All Posts Tagged: kanal tedavisi

Ağrıyan Dişe ne yapmalı?

Ağrıyan Dişe Ne Yapmalı?

Kanal tedavisi yapılan ve çürük kısmı tedavi edilen bir diş kökü enfeksiyon tamamen ortadan kalktıktan sonra herhangi bir ağrı problemi yapmıyor ise artık doğal dişiniz gibi ömür boyu size hizmet edebilir.
Devamı
Estetik Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya

Ağrısız kanal tedavisi nasıl yapılır?

Dişler mecbur kalınmadıkça kanal tedavisi yapılması. Ancak ağrı yapmaya başlayan bir diş kendiliğinden gece uyandıran ağrılar veya ağrısı geçmeyen ağrı kesici içmemizi gerektiren ağrılar dişin kanal tedavisi yapımına neden olmaktadır. Bu durumda dışı çekmeden ağızda tutmanın yolu ancak içerisindeki sinirleri alarak kanal tedavisi yapmaktır.
Devamı
Estetik Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya

Kendi dişleriniz ile bir ömür

Düzenli yapılan koruyucu diş bakımı, tedavi için ayrılması gereken süreyi ve harcamaları da önemli ölçüde azaltır diyen Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya, “Diş bakımına ve kontrollere erken yaşta başlanırsa, diş problemleri önemli derecede azalır. Hatta dişler hiç çürümeyebilir. Ayrıca dolgu yapılması gereken küçük çürükler; kanal tedavisine ihtiyaç kalmadan tedavi edilir. Diş çekimine gerek kalmayacağı için implant veya köprü gibi protezlerin yaptırılmasına gerek kalmaz.
Devamı
Ağrıyan dişe ne yapılır? Kanal tedavisi mi çekim mi?

Kanal tedavisi hakkında

Dişin doğal yapısı içerisinde diş sinirlerinin ve damarlarının bulunduğu kanallar mevcuttur. Kanal tedavisi, işte bu kanallar içerisinde bulunan, zarar görmüş pulpanın çıkartılması ve kanalların temizlenerek kanal dolgu maddeleri ile doldurulması işlemine verilen addır.
Devamı
× WhatsApp/Randevu Al