En iyi diş hekimi arşivleri - Dr. Sertaç KIZILKAYA
  • Türkçe
  • İngilizce

Opening Hours : Mesai: Pazartesi - Cumartesi 09:00-19:00
  Contact : +90549 347 43 47

All Posts Tagged: En iyi diş hekimi

Estetik Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya

Ünlülerin diş hekimi en iyi diş hekimi midir?

Sertaç Kızılkaya

Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya

1992 yılından bugüne yaptığımız çalışmalarda hep insan odaklı olmaya gayret gösterdik.Çok zor hastalarda kendimizi ve ekibimizi ispatlama fırsatı olarak düşünüp kaçmak yerine daha çok çalışmak bizim tercihimiz oldu.Ünlülerin diş hekimi, sosyete diş hekimi, sosyete dişçisi, en iyi diş hekimi, kaliteli diş hekimi ve buna benzer birçok sıfatla adlandırılsak da biz aslında sadece gerçek diş hekimi olmaktan gurur duyduk ve duyarız. En iyi diş hekimi hastasını anlayan ve sorunlarına çare bulan diş hekimidir. Yapılabileceğin en iyisini yapmak zaten vicdani bir sorumluluktur.

Benimle yapılan bir söyleşiyi buraya aktardım. Sağlıka kalın.

 

Ünlülerin Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya ile bir söyleşi yaptık.

Sizin birçok ünlüye diş yaptığınızı biliyoruz neden sizi tercih ediyorlar?

Her insanın olduğu gibi toplumda tanınan tanınan ve sevilen kişilerin de ağız ve diş sağlığında bir takım sorunlar olabilir. İmplant veya estetik diş tedavileri, özellikle ön diş estetiği tanınmış birisi için çok önemlidir. Diş hekimleri her bir hastası için elinden gelen en iyi tedaviyi uygulamaya çalışır. Ancak bir ünlünün dişi yapılırken ister istemez, toplumun dikkati bu hekim üzerinde yönde yoğunlaşır.
Ünlü bir insanın giydiği giysiler, yemek  yediği yer, kaldığı yer ve hatta bindiği bir araba nasıl popüler oluyor ise gittiği Diş Hekimi de bir anda gerek yazılı basın gerekse televizyonlar aracılığı ile toplumda bilinir hale geliyor.
Ben de birçok ünlü insanın diş tedavilerini yaptım. Bakanlar, milletvekilleri, belediye başkanları  kadar tiyatro, sinema ve dizi oyuncuları da kliniğimde tedavi oldu. Son yıllarda buna instagram fenomenleri ve ünlü futbolcularımız da katıldı. Tanınmış bir çok isim ile çalışmak benim için artık günlük çalışmalarımın bir parçası. Toplum büyük ilgi gösteriyor.
Bunun dışında aslında ünlülerin dişini yapan hekimin diğer meslektaşlarından çok da büyük bir farkı yok gibidir.

Bazı mecralarda ünlülerin dişleri için çok para verdiği bazılarında da hiç ödeme yapmadığı söyleniyor gerçekte durum nedir?

Ünlülerin yüksek fiyatlarla diş yaptırdığını düşünebilirsin. Aslında dişlerini yaptırmak için bazıları hiç ödeme istemezler. Bunu bir reklam olarak kabul edin diyen çok ünlü insanlara da diş yaptım. Kibarca bana maliyeti olduğunu söylediğimde ikilemeden sorun değil dediler ve ödediler. Çünkü estetik diş hekimliği, laminate veneer ve zirkonyum diş kaplamalar da implant gibi maliyetli uygulamalardır.
Bugüne kadar birçok ünlüye diş tedavisi yapmış birisi olarak herkesin yaptığı ödeme gibi onlar da ödemelerini tedavileri bitmeden tamamladılar. Şahsen herkesin diş tedavileri için üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi gerektiğini düşünüyorum.

Ünlülerin dişi ve dişçisi diye bir kavram var neden böyle bir tanım yapılıyor?

Özellikle sahne sanatçısı veya TV oyucusu ise yapılacak dişin biraz dikkat çekmesi ve doğal diş renginden daha beyaz olması gerekir. Öne çıkıntılı ve ağzı dolduran dişleri tercih ederler. Birkaç provadan sonra istenilen şekilde estetik elde edilir ve mutlu bir biçimde klinikten ayrılırlar.

Diş Estetiği bir hekimin iyi hekim olarak anılmasında büyük anlam ifade eder. Yaptığı diş tedavileri veya diş kaplamalarını doğal diş gibi uygulayabilen diş hekimleri hastalar tarafından fark edilir ve tercih edilirler.

Genç meslektaşlarınıza ne önerirsiniz?

Öncelikle kendilerine uygulamayacakları bir işlemi asla hastalarına öner memeliler. Kısa süreli geçici tedaviler ile hastanın hem zamanını hem de parasını boşa harcamamak gerekir. Uzun ömürlü olmayacak bir diş kaplamasını asla yapmayın derim her zaman. Dişin ağızda en az 5-10 yıl kullanılması gerekir. Benim 25 yıl önce uyguladığım tedavilerin ve diş protezlerinin halen sağlıklı bir şekilde kullanılıyor olduğunu görmek hem benim hem de hastalarım için son derece mutluluk veren bir durum. Bu şekilde tedavileri bütün meslektaşlarımın isterlerse uygulayabileceklerini düşünüyorum.

Son 15 yıldır uygulanan implant tedavisinde de aynı durum söz konusu. İki yıl önce yaptırdığı implantı kaybeden hastaları görünce kahroluyorum. Bu kadar masraf ve zahmet iki yıl için olamaz. Sizler de diş hekiminizi seçerken çevrenizden araştırın. Yaptığı işler ile kendisini kanıtlamış hekimlere güvenebilirsiniz.

Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya ya bize zaman ayırdığı için teşekkür ediyor çalışmalarında başarılar diliyoruz.

Devamını Oku
Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya

En iyi diş implant diş hekimi

EN İYİ DİŞ HEKİMİ

Hastasını bilgilendiren ve koruyucu hekimlik uygulayan diş hekimi “en iyi diş hekimi” dir.

 Zaman insana çok şey öğretiyor. Ağız diş sağlığı konusunda o kadar çok bilinmeyen var ki. Aslında tek bilinmesi gereken de emek olmadan yemek olmadığı.

Diş bakımı ve düzenli diş kontrolleri diş sağlığını sürdürebilmenin ilk şartı.

Ağrıyan ve çekilen dişlerin yerine porselen laminate veneerler, zirkonyum porselen  kaplama dişler, cam fiber diş köprüleri  veya kanal tedavileri yaptıracağınıza zamanında diş doktoruna gitseniz hem daha kolay hemde daha ucuz bir şekilde diş tedavilerinizi yaptırabileceksiniz. Koruyucu diş hekimliği sadece dişlerimizi değil aynı zamanda bütçenizi de koruyacaktır. Tedaviniz zamanında yapıldığında daha ucuz maliyetlerle tamamlanacaktır. Hem uzun ömürlü hem de uygun fiyatlar ile ilerlemeyen diş sorunları çözüme kavuşur.
Size 25 yıllık meslek yaşantım boyunca yaşayarak öğrendiğim iyi dişçi olmak ancak öncelikle iyi insan olmak ile mümkün olabilir. İnsan canına saygı yaradandan ötürü olmalıdır. Her türlü müdahale öncesinde yeterli bilgi ve eğitimi aldığına emin olmalı ondan daha iyisini yapabilecek meslek erbabı biliyor ise hekim ona yönlendirmelidir.
  • Kendimiz için ne düşünüyor isek her zaman karşımızdaki insan için de aynısını hatta daha iyisini düşünmeliyiz.
  • Özellikle hastaların hem canını hem de paralarını korumalıyız. Boşa harcama olacak tavsiyelerde veya uygulamalarda bulunmamalıyız.
  • Hak edilenden daha fazla ücret talep etmemeliyiz.
  • Yapmış olduğumuz işlerin sorumluluğunu taşımalıyız.
  • Uygulamalarda soru olduğu zaman işlerimize sahip çıkıp sorunları gidermeliyiz.

Yukarıda saydıklarım bir hekimin içinden gelerek mesleki zevk almasını sağlayacak özelliklerdir. Bunların aksi davranışlar kişiyi ve karşısındakini mutsuz ve rahatsız eder. Kazandığı paranın hellalliği tartışılır.

Peki iyi birisi ile karşılaşmadığımızda ne yapmalıyız diyeceksiniz. Öncelikle kişinin yada hekimin iyi olup olmadığını çok kolay anlamak mümkün değildir. Bağımsız olarak düşünmeli ve gerekiyor ise konunun uzmanı ile sorun yaşadığınız durumu tartışmalısınız. Bütün veriler karşınızdaki kişinin iyi niyetli olmadığını gösteriyor ise ondan uzaklaşmak iyi bir yöntemdir. Zarar ziyan görmeden uzaklaşmak da kardır aslında.

Peki zarar gördüyseniz ne yapmalısınız. Hukuk devleti içerisinde tabiki hakkınızı arayacaksınız. Tedavinizi yapan doktor ile itilafa düştüyseniz ve size yanlış şeyler yapıldığını düşünüyor iseniz meslek odasına şikayet edebilirsiniz.

Devamını Oku
Estetik Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya

En iyi diş hekimi

Bugün bana gelen bir hastam, hastalarını dinleyen ve sorularına cevap veren hekim en iyi diş hekimidir dedi. Doğru söylüyor aslında az bile söylüyor. Hastalarını dinlemeyen hekim hekim bile değildir aslında. Doğru tedavi ancak hasta şikayet ve istekleri tam olarak dinlemdikten sonra gerçekleşebilir. En iyi tedavi hatanın ihtiyacı olan tedavidir.Günümüzde medyanın da etkisi ile yanlış bilgilenmiş hastalar bazen yanlış tedavilere yönlenebiliyor. Bu durumda olan hastalarımıza da doğru tedavileri anlatmak bizim görevimiz. Bir başka yönden bakarsak da en iyi hasta hekimini dinleyen hastadır.
Televizyonlarda, gazetelerde, dergilerde sayfalarında bildiğimiz ve beğendiğimiz ünlülerin  hemen hepsinin dişleri bemyaz, düzgün ve estetik görüntüleri ile etkileyiciler. Gülümsemeleri etkileyici. Bu nedenle birçoğumuz sanatçıların dişlerine özenir ve bizim dişlerimizin de öyle olmasını isteriz. Peki bu ünlülerin dişçisi kim?
En iyi dişhekimi  kim diye insanın araştırma yapası gelir. Bu ünlülerin gittiği diş hekimlerini merak eder dururuz. Toplumda çok tanınan zengin ve popüler insanların nerede tedavi olduğunu öğrenmeye çalışırız. Ama şunu unutmamak gerekir. Bir insan ünlü veya zengin olmasada canını kollar ve güvenmediği bir hekime işlem yaptırmak istemez. Bu güveni de tavsiye veya araştırma ile oluşturur. Önemli olan, bilgi beceri, deneyim, meslek aşkı, işine olan saygı ve mesleki gelişmeleri takip edebilen dişçiye gitmektir. Yani hiçbir diş hekimi durup dururken sanatçıların dişçisi unvanını almaz. Çünkü mesleğinde iyi değilse, yaptığı iş kaliteli değilse kimse dişlerini emanet etmez.
Bir diş hekimi mesleki yenilikleri takip ediyorsa, işine saygılıysa ve severek yapıyorsa mutlaka başarılı olur. Birçok hastası da olur, bu hastaların içerisinde bazen sanatçılar politikacılar gibi ünlüler bulunabilir. Toplumdaki ünlüler politikacılar veya sanatçılar da hastalanabilir.
Ses sanatçısı dişlerine estetik operasyon yaptıracak, dişlerin konser ışıklarında nasıl görüneceğinden, yapılan estetik uygulamalar sonrası ağızdan çıkan kelimelerin nasıl çıktığı , telaffuzda meydana gelebilecek bozulmalar gibi durumlar çok önemlidir ve diş hekimi tüm bunları dikkate alarak yapmak zorundadır tedaviyi. Bu nedenle de titiz bir çalışma sergilemek gerekir.
Diş hekimliğinde bilim ve sanat birlikte uygulanarak, gülümsemenizi yenileyebilir. Sağlık ve doğallığı da birleştirerek mutlu bir gülüş planlanabilir. Size özel yapılabilecek estetik diş hekimliği uygulamaları  hakkında bilgi almak için bizi arayabilirsiniz. 02129093748

Devamını Oku