en iyi implant arşivleri - Dr. Sertaç KIZILKAYA
  • Türkçe
  • İngilizce

Opening Hours : Mesai: Pazartesi - Cumartesi 09:00-19:00
  Contact : +90549 347 43 47

All Posts Tagged: en iyi implant

Tıbbi Cihaz Yönetmeliği

Tıbbi cihaz Yönetmeliği ile ilgili diş hekimliği dergisi ne verdiğim sizlerle paylaşmak istiyorum.
Yönetmelik sadece diş hekimliği cihazları için değil. Bütün tıbbi cihazlarla ilgili. Amaç, tıbbi cihazların kullanımı sırasında öncelikle hastaların ve bu cihazı kullananların sağlık ve güvenliğini korumak. Bu itibar ile bence konu büyük önem taşımaktadır. Yönetmeliğin içeriğine bakıldığında sadece imalat ile sınırlı kalmayıp ürün ve cihazların kullanımı ve denetimi ile ilgili faaliyetleri de kapsadığını görüyoruz.
Bugüne kadar yeterli teknik alt yapı ve eğitimi olmayan ticari amaçlı firmaların tabi cihazı üreterek veya bazen de ithal ederek donanımlı firmalar ile rekabete gidiyor olması bir hataydı. Ancak onaylanmış kuruluş olma kriterinin ürün piyasasında ciddi bir eleme yapması bekleniyor. Bu da piyasada az sayıda firmanın kalmasına dolayısıyla rekabetin ortadan kalkmasına neden olabilir. Tekelleşme olmadan, rekabetin devam edebileceği sınırların hassasiyetle sağlanabilmesi sektör için ideal olandır.
Biz diş hekimleri son kullanıcı olarak yüksek kalite standartlarında ve uygun fiyatlı cihaz kullanmak isteriz. Yakın zamana kadar Türkçe okunur ve anlaşılır ürün kullanma kılavuzları bulunmayan ürünler satılıyordu. Satış sonrası garanti ve teknik servis koşullarında ise halen sorsunlar yaşanmaktadır.
Son yıllarda diş hekimliği mesleğini de kullanılan lazer cihazları, üç boyutlu tarama ve kazıma sistemleri ile implant ithalat ve üretimi açısından bu gibi düzenlemelerin sektöre olumlu katkıları olacağı düşüncesindeyim. Üretici, ithalatçı ve pazarlama ve teknik servislerin bu yönetmelikle ilgili düşünceleri de büyük önem taşır. Mutlaka onların görüş öneri ve onayları olması gerektiğini düşünüyorum. Daha iyi yarınlar için çok çalışmalıyız.

Devamını Oku
İmplant diş fiyatları

İmplant Diş Fiyatları 2018

İmplant diş fiyatı öğrenmek istiyorsanız doğru yerde olduğunuzu söylemek isterim. Bu yazıda implant fiyatları hakkında bilgi vermekle kalmayacağım. İmplant kaliteleri ve implant ücretlerini etkileyen faktörlerden de bahsedeceğim. 25 yılı aşan mesleki tecrübelerimi hastalarımla ve diş problemi yaşayan insanlar ile paylaşmaktan mutluluk duymaktayım. Arkadaşlarım bana neden zamanını yazı yazarak harcıyorsun dediklerinde cevabım çok basit ve anlaşılır oluyor. Çünkü ben sadece tedavi ettiğim hastalarıma faydalı olmakla kalmak istemiyorum. Tedavi için zamanım ve hayatım sınırlı. Ancak bilgilerimi aktardığım insanların tedavileri için doğru yönlenmesi ve sağlık konularını okumaları ve anlamalarını istiyorum. Bu sayede kendileri için uygulanacak tedaviler hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirler.

Diş çekildikten kaç gün sonra implant yapılır yazımı mutlaka okumanızı öneririm. Sayfanın sonunda ilgili sayfaya verdiğim linki bulacaksınız.

İMPLANT DİŞ FİYATLARI

Şimdi gelelim implant diş fiyatına. İmplant diş fiyatları yalnızca kullanılan implantın markasına göre değişiklik göstermez. Ancak implant markalarının da implant diş fiyatları üzerinde büyük etkisi olduğu bir gerçektir. İmplantlarda üretim yeri ve firmanın güvenilirliği büyük önem taşır.

Klinik ortamda yapılan bilimsel araştırma aşamalarından başarı ile geçmiş ürünler piyasada kullanılmaktadır. Bilimsel araştırma sayısı fazla olan bir implant ile daha az araştırma yapılmış implantlar karşılaştırıldığında araştırma sayısı arttıkça implantın başarısının da arttığı görülür. İmplant fiyatının etkilendiği unsurları anlamak implant fiyatını öğrenmekten daha önemlidir. Bu faktörlerden bahsettikten sonra implant fiyatları 2018 yılında ne kadar bir ücret ile uygulanıyor onu da yazacağım. 

Ucuz İmplant İyi İmplant Olabilir mi?

Ucuz fiyat ile bulduğunuz implant acaba sizin için en iyi implant mı? İmplantların bazıları neden daha yüksek fiyatlı? Pahalı implant gerçekten iyi implant mı? Soruları ile kafanız karışmışken ben size aslında en önemli unsuru açıklamak istiyorum. Göz ardı ettiğiniz ve aslında en önemli konu implantı kim uygulayacak ve üzerinin dişini kim yapacak? İşlet bürün mesele bu aslında. İmplantınızı uygulayacak hekim gerçekten işinin aşığı ise sizin için zaten en iyi implantı seçmiştir bile. İşini iyi yapan bir hekimden daha iyi implant seçme şansınız var mı? Yok tabi ki. Hekim kliniğinde sorunsuz çalıştığım ve bütün sorumluluğunu alabildiği implant markası ile çalışmak ister. Şahsen ben kendime yapmayacağım implantı asla hastalarıma uygulamadım. Uygulamam da. Hasta istese bile yapmam. Çünkü ortaya çıkacak sorun benim de sorunum olacaktır. İşte bütün mesele de budur. 

Neden İmplant?

İmplant uygulaması yaptıran hastaların diş kaybettikten sonra bu tedaviye ihtiyaç duymaları işin en can alıcı noktasıdır. Çiğneme, konuşma, estetik gibi fonksiyonların sağlanabilmesi için implant diş hastanın en iyi seçeneklerinden bir tanesidir. Bu seçeneği en doğru şekilde değerlendirmek iyi bir implant uygulaması ile mümkün olacaktır. İmplant diş fiyatlarını etkileyen faktörlerden bir tanesinin marka olduğunu ve yapılan araştırmalar ile başarının doğru oranda arttığını söylemiştik.

Çünkü ortaya çıkacak sorun benim de sorunum olacaktır. İşte bütün mesele de budur. 

İmplant fiyatlarına etki eden diğer bir önemli unsur da hekimin implant yapılan kliniğe yaptığı yatırımdır. Gelişmiş cihazlar, röntgen ve implant uygulama setleri pek tabi yüksek maliyetler tutmaktadır. Son teknoloji ürünü cerrahi setler kullanılmak istendiğinde, yüklü miktarda bir yatırıma ihtiyaç duyulur. Klinikte uygulanan her bir implant için bu maliyetler dolaylı olarak yansır.

implant diş fiyatları 2018

İMPLANT DİŞ FİYATLARI 2018 YILINDA NE KADAR OLACAK?

Eski aletler ile yapılan uygulamalar, bu nedenle daha uygun fiyatlar ile gerçekleştirilebilmektedir. Ancak insan sağlığı için küçücük bir detayın bile büyük önem taşıdığı için; bu tür cerrahi müdahalelerde gelişmiş teknoloji ürünü implant aletleri ve kaliteli markalar kullanmak akılcı olacaktır. Hekimin klinik tecrübesi ve mesleğindeki başarısı dolayısı ile yaptığı işin büyük oranda başarıyla sonuçlanması, doktor muayene ve tedavi ücretlerini de yükseltir. Alanında başarı sağlamış ve iyi tedavilere imza atmış hekimler daha iyi fiyatlar ile çalışmak istemektedirler. Bu nedenle hekimin birim-saat ücreti de bu maliyetler eklenerek oluşacaktır.

2018 Yılında İmplant diş fiyatları ne kadar olacak?

İmplant diş fiyatları etkileyen faktörlerin birkaçından bahsettik. İmplant fiyatlarının yıllara göre farklılık göstermesi büyük oranda döviz fiyatlarıyla ilgilidir. Unutulmaması gerekir ki implantlar yurt dışına bağlı olarak fiyatlandırılıyor. Türkiye’de üretilen implantlar bile ham madenin yurt dışından gelmesi ve İşçilik ücretlerinin artması nedeniyle yükselmektedir.

2018 implant diş fiyatları 2017 implant diş fiyatları ile karşılaştırıldığında, döviz artışı oranındaki bir yükselme kadar fark beklenmektedir. En iyi implant markaları bazen fiyatlarını bir miktar daha yüksek tutma stratejisine gidebilmektedirler. Araştırma geliştirme maliyetlerinin ve başarılı sonuçların implantlar üzerine yaptığı etki, fark yaratan kaliteli implantlarda daha yüksek fiyatların telaffuz edilmesine neden olmaktadır. 2017 yılının ilerleyen günlerinde ve 2018 implant diş fiyatları hakkındaki öngörümüz bu şekildedir. Seneye 2019 implant diş fiyatları ile ilgili gelişmeleri sizinle paylaşıyor olacağım. Benim implant fiyatım 500 Euro bu arada. Üzerine de yapılması gereken diş kaplama, köprü veya protezi ayrıca hesaplanmaktadır. Alman Bego implantlar birinci tercihimdir. İmplant hakkında daha fazla bilgi almak için http://drsertac.com/implant yazımızı da okuyabilirsiniz. Yada ben sıkıldım yazıları okumaktan yeterince bilgi sahibi oldum implant yapımı ve implant fiyatları ile ilgili merakımı giderdim derseniz size randevu verebiliriz. 02126616979 dan Diş hekimi Sertaç Kızılkaya Küçükçekmece Korudent Diş Kliniğinden Randevu istiyorum diyerek benime buluşabilirsiniz.

İmplant Ücretleri

SGK implant fiyatları 2018 yılında uygulama ve malzeme ücreti ile birlikte 450 ile 600 euro seviyelerindedir. İmplant ücretlerini sigorta karşılamamaktadır. Bazı üniversite hastaneleri implant uygulaması yapmakla birlikte malzemeyi sizin almanızı ister. İmplant fiyatları devlet hastanesi fiyatları hakkında pek bilgi sahibi değilim. implant fiyatları forum sitelerinde farklı rakamlar ile telaffuz edilmektedir. Bazıları eski fiyat olması nedeni ile geçerli olmadığı gibi bazı fiyatların da marka ve uygulayacak hekim gibi önemli bilgileri içermediğini görebilirsiniz. İmplant fiyatları yorumları implantların pahalı olduğu yönündedir. Malzemenin fiyatı evet pahalıdır.

İmplant markaları ve fiyatları  hakkında genel bilgiler vermek daha doğru olacaktır. Yerli implant ve ithal implant olarak implantları ayırmak gerekir. İmplant uygulaması için de tecrübeli ve tecrübesiz hekim olarak ayrım yapabilirsiniz. Klinik olarak da temiz veya vasat klinikler vardır. Teknolojisi yenilenmiş veya eski cihazlar ile devam eden kliniklere giderken de iki defa düşünmek gerekir.

İmplant diş yapım süresi

İmplant diş yapım süresi için Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya bilgi verdi.

Aşağıdaki makalelerime de linkleri tıklayarak ulaşabilirsiniz. sizin için faydalı olacağını düşündüğüm için bu yazının sonuna ekleme istedim.

İMPLANT ÜZERİNE NEDEN ZİRKONYUM DİŞ?

Bu yazıyı fazla uzatmak istemiyorum. İmplant fiyatları dedik bu nedenle zirkonyum diş kaplama bilgilerini ve zirkonyum diş fiyatlarını zirkonyum diş sayfamdan bakabilirsiniz.

Devamını Oku
Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya

İMPLANT MARKALARI VE FİYATLARI

İmplant gerçekleştirilmeden önce hem hastaların hem de hekimlerin yaptığı bir fiyat araştırması vardır. Hastalar en iyi implantı ucuz fiyat ile yaptırmak ister. Kendi canları ile birlikte bir ömür boyu taşımak için implantın kaliteli olmasını ister herkes. Kaliteli implant fiyatı yüksek olur. Bu kaliteli implant en ucuz fiyat ile nasıl yaptırılır diye araştırmaya başlarlar. Bu yazıda size implant markaları fiyatı nasıl etkiler? En iyi implant hangisi? Diş implantı yaptırırken nelere dikkat edilmesi gerekir? sorularının yanıtını vermeye çalışacağım. Yazıyı sonuna kadar okuduktan sonra merak ettikleriniz ile ilgili WhatsApp ile bilgi ve randevu almanız mümkün.

İmplant diş görünümü

İmplant diş fiyatı ve implant markası Türkiye implant merkezi.

İlk uygulanmaya başlandıklarında implant markaları bir elin on parmağını geçmeyecek kadar az idi. Şimdilerde ise yüzlerce implant markası var. Sayı giderek artmakta. Bazen aynı fabrikada farklı markalar ile implant üretilerek marka çeşitliliği yapıldığını da biliyoruz. Pazarlama stratejisi olarak gerçekleştirilen bu yöntemler hem hekimlerin hem hastaların işin zorlaştırıyor aslında. Ama yapacak bir şey yok. Durum böyle iken biz hekimler de implant markası seçmekte zorlanıyoruz aslında. Bana göre implant markasını da hasta değil hekim seçmeli. Kendisine yakışan markayı uygulamalı. Ne olduğu belli olmayan implantları sadece ucuz diye uygulayan hekim ve kliniklerin düştüğü zor durumları sıklıkla görüyorum. Bu durumda etkilenen hem uygulamayı yaptıran hasta hem de bu işi yapan klinik ve hekim şüphesiz. Her zaman iyisini yap bir defa yap demiş ye atalarımız. Tam da bu söz implant uygulamaları için geçerli. Fiyat olarak kalitesiz impantların ucuz fiyat politikası ile satış yapmaya çalıştıklarını söylemeye gerek yok. Tahmin edersiniz. Ama her ucuz implant kalitesi mi? Bu soruya da ilerideki yazımda ayrıntılı şekilde yer vereceğim.

İmplant’dan ne beklemeliyiz?

Fiyat araştırmasına başlamadan önce implant seçimini nasıl yapmalıyız’ın cevabını aramak gerekiyor. implant markasına karar verirken teknolojisi, yüzey özellikleri cerrahi set parçalarının kalitesi önemli. Aynı şekilde implant kemik ile tutunduktan sonra üzerine diş kaplaması veya diş protezi uygulanması gerekir. İmplant firması bu protez parçalarını da en az implantın kendisi kadar hassas ve pratikte farklı kombinasyonlara uygun olacak şekilde üretmelidir. Diş eti seviyesi, yandaki dişin durumu, implantların yerleştirilme açıları ve implantların birbirlerine göre konumları gibi birden fazla faktörün üstesinden gelebilecek kadar çok çeşit ve hassas çalışma gerekir. İmplant firması implantın kendisi kadar üzerine uygulanacak protez için de hazırlık ve yatırım yapmalıdır.

Şimdi size implant markası ile fiyat arasında ne tür bir bağlantı olabileceğinden bahsetmek istiyorum. Kliniğin implant alırken göz önünde bulundurması gereken satış politikaları haricinde de önemli konular var tabi. Onlara da başka bir yazıda değinirim. Mesela servis hizmeti. İmplant parçalarının ileri zamanlarda tedarik edilebilmesi ile ilgili güven veren firmalar ile çalışılması gerekir. Şimdi gelelim implant fiyatı ve implant markası ilişkisine. Yazının sonuna doğru da size aslında bu anlattıklarımın hepsini kısaca özetleyen bir örnek vereceğim.

İMPLANT MARKASI FİYATI ETKİLER Mİ?

İmplant faydaları

İmplant Diş

Bu aslında cevabı son derece kolay tahmin edilebilecek bir sor ve cevabı tabii ki evet. İmplant fiyatı sadece marka ile ilgili değildir. İmplant maliyetlerini etkileyen birçok faktör olduğunu diğer yazımızda anlamıştık. Kısaca tekrar etmek gerekir ise implant markası implant fiyatı için belirleyici unsurlardan sadece bir tanesidir. Aynı implant fabrikasında üretilip farklı markalar basıldığında değişen fiyatlar ile implant satışı yapıldığını biliyor muydunuz? Bu duruma iletişim ve pazarlama tekniğinde marka çeşitlemesi benzeri isimler verilmektedir. Ürün aynı olmasına rağmen farklı etiket ve farklı fiyatlar uygulandığını sizler de günlük yaşantınızda görmüşsünüzdür.

Örneğin Migros marketde çamaşır suyu markası olarak X marka 5 lira iken X fabrikasının Migros için ürettiği Migros marka çamaşır suyu 4 lira olabilmektedir. Neden daha ucuz olduğunu düşündünüz mü? Ben sadece düşünmedim aynı zamanda araştırdım da. Market kendi adı ile üretim yaptırdığında firma satış garantisi alıyor ve tahsilat için vadeli de olsa bir ödeme planının üzerinde anlaşmaya varılıyor. Adet çok olduğu için toptancıya verdiği fiyattan bile daha düşük fiyat verebiliyor. Stok maliyeti yok. Üretim bandında atıl kapasitesini de çalıştırdığı için tam zamanlı bir üretim mümkün oluyor. Bu da aynı sabit giderler ile daha fazla üretim ve satış anlamına geliyor. Cironun artmasının yanı sıra karlılık artışında da büyük fark yaratıyor bu durum.

Buna benzer bir durum implant firmalarında markalar ve implant fiyatları için söz konusu. İmplant üreticileri genellikle tam zamanlı çalışacak kadar kapasitede satış pazarlama ağına sahip olamazlar. Üretim bandında diğer ürünlerin üretilmesi olağandır. Bazen bir ortopedi ürünü olabildiği gibi aynı makinede robot parçası da üretmek mümkün olmaktadır. Karlılık olarak implant sağlık ürünü  olması nedeni ile daha yüksek karlılık ile satılan bir üründür. Firma kendi markası için satabileceği kadar ürün elde ettiği zaman fabrika yatırımının durası bütün kazancın yol olması anlamına gelmektedir. Bu şekilde farklı markalar hatta hastaneler için değişik markalar ile implant üretimi yapılabilmektedir.

Şimdi gelelim vereceğim örneğe! İmplant yaptırdıktan sonra bizimle uzun yıllar hatta ölene kadar birlikte olacak bir malzeme. Bu açıdan bakmanızı ve vereceğiniz ücretten ziyade alacağınız hizmet ve kaliteye odaklanmanızı öneriyorum. Mesela bir saat aldığınızda kaç yıl ve günde ne kadar süre kullanıyorsunuz? Bir saat fiyatı ile karşılaştırdığınızda veya ayağınıza giyip bir iki yıl içerisinde eskittiğiniz bir ayakkabı fiyatı ile kıyasladığınızda size yıllar boyu hizmet verecek ve sizin bir parçanız olacak implant için üç beş kuruşun hesabını yapmayın derim.

İmplant fiyatı dedik bu nedenle size implant ücretleri ile ilgili rakamlar vereceğim. Ama bu rakamlar güncelliğini koruyabilsin diye döviz olarak yazılacak buraya. Biliyorsunuz dolar ve Euro yerinde durmuyor. Malzeme ithal olduğu için ithalatçı firma ve diş klinikleri de döviz kurlarına göre kendi implant fiyatlarını ayarlamak zorunda. Genel anlamda bir implant için ödenmesi gereken fiyat 500 ile 700 Euro gibidir. İmplant gövdesi için bu ücret ödenir. İmplantın üzerine yapılacak diş için türüne göre maliyet hesaplanıp muayene sırasında size bilgisi verilir. Ucuz bir tedavi değil implant yapımı. Ama kullanım avantajları ve süresi dikkate alındığında harika bir sonuç veriyor.

Sağlıkla kalın.

 

Devamını Oku
İmplant diş yapım süresi

İmplant Uygulaması ve Süresi

İmplant tedavisinde öncelikle implant yapılacak kişinin genel sağlık durumu, sistemik, radyolojik ve klinik olarak değerlendirilmelidir. Bu incelemeler sonucu uygulanacak olan implantların sayısı, uzunluğu, genişliği yani çapı ve kemik içerisindeki yerleri belirlenmelidir. Bu temel noktaların ardından hasta implant uygulaması için operasyon aşamasına hazırlanır.

İMPLANT UYGULAMASI

Steril koşullar altında uygulanması gereken bir işlem olduğunu biliyoruz. İmplant yapılmadan önce hangi bölge için kaç implant gerekeceği ve kullanılacak implant vidalarının çapları ile uzunluklarını belirlemek gerekir. Planlama aşamasının tamamlanmasını takiben de implant uygulamasına geçilir. Tedavi planlaması için bazen panoramik dişi röntgeni bazen tomografi ihtiyacı söz konusu olabilmektedir.

İmplant uygulama süresi her implant için yaklaşık 20-30 dakikadır.

Sağladığı önemli avantajlar nedeni ile tercih edilen önemli bir tedavi yöntemi olan implant için ne kadar süre beklemek gerektiği ve implant ameliyatının süresi ile ilgili çok sayıda soru alıyoruz. Bu yazıda özellikle sizlere implant yapımı sonrası bekleme süresi ne kadar sorusunun net cevabını vermeye çalışacağım.

İmplant uygulama süresi her implant için yaklaşık 20-30 dakikadır. Saatlerce süren bir işlem olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. İmplant cerrahisi için gereken süre implant sayısı arttıkça uzamaktadır.

İMPLANT BEKLEME SÜRESİ

İmplant diş vidası planlanan şekilde yerleştirildikten sonra bölgenin dikiş ile kapatıldığını biliyoruz. Diş eti iyileşmesini tamamladı ise dikişler alınır. İmplant ile damak kemiği arasında osseointegrasyon süresi başlar. Ölçü alınarak kalıcı dişlerin yapılmasına başlanır.

Genel bir kural olarak operasyon sonrası alt çenede en az 2 ay, üst çenede en az 3 ay kadar implantın çene kemiği ile kaynaşması beklenmektedir. Bu süre sonunda implant üzerine iyileşme vidaları yerleştirilir. Bir hafta kaldıktan sonra atılan dikişler kontrol edilir. Fakat her geçen gün artan teknolojik yenilikler ile paralel olarak kullanılan implantın çeşidine göre bu süre kısalabilmektedir. Bazı durumlarda hastanın kemik miktarı ve yapısı uygun ise 12 -17 gün arasında tüm tedavi tamamlanabilmektedir.

Bir günde implant diş

İmplant uygulamasını takiben aynı gün implant üzerine geçici diş yerleştirilmesi metoduna verilen simdir. Bir gün içerisinde takılan diş çiğneme amaçlı değildir. Sadece estetik ön diş bölgesi için geçici diş mahiyetindedir. bildiğiniz gibi çiğneme kuvvetlerine karşı dayanıklılık sağlayacak tutunmaya ulaşmak için birkaç at beklenmesi gerekir. Cerrahi süreç sonrası sadece diş etinin eski durumunu alması için bile iki haftalık sürek gerekmektedir.

İmplantın uygulandığı vakalar aşağıdaki özellikleri taşır.

Tüm dişlerini kaybetmiş hastalarda implant uygulanır.
Tek diş eksikliklerinde hastanın yandaki sağlam dişlerini aşındırarak diş eksikliğini gidermek,
Doğal dişler  protez yapımı sırasında destek olamayacak kadar az ise implant yapılır.
Özellikle alt çenede total protez kullanan ve kemik harabiyeti yüksek hastalarda protezin tutuculuğunu arttırmak amacı ile en az iki veya daha fazla syıda implant uygulaması gerçekleştirilir.

Detaylı bilgi için doktorunuza başvurunuz.

Devamını Oku
Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya

İmplant Yapımı

İmplantlar hayat kalitenizi arttırırlar. İmplant uygulaması sayesinde çiğnemeniz iyileşir ve buna bağlı olarak daha sağlıklı ve dengeli beslenirsiniz. Zamanında yapılan implantlar mevcut kemik yapınızı koruyarak kemik erimesini durdurur. İmplant yapımı sonrası uygulanan dişler konuşmanızı düzeltir, sizi daha genç hissetirir ve kendinize olan güveninizi arttırır ve daha mutlu bir sosyal hayat sağlar.

Her Hastaya İmplant Uygulanabilir mi?

İmplant yapımı ve sonrası dikkat edilecekler

İmplant yapımı ve sonrası dikkat edilecekler

İmplant belirli kalınlığı ve genişliği olan silindirik titanyum vidadır. İmplant konulması öngörülen bölgede, çene kemiğinin, bu implant vidasını kabul edecek yükseklik ve genişliğe sahip olması gerekmektedir. Var olan kemiğin kalitesi de implantın üzerine ne kadar çabuk protez yapılacağını belirler. Hastanın genel sağlık durumu iyi olduğu sürece implant uygulamasını engelleyecek bir üst yaş sınırı yoktur ancak kemik gelişimi tamamlanmamış çok genç hastalara uygulanması tercih edilmeyebilir.

İmplant Tedavisi

İmplant tedavisi uzman diş hekimleri tarafından yapıldığında tamamen güvenli bir tedavidir. Genelde memnuniyet oranı çok yüksek olan implant tedavisinde bugün % 98 oranında başarıya ulaşılmıştır. Çok sayıda vakada implantların ağızda otuz yıl kadar sorunsuz kaldığı görülmüştür. İmplantlar artık dişler kadar uzun ömürlü sayılmaktadır.

Özellikle 35-40 yaşından sonra implantlar birçok vakada doğal dişlerin tedavisinden daha uzun ömürlü olmaktadır. Sonuçta implantlar bir ömür boyu kullanılabilirler. Bu konuda daha detaylı bilgiyi diş hekiminiz size verecektir. Diş kaybı olan her vakaya, ister tek diş, ister tüm dişler eksik olsun implant yapılabilir.

İmplant Yerleştirilirken Acı Duyar mıyım?

Uygun anestezi yöntemlerinin uygulanması durumunda hayır. Genellikle implant yerleştirildiği günün akşamı duyulabilecek ağrı basit ağrı kesiciler ile giderilebilir. Birçok hasta bu ağrının normal diş çekiminden sonra duyulan ağrıdan farklı olmadığını belirtmektedir.

İmplant Tedavi Süresi Ne Kadardır?

İlk muayeneden, işiniz bitinceye kadar genelde 5-6 ayrı randevuya gelmeniz gerekecektir. Eğer implantların üzerine hemen protez yapılabilecek durum varsa en az 2 randevu yeterlidir. Bu randevuların süresi, yapılacak işin özelliklerine göre farklı uzunluklarda olacaktır. Kısaca sert ve orta sert kemik yapısı varsa tedavi 1-2 haftada bite bilirken, zayıf kemik yapısı varsa tedavi 2-5 ay kadar sürebilmektedir.

Devamını Oku