All Posts Tagged: Cerec diş

CEREC

Cerec ile Diş Yapımı

Hastalarımızın her zaman bize sorduğu sorularda diş hekimliğinde ne gibi yenilikler olduğu en başta gelen sorulardan biri olmuştur. Tabii ki, en azından benim mezun olduğum. 26 yıl öncesindeki diş hekimliği artık ne konsept olarak ne malzeme olarak ne de ekipman olarak aynı yerde değil! Ne kadar mı değişti. Çok tabi. Mesela CEREC diş kaplama. Cerec diş nedir diyeceksiniz belki. Şimdilik yeni bir sistem ama yakında adını çok duyacağınıza eminim.
Devamı
Cerec diş kaplama ve dolgusu için fiyat alabilirsiniz.

CEREC DİŞ YAPIMI

Cerec diş dolu ve kaplama uygulamaları, günümüz modern estetik diş hekimliği uygulamaları içerisinde geniş bir kullanım alanı bulaktadır. Bilgisayer destekli diş yapımında daha hızlı ve hatasız çalışma imkanı sunulmaktadır. İstanbul Küçükçekmece Avcılar Bahçeşehir Bakırköy bölgelerinden kliniğimize ulaşım mümkündür.
Devamı
Cerec Diş Kaplama bilgisayarlı diş tasarımı ve uygulaması

CEREC DİŞ

Cad/Cam sistemi, bilgisayar destekli tasarım ve bilgisayar destekli tedavi yöntemidir. Cerec, tek seansta sonuç alınabilen bilgisayar destekli porselen diş üretim sistemidir. Dolgu ya da kaplama için hazırlanan dişin görüntüsü 3 boyutlu bilgisayar ekranına ulaştırılır. Bu 3 boyutlu görüntü üzerine klinikte yapılması planlanan diş komsu dişlere ve diş eti e uyumlu bir şekilde tasrlanır. CEREC cihazının kazıma ünitesi, ihtiyacımız olan parçayı dişe uygun renkteki seramik bloktan kazıyarak ağızda uygulamaya hazır hale getirir. Diş üzerine üretilen restorasyonun yapistirilmasiyla islem tek seansta tamamlanmis olur.
Devamı
× WhatsApp/Randevu Al