All Posts Tagged: Estetik gülüş tasarımı

Estetik Diş

Gülüş Tasarımı Nedir? Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Estetik Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya'dan gülüş tasarımı ve estetik dişler hakkında bilgi aldık. Diş estetiği ve gülüş tasarımı yapılırken belirli kurallar vardır bunlar yüzün dişlerle orantılı ve simetrik olması ile başlar. Dişlerin eksenleri, gözbebeklerinden geçen çizgi , burun kanatları mesafesi gibi birçok unsur yapılacak diş kaplamalarının yüz ile uyumlu olmasını sağlar. Gülümseme sırasında dudağın aldığı şekil ve bu esnada dişlerin hangi kısımlarının göründüğü çok önemlidir. Estetik bir gülüşe sahip olmak ancak bütün bu unsurların dengeli ve bilimsel olarak ayarlanması ile mümkün olabilmektedir.
Devamı
Diş Hekimliğinde estetik ve implant diş

Yeni Konsept Bilgisayarlı Gülüş Tasarımı

Estetik diş hekimliğinde bilgisayarlı diş tasarımı çağındayız artık. Dişlerin üzerine uygulanan kaplamalar bilgisayar desteği ile yapılmakta. Diş hekimliğinde bilgisayar yardımı ile kaplama dişlerin üretilmesi son yılların en çok dikkat çeken uygulamalarından birisi olmuştur. Sistem hem hastalar hem de diş ekinleri için büyük avantajlar sağlar. Sistem ile diş kaplaması yapılmadan önce ağızda tedavinin bitmiş halini görmek mümkün olmaktadır.
Devamı
Estetik Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya

Güzel bir Gülümsemede Ağız ve Dişlerimiz.

Ön dişler ve gülüş estetiği kişinin sosyal hayatında büyük önem taşır. Günümüzde zirkonyum diş kaplamalar, lamina, empress ve implant gibi birçok modern tedavi yöntemi sayesinde ideal gülüş estetiği sağlanabilmektedir. Diş hekimliğinde bu güzel gülümsemelerin bizlere nasıl sunulduğunu Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya'dan öğrendik.
Devamı
× WhatsApp/Randevu Al