All Posts Tagged: diş çürüğü

Diş çürüğünde kompozit ve amalgam dolgu tedavisi

Çürüksiz Dişler!

Çoğu zaman, çocuklar neden dişlerini fırçalamak istemez, çünkü neden önemli olduğunu anlamıyorlar. Çocuğunuzun günde iki kez iki dakika dişlerini fırçalamasına yardım etmenin bir yolu var.
Devamı
Estetik diş dolgu fiyatı

Diş çürüğü

Diş çürüğü ile mücadele ederek diş ve ağız sağlığının idamesinde temel gereksinim; bilimsel temele dayanan bir anlayıştır ve bu da doğru teşhise, önleyici ve tedavi edici planlara dayanır.Diş dolgusu ve kanal tedavisi çürüyen diş için uygulanması gereken tedavi yöntemleridir.
Devamı
Zirkonyum Diş Kaplamalar

Sadece Dişler mi?

Dişlerde ortaya çıkan pek çok problem vücut için bozucu alan oluşturabilir.Bunlardan bazıları:Kanayan diş etleri Ölü dişler Kistler, granilomlar Vücutla biyolojik uyumu olmayan metal kaplamalar Çene eklemi hastalıkları Diş sıkma diş gıcırdatma Gömük dişler Çürük dişlerdir.
Devamı
Diş çürüğünde kompozit ve amalgam dolgu tedavisi

Diş dogusu

Diş çürüğü tespit edildikten sonra, tedavisinin zaman kaybedilmeden yapılması gereklidir. Diş çürüklerinin tedavisi dolgu ile yapılır. Dolgu, çürüğün temizlenmesini takiben, estetik ve fonksiyonun sağlanabilmesi amacıyla, oluşan boşluğun uygun maddelerle kapatılarak, dişe çürümeden önceki doğal biçimini vermeye yönelik bir uygulamadır.
Devamı
Diş temizletme

DİŞ SAĞLIĞI VE BESLENME

Yakın zamana kadar diş çürükleri ile alakalı olarak şekerlerin zararlı olduğunu düşünürdük.Florürün faydalı etkisi dışında yiyecekler arasında çürük oluşumuna etkisi olan bir besin yoktur.İyi beslenme genel sağlığıiyi yönde etkiler ama bu çocuklarımızın kuvvetli muhtemel hastalıklara dirençli dişleri olacak anlamında değildir.Çürük oluşumunu etkileyen birçok faktör vardır ama beslenme, rutin temizliğe, günlük yeterli florür alımına ve diş hekiminizin arka dişlere fissür örtücü uygulamasına dikkat edecek olursanız çok önemli değildir.
Devamı
× WhatsApp/Randevu Al