plak ile diş düzeltilmesi arşivleri - Dr. Sertaç KIZILKAYA
 • Türkçe
 • İngilizce

Opening Hours : Mesai: Pazartesi - Cumartesi 09:00-19:00
  Contact : +90549 347 43 47

All Posts Tagged: plak ile diş düzeltilmesi

Şeffaf aparey ile Ortodonti Tedavisi

Şeffaf Aparey

Günümüzde ortodonti tedavisi için iyi bir alternatif olarak adından söz ettiren şeffaf aparey ile ortodonti halk arasında şeffaf diş teli ile karıştırılmaktadır. Şeffaf diş teli ortodonti tedavisinde kullanılan braketlerin plastik yada seramik olan malzeme ile kullanılmasıdır. Oysa şeffaf aparey tedavisinde ağızda dişler üzerinde yapıştırılan braketler kullanılmaz. Şeffaf aparey dişlerin üzerine takılıp çıkarılabilen plaklardır. Bazı durumlarda dişe buton takılsa bile braket gibi dişlerin üzeri metal ile kapatılmaz. Gençlerin olduğu kadar yetişkin bireylerin de ilgisini çeken şeffaf plak tedavisi ile ilgili bilgi vermeye çalışalım.

Şeffaf plak fiyatı İstanbul

Şeffaf plak fiyatı İstanbul. ORTHERO

ŞEFFAF APAREY: Eğri olan dişlerinizi olması gereken ideal pozisyona getirecek ortodonti tedavisi için yeni geliştirilen bir çözümdür. Artık metal diş tellerine gerek kalmadan dişlerinizi düzeltebiliyoruz. İlk bakıldığında fark edilmesi zor olan bu yöntem olan şeffaf aparey ile eğri diş problemlerinin önüne geçilebilmektedir.

ŞEFFAF APAREY İLE ORTODONTİ

 1. – Estetik görüntünüzü bozmadan yapılan ortodonti tedavisidir.
 2. – Esnek Kullanım; Özel günlerinizde çıkarabilirsiniz.
 3. – Sesinize ve konuşmanıza etkisi yoktur
 4. – Hızlı tedaviye giriş; yerli üretim. Aylarca beklemenize gerek olmayan üretim şekli.
 5. – Tamamen Şeffaftır. Size konuşma mesafesinden bakanlar bile fark etmeyecek.
 6. – Ağrısız bir tedavidir. Klasik metal tellerdeki gibi ağrı yapmaz
 7. – Fiyat farkı yok. Diş teli tedavisi ile aynı fiyatlar uygulanmaktadır

Şeffaf aparey ile ortodonti tedavisi sizin için uygun mu? Öğrenmek için Randevu Tel:02126616979 Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya için.

Dişlerin sıralanışı ve birbirleri ile olan kapanışı estetik, görüntü ve fonksiyon açısından büyük önem taşır. Hem estetik hem fonksiyonel düzeltme amaçlı bir diş hekimliği uygulaması olan ortodonti tedavisi ile dişlerin çene kemiği içerisindeki yerleri değiştirilebilir.
Klasik yöntemler ile yapılan ortodonti tedavisinde diş yüzeylerine tel yapıştırmak veya ağızda takılıp çıkarılabilen ortodontik aparey adı verilen “telli plaklar” kullanılmaktadır. Günümüzde modern bilgisayar teknolojisi sayesinde eğri dişlerin düzeltilmesinde tel kullanmadan, şeffaf plak yöntemi ile dişlerin düzeltilmesi mümkündür.
Şeffaf aparey adı da verilen bu ince plastik şeffaf plaklar dişlerin ağız içerisindeki pozisyonlarını değiştirir. Dişleri olması gereken yerlerine ve pozisyona getirir.

TELSİZ ORTODONTİ

telsiz ortodonti fiyatı İstanbul

Telsiz ortodonti İstanbul Orthero

Diş hekimliğinde bilgisayar teknolojisi kullanılması ile birlikte ağız içerisinden alınan ölçülerden elde edilen model laboratuvarda tarayıcı ile dijital ortama aktarılır. Bilgisayar üzerinde özel ortodonti programı sayesinde tasarımı ve planlanması yapılır.
Ağızda dişlerin pozisyonu ideal sıralanış ve kapanış pozisyonuna getirilene kadar aşamalı olarak bilgisayar üzerinde üç boyutlu hazırlık yapılır. Dişlerin istenilen pozisyona kavuşması için kaç adet plak hazırlanacağı bilgisayar programı yardımıyla tespit edilir. Aşama aşama plakların tasarımı yapılır ve üç boyutlu kazıyıcı yardımıyla plaklar hazırlanarak hastanın kullanımına sunulur. Dişlerin durumuna göre her iki haftada bir veya ayda bir değişebilen periyot ile uygulanan şeffaf plaklar dişlerin pozisyonunun düzeltilmesi için adım adım fonksiyon görmeye başlar.Planlanan tedavi süresi sonunda dişler ağızda istenilen konuma gelir.
Diş üzerine herhangi bir metal yapıştırmadan uygulanan bu yöntem özel günler, toplantılar, veya özel hanımlar için ağızda herhangi bir talebi olmaksızın dişlerin düzeltilmesine yardımcı olur.
Bilgisayar teknolojileri sayesinde ağız içerisinde dijital olarak ölçü alınması da mümkün olabilmektedir. Ağız içi ölçü kamerası sayesinde dişlerin pozisyonu model hazırlamaya gerek kalmadan bilgisayar tasarımı için laboratuvara ulaştırılır.
Eğri dişlerinden sorun yaşayan hastalar için “şeffaf plak “uygulaması kişiye telsiz ortodonti tedavisi imkanı sunmaktadır. Şeffaf plaka ile ortodonti tedavisi sizin için uygun olduğunda tel takmadan estetik görünümlü düzgün sıralanmış dişleriniz

olabilecektir.

clearfix ile ortodonti şefffaf plak

Clearfix ile ortodonti şefffaf plak

ŞEFFFAF APAREY FİYATLARI

Tedavi için ileri teknoloji tarama ve yazıcı kullanımı gerekmesi yüksek bir yatırım maliyeti doğurmaktadır. Tedavi için planlama konusunda bilgili ve yetkilendirilmiş operatör tarafından uygulanmakta ve ortodonti uzmanı onayı alınmaktadır. Her aşama için tek tek tasarın oluşturulması nedeni ile tasarım süresi ve tasarıma harcanan zaman ve emek de küçümsenemez. Hasta ve hekim beklentileri doğrultusunda en iyi tedavi sonucuna ulaşabilmek için iyi bir ekip kurulması gerekir. Ekibin bütün birimlerinin işlerini aksatmadan ve hatasız gerçekleştirmeleri neticesinde size plaklarınız ulaşacaktır.

Şeffaf Plak Aparey iel eğri diş düzeltilmesi

Şeffaf aparey fiyatı olarak ucuz fiyatlar duymak istiyoruz. Ancak anlattıklarım nedeni ile tedavi ücreti düşük olamamaktadır. Her aşama için bir model üretilmesi ve model üzerine kaliteli plakların basılıp çıkarıldıktan sonra da ağza uyumlandırılmaları ciddi bir işçilik maliyetidir. Plak kenarlarının dil, dudak ve diş etlerini rahatsız etmesi hastanın tedaviyi yarım bırakmasına kadar giden istenmeyen sonuçları doğurabilir.

Dişlerinizin mevcut durumunu görmeden ve bilgisayar planlaması yapmadan kaç hafta ve hangi fiyat ile bu uygulama yapılabileceğini söylemek mümkün olamamaktadır. Bu nedenle şeffaf aparey taktırmak isteyen yani  telsiz ortodontİ tedavisi planlayan hastaların randevu alarak muayene olmaları gerekmektedir. Ancak muayene sonrasında şeffaf aparey fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Muayene randevusu için Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya dan 02129093748 numaralı klinik telefonunu

arayarak randevu alabilirsiniz

Şeffaf Plak Aparey ile eğri diş düzeltilmesi mümkündür.

Devamını Oku

Şeffaf plak ile diş teli tedavisinin karşılaştırması

1- Diş Hekiminiz tedavisi öncesi ilk muayenede ŞEFFAF PLAK tedavisinin sizin için uygun olup olmadığını kontrol eder. Bu tedavi yöntemi için uygun bir aday iseniz hekiminiz ağız ölçünüzü alır, size özel hazırlanılmış Şeffaf Plak Apareylerin üretimine başlanır.

2- Muayene olduktan yaklaşık bir hafta sonra ilk apareyinizi kullanmaya başlarsınız.

Aparey sayısı tamamen ağız ve diş yapınızla ilgili olup ortalama 6-10 ay içerisinde tedaviniz tamamlanmış olacaktır.

Plak yöntemi ile ortodonti tedavisi dişlerinizi hafif yönlendirmelerle olması gereken ideal pozisyona gelmesini sağlar.
– Plak yöntemi ile ortodonti tedavisi dişlerinizi istediğiniz mutlu gülüşe bir adım daha yaklaştırır.
– Plak yöntemi ile ortodonti tedavisi terapisinde tel veya braketler kullanılmaz. Kullanımı çok kolaydır,
– Plak yöntemi ile ortodonti tedavisi ağrısız ve hızlı bir şekilde istediğinizi gülüşe kavuşmanızı sağlar.
– Plak yöntemi ile ortodonti tedavisi olduğunuzu çoğu zaman yakınlarınız bile fark edemez.
Sizin ağız ve diş yapınıza göre üretilen apareylerin kullanımı çok kolaydır.
Her bir apareyi günde 22 saatten 2 hafta kullanarak istediğiniz gülüşe çok hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Diş teli ile plak karsılastırması

Diş teli ile plak karşılaştırması

 

ŞEFFAF APAREY‘ lerin kullanımı çok kolaydır. Tek elle takılıp çıkartılabilir. Özel günlerinizde ve gecelerinizde kullanmaya bilirsiniz. Her apareyde o mutlu ve sağlıklı gülüşünüze bir adım daha yaklaşmış olacaksınız.

ŞŞEFFAF APAREY KONFORLUDUR

ŞEFFAF APAREY KONFORLUDUR

Alternatif ortodontik tedavilere göre daha acısız bir tedavi yöntemidir. Konforludur. Gün içinde kullandığınızı unutacaksınız. ŞEFFAF APAREY’ ler yaşamınızla Muhteşem bir uyum içerisindedir. ŞEFFAF APAREY’ ile Ortodonti tedaviniz boyunca yaşamınızdan hiçbirşeyi değiştirmeyeceksiniz. ŞEFFAF APAREY’i ne kadar sık kullanırsanız o kadar hızlı bir sonuç alacaksınız.

ŞŞEFFAF APAREY KULLANIŞLIDIR

ŞEFFAF APAREY ÖZELLİKLERİ

ŞEFFAF Apareyler rahat etmeniz için size özgü olarak üretilecektir. Apareylerinizi kolayca ve istediğiniz zaman takıp çıkartabilmeniz size büyük bir rahatlık sağlayacaktır. Evet çoğu zaman ŞEFFAF APAREY taktığınızı unutacaksınız. Hayatınızdan hiçbir şey çalmayacak, aksine size yeni bir gülüş kazandıracak. Alternatif tedavi yöntemi olan metal diş tellerine ve lingual yöntemlere inat Apareyler dişlerinizle muhteşem bir uyum sağlayacak.

ŞŞEFFAF APAREY KULLANIŞLIDIR

ŞEFFAF APAREY KULLANIŞLIDIR.

En yakınlarınız bile dişlerinizin tedavi altında olduğunu fark etmeyecektir. Yöntemde kullanılan malzeme sağlıklıdır, temizdir. Diş sağlığınızı olumsuz etkilemez.

İşinizde, evinizde, şehir yaşamında günlük aktivitelerinizde ŞEFFAF APAREY ile mükemmel bir uyum içerisinde olacaksınız.

Dişlerini düzeltmek için karar vermek bu yöntemden sonra çok daha kolay.

Tedavinin en büyük avantajı size istediğiniz şekilde yaşamanızı sağması. Klasik ortodonti yöntemleri ile dişlerin düzeltilmesi yöntemlerine göre dişeti ve ağız tahrişlerinden nerede ise hiç etkilenmezsiniz.

Şeffaf plaklar pürüzsüz ve rahat objelerdir. İstediğiniz zaman çıkarılabilirler. Bu normalde yapacağınız her şeyi rahatlıkla yapmanıza olanak sağlar.

Diş fırçalamada ve diş iplerinden, istediğiniz her şeyi yiyerek yapmaya kadar özgürlük sağlar. Ağızda tel varken yapılması gereken ayrıntılı fırçalama yerine standart diş fırçalama yeterli olacaktır.

Özel günler geliyor mu? Sorun değil -şeffaf plaklarınızı çıkartın ve hazır olduğunuzda tekrar takın. Tabii ki, onları ağza takmış olsanız bile, çoğu insan onları farketmeyecektir. Çünkü neredeyse görünmezler!

Şeffaf plak tedavisi, az sayıda doktor ziyareti gerektirir. Yaklaşık altı haftada bir diş hekimi kontrolü yeterli olmaktadır.

FARKLI MARKALAR ILE ŞEFFAF PLAK ÜRETIMI GERÇEKLEŞTIRILMEKTEDIR. TÜRKIYE’DE EN ÇOK BILINEN VE UYGULAMA YAPAN ŞEFFAF PLAK ÜRETİCİLERİ

 • DIGIORTHO
 • ORTHERO
 • C ALLİGNER
 • ŞEFFAF APAREY

Firmalardır yerli ve yabancı yatırımcılar ortodonti tedavisinde şeffaf plakların kullanımı için girişimci olmuşlardır. Bilgisayar destekli tasarım ve üretim aşamaları sayesinde şeffaf plaklar ile yapılan ortodontik tedavisi ülkemizde de her geçen gün daha da artarak kullanılmaya devam edecektir. Amerika’da özellikle 2000 li yılların başından itibaren başarıyla kullanılmaya başlayan şeffaf aparey ile ortodonti tedavisi son üç yıldır Türkiye’de de giderek artan bir hız kazanmıştır.

Şeffaf plak ilgili aşağıdaki yazıları da okuyabilirsiniz. Şeffaf plak tedavisi hakkında bilgi almak ve kendi dişlerinizin bu tedavi için uygun olup olmadığını öğrenmek için diş ekimi Sertaç kızılkaya dan randevu alarak muayene olabilirsiniz iletişim sayfası ile adres ve telefon bilgilerini ulaşabilirsiniz.

Devamını Oku