• Türkçe
  • İngilizce

Açılış Saati : Mesai: Pazartesi - Cumartesi 09:00-19:00
  İletişim : +90549 347 43 47

All Posts Tagged: porselen diş

Diş estetiği, lamina veneer, zirkonyum diş kaplama ve implant tedavileri

Porselen Diş Kaplama ile Zirkonyum Kapalama Arasındaki Fark

Bu yazımızda, hastaların sıklıkla merak ettiği sorular arasında yer alan, metal seramik porselen diş kaplamalar ile zirkonyum diş kaplama arasındaki temel farklılıklardan bahsedeceğim. Metal seramik kaplama günümüzde sabit protez tedavisinde kullanılan en yaygın diş kaplama türüdür. İşlevsel ve estetik görünüm olarak makuldur ve dişi korur.
Devamı
Zirkonyum Diş Kaplamalar

DİŞ KAPLAMA ÖMRÜ NE KADAR?

Diş kaplamasının da bütün tedaviler gibi belirli bir ömrü var. Diş estetiği veya tedavi amacı ile yaptırdığınız kaplamaların değişim zamanı geldi mi? size kaplamanızı ne zaman değiştireceğiniz söylenmedi değil mi? Zirkonyum veya porselen dş kaplama için önemli bir bilgi olan diş kaplama değişim zamanı hakkında bilgi vermek isterim.
Devamı
Zirkonyum diş yapımı

Porselen Lamina Diş

Estetik diş hekimliği denildiğinde porselen laminalar (yaprak porselen, kompozit laminalar, bonding uygulamaları, gülüş tasarımı, beyazlatma, inlay-onlay uygulamaları, recontouring gibi işlemler yapılabilmektedir. Protetik diş tedavisi ise eksik olan diş veya dişlerin yerine o dişin fonksiyonunu ve estetiğini sağlayan yeni bir diş planmasını sağlar.
Devamı
× WhatsApp ile randevu alın