontroller neticesinde sürekli dişlerin yapılma zamanı. Bu toplam olarak üç ayı bulan bir süreç. Nerede kaldı bir günde implant?

Bir günde implant yapılır mı?

DENTAL İMPLANT TURKEY

DENTAL İMPLANT TURKEY

Bir günde implant yapılır. Ama implant tedavisi bitmez. Bir günde ancak diş dolgusu veya diş temizleme gibi işlemler tamamlanabilir. Son yenilikler ile birlikte bir günde diş kaplama uygulaması yapılabilir. Tam bir cevap vererek tekrar etmek isterim ki bir günde implant yerleştirilir. Sonra tedavi için tekrar diş hekimine gitmek gerekir. Acelesi olan hastalar için diş çekildiğinde hemen implantın yerleştirilme uygulaması gerçekleştirilebilir. Bu işlemin başarı ile sonuçlanması için diş çekiminin travmasız yapılması şarttır. Diş ve çevresindeki kemik zarar görmeden çekim işlemi yapılır ise hemen aynı seansta diş çekim boşluğu içerisine implant koyulabilir. Burada diş kökünün oval yapısı ile implantın silindirik yapısı olduğunu unutmamak gerekir. İmplant çapı doğru ayarlanmalıdır. Küçük çaplı implant kullanıldığında fazla boşluklar implant kaybına neden olabilir. Tam tersi geniş çaplı implant kullanımı da kemik hacmini ve çevre dokular ile uyumu olumsuz etkiler.

Bir günde kaç tane implant yapılır?

Bir günde kaç tane implant yapılır diye sorulabilir. Bir günde implant yerine bir günde yapılan implant sayısı hakkında bilgi vermek daha akılcı olacak. Bu konu da merak edilenlerden birisi. Bir günde kaç implant yapılabileceği hastaya ve hekime bağlıdır. Soru bir hastaya bir günde en fazla kaç implant yapılabileceği ise hemen size net bir sayı söyleyeyim. 16 implant yapılabilir. Nasıl mı? 8 implant üst çeneye 8 implant alt çeneye uygulandığında hastanın aynı günde yapılan 16 implantı olur. Bu mümkündür. Tıbbi olarak hekim hastanın durumunu değerlendirir. Sistemik rahatsızlığı yok ise, ağzını açmada sorun yaşanmıyor ise ve hekim de bu konuda yeterli performansa sahip olduğunu düşünüyor ise bir günde 16 implant yapılması söz konusu olabilir.

Bir günde implant olur mu? İmplant olur ama tedavi devam etmek zorundadır. Bakın şimdi aklıma ne geldi.Bir günde implant fiyatları diye reklam okursanız bilin ki sadece parayı bir günde ödeyeceksiniz. İmplant tedavisi bir günde bitmeyecek. İmplant işlemi çok basit bir işlem değildir. Zor da değildir. Ancak tedavinin kendisine göre aşamaları ve süreçleri özenli bir şekilde uygulanmalıdır. İmplant kayıpları  gibi istenmeyen durumlar ile karşılaşmamak için süreçlerin eksiksiz ve hatasız uygulanması gerekir.

İmplant tedavisinden beklentiler çok yükseldi. Bu işlemin bir mucize olmadığını bilmek gerek. Bir günde implant gibi safsatalar ile aklınızı karıştıran reklamları okumak yerine hekiminiz ile kendi dişleriniz için neler yapılabileceğini konuşmak daha faydalı olacak diye düşünüyorum.

İmplant tedavisi öncesinde yapılacak işlemler ile ilgili bilgi almak önemli. Süreç içerisinde ne işlemler yapılacağını hastanın bilmesi gerekiyor. Üç aşamalı bir işlem olan bu tedavi hakkında implant sayfasından ayrıntılı bilgileri alabilirsiniz.

Devamını Oku
Ön diş implant uygulaması

BİR GÜNDE İMPLANT OLUR MU?

Zaman ile yarışıyoruz değil mi? Hem de nasıl. Aslında önce zamanı ve kaynakları boşa harcayıp sonra zaman peşinde koşuyoruz diye düşünüyorum. Bir günde implant, bir günde diş gibi terimler son zamanlarda bizim meslekte giderek yaygınlaşmaya başladı. Fast food diş hekimiği diyorum ben bunlara. bir günde diş dediklerinde de ah neden okumaz ki insanlar diye hayıflanıyorum. Mesela bu yazıyı okuyanlar bu meşhur bir günde diş diyenlerin nasıl bir satış pazarlama stratejisi izlediklerini daha ban leb demeden anlayacaklar.

BİR GÜNDE İMPLANT BİLMECESİ

implant yapımı

DİŞ ÇEKİMİ SONRASI KAÇ GÜN BEKLEMEK GEREKİR?

İnternette de bir günde diş ile ilgili aramalar giderek artıyor. İnsanlar bu işlemin nasıl mümkün olduğunu merak ediyorlar. Aynı gün taklılan imlant ve üzerine diş nasıl luyor da sorunsuz oluyor. Peki diğer zavallı hastalar ve zavallı diş hekimleri neden aylarca uğraşıyorlar. Bir sihir mi var bu işte diye düşünmeden edemiyoruz değil mi?

Yok yok sihir falan yok. İllüzyon da değil! Bu sadece çağımızda artık kabullendiğimiz ve yaşantımızın bir parçası haline gelen pazarlama stratejisi. Kimse de ses çıkarmıyor. Ama ben kızıyorum doğrusu. Nasıl yani bir günde diş. Televizyon reklamlarındaki gibi alttan hızlı hızlı küçük yazılar da geçirmiyorlar. Bari onu yapsalar. Parantez içinde küşük küçük de yazabilirler aslında. Ama ne yazan var ne çizen.

Şimdi sizin bana peki o küçük yazılardan yazsalar ne yazmaları gerekir dediğinizi duyuyor gibiyim. Hemen ifade edeyim. Bir günde diş sadece çekim boşluğunun geçici bir süre için kapatılması amacı ile uygulanır. İmplant üzeri nihai protezin yerleştirilmesi için 3 ile 6 ay beklemek gerekecektir. Daha sonra alınacak ölçü ile hastanın kalıcı diş yapımı tamamlanacaktır.

Bunu ifade etmeden hastalara bir günde diş, bir günde diş diye reklam yapmak ve hasta geldikten sonra bu gerçeği açıklamak hiç etik değil. Bir yandan reklam pazarlama taktiği diğer yandan hasta kandırmaca oluyor bana göre.

BİR GÜNDE İMPLANT FİYATLARI

İmplant

İmplant diş İstanbul Küçükçekmece Diş Kliniği 02129093748

Şimdi size bir günde implant fiyatlarını açıklayacağım. Ama nasıl açıklasam bilemedim. bir günde implant dediğiniz sadece uygulanan implant mı yoksa onun üzerine yapılan diş de dahil mi? Bir günde bir günde diye ortalığı birbirine kattıklarına göre hepsi içerisinde olmalı bunun. Ama bu pazarlamacılarda durum farklı. İmplant fiyatı diye vida dişin ücretini açıklıyorlar. Üzeri de ayrıca hesaplanıyor. Hem de geçici bir süre kullanılmak üzere. Daha sonra implant kemik ile kaynaştıktan sonra yani oraya kaliteli zirkonyum diş kaplama veya porselen diş kaplama yaptırmak mümkün.

Bir günde implant fiyatı normal implant fiyatları ile karşılaştırıldığında daha yüksektir. Geçici olarak hazırlanan diş kaplama birkaç defa değiştirilme zorundadır çünkü. Yara bölgenin sağlıklı bir şekilde iyileşebilmesi ve şekillendirilebilmesi için üç dört defa geçici diş yapılır. Bir günde implant fiyatları normal implant uygulamasından daha yüksek fiyatlıdır çünkü kaybedilme riski daha yüksektir. Hekimin veya kliniğin riski arttığı için bu maliyetler tedavi fiyatı içerisine dahil edilmektedir.

1 günde implant İstanbulda başlayıp, Ankarada devam eden bir furya. Diğerleri gibi bir süre sonra gelir geçer diye düşünüyorum.

Diş çekimini takiben aynı gün takılan implant mümkün demiştim daha önceki yazılarımda. Çekimin takiben implant yapmak ile bir günde implant kavramlarını karıştırmayalım lütfen. Çekim sonrası implant yerleştirme prosedüründe hastaya daha sonra diş yapımı için süre gerekeceği konusunda bilgi verilmektedir. Oysa diğerinde bir günde implant ve üzerine de diş yapılıp işlemin tamamlanacağı vurgusu vardır.

BİR GÜNDE İMPLANT PAZARLAMASINA NEDEN KARŞIYIM

Sertaç Kızılkaya

Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya Estetik ve implant diş tedavileri.

Bir günde implant tedavisi dediğimizde işlemin başlangıç aşamaları gerçekleşebiliyor. Kalıcı dişler takılmıyor. Bu sadece implantın yerleştirilip üzerine geçici olarak diş kaplama uygulanması. Her durumda da gerçekleştirilebilmesi malesef mümkün değil. “Primer Stabilite” dediğimiz birincil tutunmanın yeterli olması gerekiyor. Hastaya bir günde diyerek kliniğe getirdikten sonra sizin için bu işlem uygun olmadığından gerçekleştiremedik veya gerçekleştiremiyoruz demek yanlış. Hasta kliniğe gelmeden bu işlemin her durumda mümkün olmadığını bilmeli.

İmplant üç parçadan oluşuyor. Bu basit bilgi bile implant yaptıranlardan esirgeniyor.

  1. İmplant gövdesi
  2. İmplant dayanağı (Abutment)
  3. İmplant zeri kaplama veya protez.

Bu tedavi yöntemi ile ilgili yeterli bilgiye sahip olmadığınızı düşünüyorsanız implant uygulaması ve aşamaları yazımı okuyabilirsiniz.

Çakma diş olarak isimlendirilen implant uygulaması bazen diş çekildiğinde aynı gün içerisinde uygulanabilmektedir. Dişi çekip yerine implant yerleştirmek ve aynı seansta üzerine geçici diş yapmak mümkündür.

Bir de dikişsiz implant olarak pazarlanan cerrahi guide yöntemi var. Dikişsiz implant daha dürüst ve anlamlı bir uygulama. Evet implant yapılıyor ve ağza dikiş atılmıyor. Bu uygulamayı ben de kliniğimde uyguluyorum. Cerrahi şablon ile implant uygulaması yazımda bu konunun ayrıntılarına yer verdim. Link yardımı ile gidip o yazıyı okuyabilirsiniz.  fiyatları

Bir günde kaç implant yapılır? sorusu artık yerini bir günde implant nasıl oluyor a bıraktı. Bu yazıda bir günde implant olarak adlandırılan implant uygulandığı gün üzerine geçici diş kaplama yapılması uygulamasının nasıl bir ticari pazarlama yöntemi olduğu ile ilgili bilgi vermeye çalıştım.

Tekrar üzerine basarak ifade edeyim bir günde implant ile kasıt bitmiş bir tedavi süreci değildir. Kesinlikle öyle birşey yoktur. İmplant üzerine geçici diş takldıkatn sonra yine defalarca diş hekininizin yanına gitmeniz gerekecektir.

Aklınıza takılan sorular için iletişim sayfası veya yorum bölümünden bana hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Devamını Oku