All Posts Tagged: diş fiyatları

Protez Diş Fiyatları

Diş Tedavisi Fiyatları

Diş tedavilerinin pahalı olmasının nedeni kişiye özel olması yani fabrikasyon olmamasından kaynaklanır. Diş hekiminde yapılan işlemler el yapımı ve kişiye özel işlemlerdir.
Öncelikle yaptıracağınız tedavinin iyi bir tedavi olması mı? Yoksa ucuz bir tedavi ile sorunu geçiştirmek mi? bunlardan hangisini istediğinize net olarak karar vermemiz gerekir.
Haklı olarak her zaman iyi tedaviyi en uygun fiyat ile yaptırmak isteriz. Diş tedavilerinin pek de ucuz olmadığı bir gerçektir. Dünyada verilen

Küçükçekmece diş hekimi

Küçükçekmece diş hekimi

Diş hekimliği hizmetleri içerisinde Türkiye en uygun fiyatlı diş tedavisi uygulayan ülkelerin başında gelir. Avrupa ve Amerika ile kıyaslandığında Türkiye’de yapılan diş tedavileri; hem uygun fiyatlıdır, hem de daha iyi işçilik ve ile ön plana çıkar.
İnsan üzerinde kullanılan malzemelerin yüksek kalite standartlarında olma zorunluluğu, uygulanacak her diş tedavisinde mutlaka sterilizasyon kurallarının uygulanması ve uzun diş hekimliği eğitimi sonrasında hizmet vermeye başlayan diş hekimlerinin verdikleri emek için talep ettikleri ücretler söz konusu olduğunda diş tedavi ve protez fiyatlarının neden ucuz olamadığı kolaylıkla anlaşılabilir.
Yapılan basit bir dolguda bile kullanılan malzemelerin yurt dışından geliyor olması ve laboratuvar işlemleri gerektiren tedaviler için bütün bu giderlerin ayrıca diş üretim laboratuvar malzeme ve işçilikleri ile birleştiğini düşündüğünüzde konuya daha hâkim olacaksınız.
Maalesef ülkemizde doktor olmadığı halde ağızda çalışıp tedavi yapan sahte hekimler vardır. Bunlar dişleri ucuz yaptıklarını söylerler.Ancak gerçek çok daha pahalıya mal olduğudur ve çoğu zaman yeniden yapılması gereken tedaviler ve kaybedilen sağlıktır.
Diş tedavilerinde kan ve tükürük ile birçok hastalık için bulaşmaya elverişli ortam vardır. Hekim olmayan kişilerin yapacağı uygulamalarda çok yüksek oranda bu hastalıklar ile karşı karşıya kalınacağı açıkça ortadadır. Özellikle hepatit, tüberküloz gibi bir ömür boyu yakanızı bırakmayacak hastalıklardan korunmak için mutlaka belgeli diş kliniklerinde, diplomalı doktorlar tarafından tedavi olmanız gerektiğini bilmelisiniz.

Devamını Oku
Estetik Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya

Diş Kaplaması

Bu yazıda diş kaplamalarının nasıl yapıldığını ve kaplama çeitleri hakkında bilgi sahibi olabileceğiniz bir özet yer almakta. Sizin için yapılabilecek en iyi diş kaplama hakkında bilgi almak isterseniz yazının sonunda yer alan telefon numarasından Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya ile görüşmek için randevu alabilirsiniz.

Diş Kaplamaları:

Eksik veya çekilmiş bir dişin yerini doldurmak için dişlerin üzerine diş kaplama yapılabilir.
Çürük miktarı fazla olan dişlerde veya dişler eğri olduğu zaman da  estetik amaçla diş kaplamaları uygulanmaktadır.
Dişin üzerine kaplama yapmak için diş etrafından ve üzerinden dikkatlice aşındırılır.
Ağızdan küçültülmüş dişin ölçüsü alınır.
Bu ölçüye göre model oluşturulur ve laboratuvarda diş yapılır.
Alt yapı kalitesi uygun şartlarda sağlanmış bir restorasyonun üzerine uygulanacak porselen her zaman estetik
sonuçlar verebilmektedir.
Gerek dişin hazırlanışı sırasında uyulacak anatomik kurallar gerekse teknisyenin
çalışması sırasında göstereceği hassasiyet ve doğru materyal ile 20 sene veya daha fazla kullanılabilen
köprüler yapmak mümkündür.
Gerek zirkonyum da gerekse diğer sistemlerde anatomik kesim ve iyi bir diş eti uyumu için diş üzerinde hazırlanacak
basamak oldukça önemlidir.
Diş eksikliklerinin giderilmesinde veya tek diş kaplamalarında kullanılan alt yapıya göre kaplama olarak;
  1-Zirkonyum Porselen Diş Kaplama (Zirkonyum  Diş Kaplama)
  2-Metal Porselen Köprüler
  3-Laminate veneer kuronlar(lamine lamina yaprak diş)
kullanılmaktadır.
Ayrıntılı bilgi için randevu telefonu 0212 9093748
Devamını Oku
Sağlıklı ve estetik dişler.

2015 Kaplama diş fiyatı

Bu yazıda size kaplama diş fiyati nedir sousunun cevabını vereceğim. Öncelikle diş kaplama nedir? Neden uygulanır?
Diş kaplamaları kırık, çürük, kanal tedavili, rengi bozulmuş, eğri veya kapanışı sorunlu dişler üzerine yapılan estetik preperasyonlardır. Diş eksikliğinde de boşluğu doldurmak amacı ile implant yapılamadığı durumlarda tercih edilen köprü uygulamalarıdır.

Teknoloji ilerledikce diş hekimliğinde uygulanan kaplamaların malzemelerinde ve yapım tekniklerinde de değişiklikler yapılmıştır. Vücut ile uyumlu uzun süre kullanılabilecek estetik diş kaplamaları yapmak artık mümkün.
Ağızda implantlar yapıldığında da implantların üzerine bir kaplama uygulamak gerekiyor.
Diş hekimliğinde en çok uygulanan,
porselen diş kaplamalar ve zirkonyum diş kaplamalar 2015 yılında döviz fiyatlarından olumsuz yönde etkilenmemiştir.Diş kaplaması fiyatları birçok etkene bağlı olarak değişir. Her kliniğin uygulayan diş hekiminin yapacağı kaplama için belirlediği fiyat farklı olabilir. Burada kullanılan malzeme hekimin bilgi ve tecrübesi, laboratuvarın fiyatı,(bunu laboratuvarın kullandığı malzemeler ve diş teknisyeni nin tecrübesi) etkiler. 2015 porselen diş fiyatları 300-400 ₺ aralığında uygulanabilmektedir. 2015 zirkonyum diş fiyatları diş yapımında kullanılan malzemenin kalitesine göre 500-800₺ arasındadır.

Bu fiyatlar, uygulamayı yapacak ekibin tecrübesi, diş teknisyeninin kullandığı malzeme ve estetik kabiliyeti ile doğru orantılı olarak değişmektedir.

  Kaplama diş fiyatı Türkiyede ucuzdur. Ancak alım gücü de düşük olduğu için malesef diş kaplaması yaptıracak hastalar için diş kaplaması fiyatları yüksek gelmektedir. 

Devamını Oku

Zirkonyum diş nasıl yapılır? Model hazırlanması

İlerleyen diş hekimliği uygulamalarından birisi de bilgisayar destekli üretim ile hazırlanan zirkonyum diş kaplamalardır. Birçok olumlu özelliği nedeni ile en çok tercih edilen diş kaplama malzemesi olan zirkonyum diş kaplama yapımında uygulama aşamalarını anlatacağım.

DİŞERİN HAZIRLANMASI

Ağız içerisinde tedavi veya protez planlaması yapıldıktan sonra uygulama aşamasına geçilir. Kaliteli malzeme ve iyi bir planlama sayesinde başarılı diş tedavilerini gerçekleştirilmesi mümkündür. Öncelikle ağız içerisinde diş taşlerı temzilenir. Diş eti sağlığı temin edilerek işleme başlanmalıdır. Diş çürükleri ve gerken dişlere de kanal tedavileri yapılır. Diş hekiminin ağız içerisinde yaptığı hazırlıklar tamamlandıktan sonra diş ve diş etinin ölçüsü alınır.

Estetik zirkonyum diş

Estetik zirkonyum diş

ZİRKON DİŞ YAPIMINDA LABORATUVAR AŞAMALARI

Teknisyen ağızdan alınan bu ölçüye göre alçı model hazırlar. Bu aşamadan sonra bilgisayar desteği devreye girer. Model 3 boyutlu tarayıcı yardımı ile taranır ve dijital otama aktarılır. Bilgisayar programının önerileri ve teknisyenin tasarımı ile diş modeli üzerine yapılacak altyapı malzemesinin tasarımı tamamlanır. Gerekli kalınlıklar ve siman payları bilgisayar desteği ile verildiği için sorunsuz diş kaplamalar üretilebilmektedir. Hazırlanan tasarım kazıma cihazına data olarak iletilir. Kazıma cihazı aslında komutları uygulayan bir robottur.

Onbinlerce kod vasıtası ile kazıma cihazına iletilen koordinatlar doğrultusunda zirkonyum bloklardan kazıma işlemi başlar. Üç veya beş akslı olarak tanımlanan cihaz sayesinde bloktan kazıma yöntemi ile kaplama altyapısı elde edilir. bu kazınmış zirkonyum sinterleme işlemi adı verilen yüksek ısı fırınına girdiğinde sertliği artar ve yüksek dayanım kazanır. Renk ve parlaklık vermek amacı ile zirkonyum malzeme üzerine porselen uygulaması yapılır. Porselen tabakasının da fırınlanarak sertleştirilmesi gerekir.

Zirkonyum blok üzerinde aşındırma yapılarak diş kaplama alt yapı şekli oluşturulur. Zirkon blok kazıma işlemi tamamlandığında sinterleme adı verilen sertleştirme aşamasına alınır. Yüksek ısı altında sinterlenen zirkon altyapı işlem sonunda metal ile eşdeğer sertlik derecesini ulaşacaktır.

ÖZELLİKLE ÖN DİŞLERİN KAPLANMASI GEREKTİĞİNDE ZİRKONYUM ALTYAPI İÇEREN PORSELEN TERCİH EDİLİR.

Yüzeyde parlak ve istenilen rengin elde edildiği zirkonyum diş kaplamalar diğer fiziksel ve biyolojik özellikleri ile de bir diş kaplamasını taşıması gereken özellikleri taşırlar. Özellikle biyolojik olarak vücut ile uyumlu olmaları en büyük avantajlarından bir tanesidir. Kliniğimde büyük çoğunluk ile kaliteli bir diş kaplama olan zirkonyum diş kaplamasını kullanıyorum. Hem hastalarım için hem de benim klinik pratiğinde büyük avantaj sağlıyor. Bu anlamda alışılmışın dışına çıkmakta zorlanan değerli meslektaşlarım ve sevgili hastalarım için zirkonyum diş kaplamalarını tavsiye ederim. Fiyatları diğer porselen diş kaplamalara göre daha yüksek olsa da zirkonyum diş kaplamalar her zaman yüz güldüren sonuçlar vermektedir.

Sağlıkla kalın.

Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya

 

Devamını Oku

WHATSAPP İLE SORMAK İÇİN TIKLAYINIZ