All Posts Tagged: dolgu

Estetik Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya

DOLGULAR

Dolgu; çürük ya da hasarlı bir dişe, eski şeklini, görüntüsünü ve fonksiyonunu yeniden kazandırmak için yapılan işlemdir.Dolgu iki farklı teknikle yapılabilir; bunlar direk ve indirek tekniklerdir. Günümüzde daha yaygın olarak tek seans süren direk teknikten faydanalınmaktadır. İnley ve onleyler ise indirek teknikle hazırlanırlar. Bu teknikte dolgu, dişe tek seansta yerleştirilir. Direk teknikte kullanılan materyaller şunlardır: Kompozit rezinler Amalgam dolgular Cam iyonomer dolgular Geçici dolgular vs.
Devamı

Diş Çürüğü ve Tedavisi

Dolgu yapilirken anestezi uygulanIrmI? Kullanılan dolgu tipi dişin konumuna ve işlevine bağlıdır çiğneme işlevinin çoğunu yapan azı dişleri daha fazla basınca maruz kalırlar ve ön dişlerden daha dayanıklı bir maddeye gereksinimleri vardır.
Devamı
Diş çürüğünde kompozit ve amalgam dolgu tedavisi

2019 DİŞ DOLGU FİYATI

Metal yani amalgam diş dolgusu fiyatı ile kompozit ışınlı dolgunun fiyatı farklıdır. İyi bir malzeme kullanılarak yapılan kaliteli dolgular 150-200 tl aralığında yapılabilmekte iken amalgam diş dolgusu 2015 yılında
Devamı
Zirkonyum Diş Kaplamalar

Diş dolgu fiyatları 2017

2016 Diş Dolgu Fiyatları Diş dolgu fiyatları dolgu çeşitlerine göre farklılık gösterir.Dolgunun derinliği ve çürüğün dişin neresinde olduğu da diş dolgusu için kullanılan malzemeyi dolayısı ile diş dolgu fiyatını değiştirir. Dolgu fiyatı birçok Avrupa ülkesinde ve Amerika da yapılan diş dolgusunun büyüklüğüne göre hesaplanır. Türkiye de diş dolgu fiyatı metal veya kompozit yani ışınlı dolgu olmasına göre iki bölümde bilinse de aslında bütün dünyanın kullandığı fiyat tarifesini Tük dişhekimleri birliği de yayınlar. Ancak implant,zirkonyum,porselen diş kaplama,lamina diş,protez diş,kanal tedavisi cerrahi yirmi yaş dişi çekimleri gibi birçok işlem ve bunların da kendi içlerinde çeşitleri olduğu için fiyatlar yaklaşık olarak ortalama fiyat üzerinden belirlenmektedir. Çürük dişinizin dolgu mu kanal tedavisi mi yapılması gerektiği ancak diş hekiminizin muayenesi sonucunda anlaşılabilir.
Devamı
× WhatsApp/Randevu Al