• Türkçe
  • İngilizce

Opening Hours : Mesai: Pazartesi - Cumartesi 09:00-19:00
  Contact : +90549 347 43 47

All Posts Tagged: implant diş videosu

Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya

İmplant Diş Yapımı

İmplant

Günümüz diş hekimliği çalışmalarında gelişen son sistem ve materyaller sayesinde daha doğal, sağlıklı ve çekici gülüş dizaynları kolaylıkla oluşturulabilmektedir. Üstelik bu uygulamalar yapılırken gereksiz diş kesimlerine yer verilmemektedir.
Geleneksel yöntemlerle çekim boşluklarını restore etmek için ön ve arka dişlerin kesimleri yapılıp kaplanması gerekirken artık ‘implant’ sistemi ile sağlam dişlere zarar vermeden ufak bir operasyonla çene kemiğine suni bir kök yerleştirmek mümkün olmuştur. İmplantlar titanyumdan yapılır ve sanılanın aksine yeterli kemik dokusu olduktan sonra her bünye kabul eder.
Diş eksikliğiniz var ise kemik kaybı yaşadığınızın farkında mısınız?

Bir yada daha fazla diş eksikliği adeta gülümseyişinizde bir delik açılmasına neden olur. Ayrıca çiğneme fonksiyonunun kaybına ve sağlıklı bir beslenmenin de önüne geçer. Bunlar çok ciddi sorunlar olmasına karşın zamanla daha büyük bir sorun gün yüzüne çıkar:

Dişler vasıtasıyla çiğneme kuvvetleri çene kemiğine iletilir. Diş eksikliğinde bu kuvvetler çeneyi uyarmaz ve çene kemiğinde erime gözlenir. Ayrıca dişleriniz ve etrafındaki kemik, yüz kaslarınızı destekler fakat kemik kaybıyla beraber çeneye bağlanan kaslar kısalır. Bu destek yok olduğunda yüzünüz olduğundan daha yaşlı görünmeye başlar. İyi haber şu ki; dental implantlar kemik kaybı için çözüm sunmaktadır.

DİŞ EKSİKLİĞİ TEDAVİSİ

Geleneksel tedavi yöntemleri olarak bilinen kuron-köprü ile tam ve bölümlü protezler geçici bir süre için özellikle estetik  orunları ortadan kaldırsada kemik kaybını durdurmazlar. Bununla birlikte kuron-köprü sistemlerinde köprünün oluşturulabilmesi için en az iki veya daha fazla sağlıklı dişin desteğine İhtiyaç duyulur. Bunun en büyük dezavantajı ise sağlıklı dişlerin kesilmesi ve bu sebeple dişlerin çürüklere ve dişeti problemlerine elverişli hale gelmesidir.Dental İmplant uygulamasında sağlıklı dişlere dokunulmaz. Dental implant uygulamasıyla birlikte sağlıklı dişin   desteğine olan ihtiyaç ortadan kalkar. Buna artı olarak dental İmplantlar tıpkı doğal dişler gibi güçlü bir çiğneme fonksiyonu sağlar ve böylece uyarılan çenede kemik kaybı oluşmaz. Bu nedenle dental implant yöntemi diş eksikliği tedavisinde en ideal çözüm olarak hastalara sunulmaktadır.

Devamını Oku