All Posts Tagged: diş eti çekilmesi

Estetik diş

Diş Eti Rengi Nasıl Açılır?

Gül pembesinin sağlıklı, doğal ve estetik diş etlerinin rengi olduğunu söyleyen Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya, diş etlerindeki problemlerde modern diş hekimliğinin çok başarılı sonuçlar verdiğini söyledi.“Diş etlerindeki kahverengi siyah renkteki pigmentasyon odakları hem sağlıklı bir görüntü oluşturmaz hem de göze estetik gelmez. Diş etlerindeki bu renklenmelerin çeşitli sebepleri olabilir. Genetik faktörler kadar sigara kullanımı da etkenler arasındadır. Bu renklenmelerin ortadan kaldırılması için cerrahi yöntemler geliştirilmiştir.
Devamı
Diş eti hastalığı başlangıç aşaması

DİŞ ETİ ÇEKİLMESİ NEDENİ VE TEDAVİSİ

Diş eti çekilmesi tedavi edilebilir ve ilerlemesi durdurulabilir bir rahatsızlıktır. Diş eti çekilmesi tedavisinde öncelik çekilmenin nedenini bulmak ve onu ortadan kaldırmaktır daha sonra çekilmenin oluştuğu bölgeye ve o bölgedeki kemik, diş, dişeti yapısına bağlı olarak bir tedavi planı hazırlanabilir.
Devamı
Diş Estetiği Empress ve Zirkonyum Diş Kaplamalar

Dişeti çekilmesi

Diş eti hastalığı, tedavisi mümkün bir hastalıktır. İltahap nedeniyle diş eti kırmızı ve kanama eğiliminde olur. Ağız kokusu bazen de damaklarda ağrı başlar. Tedavisi mümkündür. Zaman kaybetmeden diş hekimine gidiniz.
Devamı
× WhatsApp/Randevu Al