All Posts Tagged: ön diş implant nasıl yapılır

İmplant Diş Markaları hakkında bilgi için Randevu Tel: 02129093748

Ön diş bölgesinde implant yapımı

Ön bölgede implant uygulaması nasıl yapılır?

İmplant yapım süresi ve aşamaları

İmplant yapım süresi ve aşamaları

Son yıllarda implant uygulamalarının artmasıyla birlikte yaşanılan deneyimler implantların özelliklerinde bazı değişiklikler yapılmasını gerektirmiştir. ITI implant  sisteminin bir özel tipi olan ön bölge implantları özellikle, üst çene ikinci kesici dişler ve alt çene ön kesici dişler için uygun implantlardır. İmplant destekli üst yapının uygulanmasında estetik kolaylıklar sağlar.

İmplant uygulamalarında önemli bir estetik aşama olarak değerlendirilen implantların yüzey şekillerinin ve erken yüklenmelerinden mümkün duruma gelmesi kullanım alanlarını da giderek arttırmıştır. Artan implant uygulaması sonucunda hasta ihtiyaçları ve implant uygulanan bölgenin özelliği estetik gereksinimleri ortaya çıkarmıştır.

Ön bölge diş estetiği için implantlar bir handikap oluşturmaktaydı. İmplantın çapı dişlerin boyun kısımları ile uyumlu olmadığında hem papil kaybı hem de üst yapının diş eti çıkış profili yeterli estetik görünümü sağlayamamaktaydı.Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya. Özellikle üst çene yan kesici ve alt çene ön kesici grubu dişler için boyun çapı yeterince dar olan implantlar üretilmeye başlandı. Bu özel tip implant sadece ön bölge alt dişler ve üst yan keser diş için uygulanmaktadır. Gövde çapı 3.3 mm dir.
Özellikle alt çenede yan yana implantlar koyulduğunda iki implant arasında 5mm mesafe kalması ve kemiğin sağlıklı beslenebilmesi tercih edilir. Bu amaçla özel implantlar 3.3 mm çapında uygulanır. Ancak bu implantların boyun çapları 3.5 mm dir. Boyun çaplarından daha geniş olması dişin anatomik formuna uygun kaplamalar yapılmasını sağlar.
Bu özel tip implantlar da grade 4 titanyum malzemesinden üretilirler ve titanyum plazma sprey ile kaplanırlar. Estetik amaçlıdır. İyileşme başlığı ile birlikte tek parçadır. Standart uygulama ile cerrahi olarak kolayca yerleştirilirler. İyileşme süresi diğer implant tipleri ile aynıdır.
Kullanılmaması gereken durumlar ise öncelikle diş gıcırdatan hastalardır. Kanilerin kısmi basınca maruz kaldığı vakalarda tercih edilmemelidir. Ayrıca total ve kısmi hareketli, ya da sabit bir proteze taşıyıcı olarak uygulanamazlar. Kesinlikle başta arka bölge olmak üzere endikasyon dışındaki dişlerin yerine konulmamalıdırlar. Ön diş implant uygulama hakkında bilgi için randevu tel 02129093748

Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya

Devamını Oku

WHATSAPP İLE SORMAK İÇİN TIKLAYINIZ