All Posts Tagged: diş çürüğü

Ağız Sağlığı ve Bakımı

Yaş İlerlerken Ağız Sağlığı Bakımı Nasıl Olmalı

Yaşımızdan dolayı ağız ve diş problemlerine daha dikkatli olmamız gerekir. Yaşımızın ilerlemesi bu problemleri  mutlaka yaşayacağımız anlamına gelmez. Diş hekiminizi istikrarlı bir şekilde ziyaret etmeyi unutmayın. Protez (takma) diş kullanıyor olsanız bile, dişlerinizin ve diş etlerinizin kontrol edilmesi büyük bir gereklilik arz eder.
Devamı
Diş çürüğünde kompozit ve amalgam dolgu tedavisi

Çürüksiz Dişler!

Çoğu zaman, çocuklar neden dişlerini fırçalamak istemez, çünkü neden önemli olduğunu anlamıyorlar. Çocuğunuzun günde iki kez iki dakika dişlerini fırçalamasına yardım etmenin bir yolu var.
Devamı
Estetik diş dolgu fiyatı

Diş çürüğü

Diş çürüğü ile mücadele ederek diş ve ağız sağlığının idamesinde temel gereksinim; bilimsel temele dayanan bir anlayıştır ve bu da doğru teşhise, önleyici ve tedavi edici planlara dayanır.Diş dolgusu ve kanal tedavisi çürüyen diş için uygulanması gereken tedavi yöntemleridir.
Devamı
Zirkonyum Diş Kaplamalar

Sadece Dişler mi?

Dişlerde ortaya çıkan pek çok problem vücut için bozucu alan oluşturabilir. Bunlardan bazıları: Kanayan diş etleri Ölü dişler Kistler, granilomlar Vücutla biyolojik uyumu olmayan metal kaplamalar Çene eklemi hastalıkları Diş sıkma diş gıcırdatma Gömük dişler Çürük dişlerdir.
Devamı
Diş çürüğünde kompozit ve amalgam dolgu tedavisi

Diş dogusu

Diş çürüğü tespit edildikten sonra, tedavisinin zaman kaybedilmeden yapılması gereklidir. Diş çürüklerinin tedavisi dolgu ile yapılır. Dolgu, çürüğün temizlenmesini takiben, estetik ve fonksiyonun sağlanabilmesi amacıyla, oluşan boşluğun uygun maddelerle kapatılarak, dişe çürümeden önceki doğal biçimini vermeye yönelik bir uygulamadır.
Devamı
× WhatsApp/Randevu Al