Protez arşivleri - Dr. Sertaç KIZILKAYA
 • Türkçe
 • İngilizce

Opening Hours : Mesai: Pazartesi - Cumartesi 09:00-19:00
  Contact : +90549 347 43 47

All Posts Tagged: Protez

İmplant yapım süresi ve aşamaları

Diş protezleri ile nereye kadar?

Ağzımızda dişlerin ve çevre dokuların e madde kaybına uğradığı ya da  kaybedildiği durumlarda,  yerine konması için kulllanılan, hazırlanmış materyallere protez adı verilir.

Protez Diş Yapmanın Amacı

Hastanın kaybolan fonksiyonları tekrar kazandırmak ve bozulan konuşmasının da düzeltilmesi ve estetik görünümün daha iyi olması istenir ve amaçlanır.

Bu şekilde kaybedilen ağız sağlığı düzeltilir. Toplum içinde eksik ya da harap olmuş dişlerle yaşamak zorunda kalan bireylerin psikolojik açıdan da desteklenmesi sağlanır. Çünkü bu şekilde yaşamlarını ( bir süre de olsa ) sürdürmek zorunda kalan bireyler, öncelikle gülmeyi unuturlar.Fonksiyonel bozuklukların yanı sıra, insanlarda kendine güven duygusunun zedelenmesine neden olur. Bu tip hastalara yapılan çeşitli protezlerle insanların yaşam kalitesinin yükseltilmesi amaçlanır.

Yıllar boyunca insanların yemek yeme, çiğneme, yutkunma ve geceleri bazı nedenlerle diş gıcırdatmaları sonucunda, dişler farklı oranlarda aşınırlar. Ayrıca çürükler ve kaza sonucunda dişlerin bazı bölümlerinde kırılmalar oluşur. Bu gibi durumlarda, kron adı verilen protezler ile dişlerin kaybolan yapıları, tekrar yerine konur. Bu kronlar porselen, akril ya da dişhekimliği için özel olarak üretilmiş olan metal alaşımları kullanılarak yapılır. Dişhekimliğinde son dönemdeki gelişmeler bu yapıların son derece doğal görünmesini sağlayabilmektedir.

Dişlerin kaybedilmesi sonucunda yapılan protezler genel anlamda iki türlüdür:

1.Ağızda kalan dişlerin üzerine yapılan ve hasta tarafından çıkartılamayan kron , köprü gibi SABİT PROTEZLER

2. Hasta tarafından istenildiği zaman takılıp çıkartılabilen HAREKETLİ PROTEZLER

 

İmplantlar, dişlerini kaybeden hastaların çene kemiği içine operasyonla yerleştirilen saf titanyum ya da titanyum alaşımlarından yapılmış metal yapılardır. Bunlar, hastaların kaybedilen dişleri yerine kullanılarak üzerlerine yapılan protezlerle daha önce anlatılan amaçlara erişilmeye çalışılır.

Devamını Oku

İmplant Destekli Tam Protez

İmplant Destekli Tam Protez
Bu tedavi seçeneği tercih edilirse alt çeneye 4 ya da 6 implant yerleştirilin Bu
seçeneğin avantajı sabit bir restorasyon oluşudun Hastanın ısırma kuvveti ve çiğneme
yeteneği artan Geleneksel tam protez ya da overdenture’lara göre daha retantif ve
stabil  bir protezdin Dezavantajı daha fazla sayıda implant gerektirmesidin Bazen
protezin şekli hastanın günlük protez temizliğini zorlaşurabilin Genellikle böyle bir
protezi temizlemek overdenture’ı temizlemekten daha zordun
   Diğer protezlerde olduğu gibi sabit tam protezler de kınlabilir metal kınlabilir
vidalar kırılabilir ya da gevşeyebilin Ancak bu restoratif seçeneğin 25 yılı aşkın klinik
çalışmalarda %90’dan fazla başarı oranı gösterdiği unutulmamalıdın Bu yöntem için
tedavi planı implant destekli overdenture’da anlatıldığı gibidir
   Seçilen tedavi ne olursa olsun başarı protezi  yapacak diş hekimi ya da cerrahın ağız
bakımını düzenlemesi ve kontrol etmesine bağlıdır Protez ya da doğal tüm dişlerin
bakıma gereksinimi vardın
  Seçiminizle ilgili başka sorulannız varsa diş hekiminizle iletişime geçiniz.
Devamını Oku

Zirkonyum Protez Diş

Diş tedavileri her geçen gün çeşitleniyor ve bize daha iyi estetik ve fonksiyon sağlayan dişlere kavuşuyoruz. Güzel görünen dişler hepimizin hayali. Güldüğümüz zaman karşımızdaki insanlarda olumlu intiba bırakan, temiz ve düzgün sıralanışı olan dişleri olmasını kim istemez. İşte diş hekimleri artık bu gülüşü bize kazandırabiliyor. Hiç dişi olmayan insanlar bile zirkonyum diş kaplamalar ile güzel bir gülüş estetiğine sahip olabiliyor. Nasıl mı? Diş hekimi Sertaç Kızılkaya ile estetik diş ve diş kaplama malzemeleri hakkında konuştuk. Bize zirkonyum protez dişleri ve implant tedavisi ile birlikte nasıl kullanıldığını anlattı. İstanbul Avrupa yakası Atatürk Hava limanı yanında bulunan Özel Korudent Diş Polikliniği’nin kurucusu olan sayın Kızılkaya’dan aldığımız bilgileri bu yazıda size aktarmaya çalışacağız.

Sayı doktorum, son yıllarda sıklıkla adını duyduğumuz zirkonyum diş kaplama nedir? Porselen diş kaplamadan ne farkı vardır?

Haklısınız zirkonyum diş kalama ile ilgili giderek daha çok şey duyacağımıza eminim. Çünkü bu malzeme sayesinde estetik diş tedavilerinde büyük bir ilerleme kaydedildi. Hem diş doktorunu hem diş teknisyenini hem de hastalarımızın yüzünü güldüren bir malzeme. Zirkonyum kaplamalarda bana göre en büyük avantaj biyolojik olarak vücut ile uyumlu olması. Malzeme ortopedi uygulamalarında da cerrahi işlemler ile vücuda yerleştirilebilen bir malzemedir. Diş hekimliğinde implantların zirkonyum malzeme ile uygulanması da denenmiş ve biyolojik sonuçlar başarılı olmuştur. Ancak küçük implant çaplarında fiziksel özelliklerin yeterli dayanım direncini gösterememesi nedeni ile kırılmalar görülmüştür. Bu nedenle de implant gövdelerinde zirkonyum kullanımı terk edilmişlerdir.

DİŞ KAPLAMALARDA ZİRKONYUM KULLANIMI

Uyguladığımız Protez Diş Çeşitleri ;

– Sabit Protez Diş Uygulamaları
– Metal Destekli Protez Porselen Diş
– Metal Desteksiz Protez Porselen Kaplama Diş
Zirkonyum Protez Diş
– Empress Protez Diş
– Titanyum içerikli Metal Destekli Protez
– Altın içerikli Metal Destekli Protez Diş
– inley – onley Empress Dolgular
– Lamina Empress Protez Diş
– implant Protez Diş
– Hareketli implant Protez Diş
– Hibrit implant Protez Diş
– Tam Protez Diş Uygulamaları ( Damak Protez )
– Hareketli Protez Diş Uygulamaları ( iskeletli Protez Diş )
– Sürgülü Protez Diş Uygulamaları
– Cad-Cam Zirkonyum Protez Diş Uygulamaları
– Pivo Post Protez Diş Uygulamaları ( Pivo Çivisi Post Core )
– Diş Sıkma Plakları
– Diş Beyazlatma Plakları
– Işınlı Diş Beyazlatma
– Ortodonti Tedavisi Diş Teli Tedavileri
– Horlama Apareyi
– Panoramik Diş Röntgeni Çekimi
– Lazerli Diş Beyazlatma İşlemleri
– Lazerli ışınla Diş Temizleme
– Zirkonyum Üzeri Porselen Diş Kaplama
– Porselen Diş Modelleri Uygulamaları
– implant Üzeri Porselen Diş
– Porselen Diş Dolgusu
– Estetik Porselen Diş Dolgusu
– Estetik Diş Hekimliği
– Estetik Porselen Diş

 

 
Devamını Oku
İmplant üzeri Protez diş

Protez Diş

Protez (Takma) Diş Nedir?

Çeşitli nedenlerle kaybedilen dişlerin yerine konan, kişinin çiğneme, estetik ve konuşma fonksiyonlarının yeniden kazandırılmasını sağlayan yapay materyallerdir.

Protez Dişlerin Amacı Nedir?

Protez (takma) dişlerin amacı, kişinin kaybettiği çiğneme, estetik ve konuşma gibi fonksiyonlarını yeniden yerine getirmesini sağlamaktır. Böylece, kaybedilen ağız sağlığı yeniden kazandırılmış olduğu gibi, aynı zamanda da, toplum içinde yaşayan birey psikolojik açıdan da desteklenmiş ve yaşam kalitesi yükseltilmiş olur.

Protez Çeşitleri Nelerdir?

Sabit Protezler:

 Hastanın kendisinin çıkaramadığı, ağızda var olan diş veya dişlerin üzerine yapıştırılan protezlerdir.

Kuron Protezleri (Kaplamalar) :

Yeterince diş desteği olmayan büyük bir dolguyu restore etmek, zayıf dişlerin kırılmasını önlemek veya kırık, şekli bozuk veya rengi değişmiş dişlere yeniden estetik kazandırmak amacıyla, dişlerin üzerine uygulanan kaplamalardır.

Köprü Protezleri:

 Herhangi bir nedenle kaybedilmiş olan diş veya dişlerin oluşturduğu boşluğun, iki tarafındaki dişlerden destek alınarak yapılan protezlerdir.İmplantüstü Protezler: Hastanın çene kemiğine yerleştirilen titanyum vidalardan(implant) destek alınarak yapılan kuron veya köprü protezleridir.

Hareketli Protezler:

 Sabit protez uygulanamayacak kadar çok diş eksikliklerinde uygulanan, hastanın kendisinin takıp çıkarabildiği protezlerdir.

Total Protezler (damak):

 Tüm dişlerin eksik olduğu durumlarda uygulanan, hastanın çene kemiği ve onu örten yumuşak dokudan destek alan protezlerdir.

İmplant üzeri Protez diş

İmplant üzeri Protez

Bölümlü (iskelet) Protezler:

Ağızdaki dişlerin bir kısmının kaybedildiği durumlarda uygulanan, ağızda hala var olan dişlerden destek alınarak uygulanan protezlerdir. Bu dişlerden destek almak için ya metal kroşeler (kanca) kullanılır, ya da daha estetik bir görüntü sağlayan hassas bağlantılı (çıtçıtlı) protezler tercih edilir.

Overdenture (implantüstü hareketli) Protezler:

Çene kemiğine yerleştirilen titanyum vidalardan(implant) destek alınarak yapılan hareketli protezlerdir.

Protez Temizliği ve Bakımı Nasıl Yapılır?

Protezlerin günlük temizlik ve bakımının yapılması, estetik görünüm, dişetlerinin tahriş olmasının önlenmesi ve ağız kokusunun giderilmesi açısından önemlidir. Sabit protezler: Dişlerimizi günde en az 2 kez, özellikle kahvaltıdan sonra ve gece yatmadan önce fırçalamalı, 1 kez de diş ipiyle diş aralarını temizlemeliyiz. Köprü protezlerinin altına sıkışabilecek yemek artıkları, dişeti iltihaplarına ve ağız kokusuna neden olacağından, özel olarak tasarlanmış olan diş ipleri ile köprü altları temizlenmelidir. Kabuklu fındık, fıstık gibi sert yiyecekleri kaplama dişlerle yemek, kaplamaların kırılmasına neden olabileceği gibi, kullanım süresini de kısaltacaktır.

Hareketli Protezler:

Yemeklerden sonra protez çıkarılmalı, ağız çalkalanıp, protez yıkandıktan sonra geri takılmalıdır. Protez, günde en az bir kez diş fırçasıyla, diş macunu veya protez bakım ürünleri kullanılarak fırçalanmalıdır.
Dişlerin ve çevre dokuların çeşitli nedenlerle madde kaybına uğradığı ya da tamamen yok olduğu, yani kaybedildiği durumlarda, onları onarmak ya da yerine konması için kulllanılan, hazırlanmış materyallere protez adı verilir.Protezin Amacı Nedir?

Protezde, hastanın kaybolan fonksiyonları tekrar kazandırılmaya çalışılırken, aynı zamanda bozulan konuşmasının da düzeltilmesi ve estetik görünümün de daha iyi olması amaçlanmaktadır. Böylelikle büyük oranda kaybedilen ağız sağlığı düzeltilirken toplum içinde eksik ya da harap olmuş dişlerle yaşamak zorunda kalan bireylerin psikolojik açıdan da desteklenmesi sağlanır. Çünkü bu şekilde yaşamlarını ( bir süre de olsa ) sürdürmek zorunda kalan bireyler, öncelikle gülmeyi unuturlar.

Bu da fonksiyonel bozuklukların yanı sıra, insanlarda kendine güven duygusunun zedelenmesine neden olur. Bu tip hastalara yapılan çeşitli protezlerle insanların yaşam kalitesinin yükseltilmesi amaçlanır.

Harap Olmuş Dişler Nasıl Korunur?

Yıllar boyunca insanların yemek yeme, çiğneme, yutkunma ve geceleri bazı nedenlerle diş gıcırdatmaları sonucunda, dişler farklı oranlarda aşınırlar. Ayrıca çürükler ve kaza sonucunda dişlerin bazı bölümlerinde kırılmalar oluşur. Bu gibi durumlarda, kron adı verilen protezler ile dişlerin kaybolan yapıları, tekrar yerine konur. Bu kronlar porselen, akril ya da dişhekimliği için özel olarak üretilmiş olan metal alaşımları kullanılarak yapılır. Dişhekimliğinde son dönemdeki gelişmeler bu yapıların son derece doğal görünmesini sağlayabilmektedir.

Dişlerin kaybedilmesi sonucunda yapılan protezler genel anlamda iki türlüdür:

1.Ağızda kalan dişlerin üzerine yapılan ve hasta tarafından çıkartılamayan kron , köprü gibi SABİT PROTEZLER

2. Hasta tarafından istenildiği zaman takılıp çıkartılabilen HAREKETLİ PROTEZLER

Estetik, Protezlerle Düzeltilebilir mi?

Eğer gülerken dişlerin görünümü insanları sürekli mutsuz kılıyorsa, o kişinin bir dişhekimine başvurmasında yarar vardır. Kırılmış,renk değiştirmiş ya da şekil bozukluğuna sahip dişler insanların estetiğinde son derece olumsuz bir etki yaratırlar. Bu nedenle psikolojik olarak zarar gören insanlar yapılacak çeşitli protezler yardımıyla kurtulabilirler.

İmplant Nedir?

İmplantlar, dişlerini kaybeden hastaların çene kemiği içine operasyonla yerleştirilen saf titanyum ya da titanyum alaşımlarından yapılmış metal yapılardır. Bunlar, hastaların kaybedilen dişleri yerine kullanılarak üzerlerine yapılan protezlerle daha önce anlatılan amaçlara erişilmeye çalışılır.

Devamını Oku
Zirkonyum diş kaplama nedir?

Zirkonyum Zirkon Protez Diş Porselen Diş

Zirkonyum Zirkon Protez Diş Porselen Diş

Zirkonyum zirkon doğal dişlere en çok benzeyen kaplama malzemesidir. Metal destekli proselen malzemeler ışığı geçirmezler. Doğal dişlerin ise belli bir saydamlığa sahip olduğu herkes tarafından gözlemlenebilen bir gerçektir. Durum böyle olunca metal destekli porselen malzemelerden yapılan dişler doğal bir görünüm ortaya çıkarmazlar. Fakat son yıllarda estetik kaygıların artması ve tıbbi malzeme mühendisliğinin gelişmesi ile birlikte çağın ihtiyaçlarına uyan yeni ürünler geliştirildi.

Zirkonyum Diş ve Yaygınlığı

Zirkonyum diş yapımı Avrupa ve ABD’de son yıllarda çok popüler olan bir estetik tedavidir. Bunun temel nedeni, zirkonyum malzemesinin doğal dişlerin görünümünü birebir vermesidir. Haberlerde, birçok Holywood yıldızından tutun da ülkemizdeki dizi-film oyuncularına dek zirkonyum diş yaptıran ünlüye rastlamaktayız. Zirkonyum zirkon protez dişler, günümüzde doğal görünüme sahip olmak için malzeme olarak en uygun seçim. İnsanların doğal dişlerindeki ışık geçirgenliği neredeyse birebir olarak bu malzeme ile yapılan dişlerde karşılanabiliyor. Fakat zirkonyum dişlerin bu kadar yaygınlaşmasının bir diğer nedeni malzemenin insan vücudu ile uyumu ve insan bedeniyle temasında alerjik reaksiyon görülmemesidir.

Zirkonyum Zirkon ve Metal Porselen Dişlerin Vücut ile Uyumu

zirkonyum zirkon

Zirkonyum estetik olduğu kadar sağlıklı bir maddedir. Diş kaplama malzemelerinin hepsi her hastanın vücudu ile uyum içerisinde değildir. Örneğin metal porselen diş yapımında sıklıkla allerjik reaksiyon görülür. Zirkonyum porselen dişlerde ise böyle bir durum günümüze dek görülmemiştir. Seramik bir malzeme olduğu için zirkonyum zirkon protezler, insan vücudu ve bilhassa ağız içi dokusu ile sıkı bir uyum içerisindedirler.

Zirkonyum ve Metal Porselen Dişlerin Dayanıklılığı

Zirkonyum, seramik tabanlı olduğu için aşınmaya ve kırılmaya dayanıklı bir malzemedir. Son yıllarda estetik yönü ön plana çıkmış olsa da dayanıklılığı nedeniyle de tercih edilmektedir. Birçok hekim, zirkonyum dişleri bu özelliğinden dolayı “ömürlük diş” olarak nitelendirmektedir. Zirkonyum porselen dişler, iyi ağız bakımı ile -arayüz fırçası ve diş ipi ile yapılan günlük ağız bakımı gibi- gerçekten de çok uzun yıllar kullanılabilen dişlerdir.

Metal porselen dişler ise zirkonyum olanlar kadar dayanıklı değildirler. Özellikle kırılma, çatlama, aşınma gibi şikayetler bu dişlerde sıklıkla görülürler. Elbette ki, bu durumlarda diş hekiminin beceri ve tecrübesi de önemlidir. Ancak birçok vakada malzemenin kalitesinin ön plana çıktığı görülmektedir.

Zirkonyum zirkon protez dişler; estetik görünümü, malzemenin insan vücudu ile uyumu ve malzemenin dayanıklılığı ile metal altyapılı dişlere göre daha iyidirler. Diğer yazılarımızı okumak için www.drsertac.com/makaleler linkine tıklayabilir, Whatsapp üzerinden doğrudan iletişime geçebilirsiniz.

Devamını Oku
Estetik Diş şeffaf plak ile ortodonti, zirkonyum diş kaplama, lamina

Estetik Diş Hekimliğinde İmplant, Protez ve Diş Eti Hastalıkları

İstanbul Küçükçekmece Korudent Diş Kliniği olarak Florya, Avcılar, Sefaköy, Halkalı, Beylikdüzü, Küçükçekmece bölgelerinden kolay ulaşım imkanı ile 2014 yılından beri hizmet veriyoruz. Konusunda deneyimli diş hekimleri sizin için alternatif tedavi planları oluşturup farklı bütçe seçenekleri sunabilmektedir.

En iyi tedavi uzun süre kullanılabilen ve kullanım süresi tamamlandığında çevresine zarar vermeden çıkarılıp yenisi yapılabilen tedavidir. Özellikle estetik diş tedavisi için mevcut dişler korunmalı ve sadece görüntü için dişlerin sağlığı tehlikeye atılmamalıdır.

 • Estetik diş hekimliği uygulamaları: Diş beyazlatma, zirkonyum ve laminate veneer diş.
 • İmplant: Yapay diş kökü
 • Periodontoloji: Diş eti hastalığı tedavisi
 • Pedodonti: Çocuk diş hekimliği
 • Ortodonti: Eğri dişlerin düzeltilmesi
dallarında hizmet vermekteyiz.

Diş Hekimliği Uygulamaları:

En sık uygulanan diş tedavileri
 1. Diş dolguları
 2. Diş çekimleri
 3. Diş taşı temizliği
 4. Total ve bölümlü protezler, hassa tutuculu protezler
 5. Kuron – köprü protezleri
 6. Diş implantları uygulamaları
 7. Diş Hekimliğinde Estetik Tedaviler
 8. Laminate veneer
 9. Metalsiz porselenler ( zirkonyum, procera porselenler)
 10. Diş Beyazlatma işlemleri
 11. Porselen ve kompozit inley onleyler ( laboratuvar dolguları)
 12. Periodontoloji (Diş eti Hastalıkları) Tedavileri
 13. Diş eti hastalıkları tedavisi ve cerrahisi
 14. Endodonti ( Kanal Tedavisi) Uygulamaları
 15. Apseli kangrenli dişlerin kanal tedavileri
 16. Apikal rezeksiyon ( Kök ucu cerrahi tedavisi)
 17. Ortodonti Tedavi Uygulamaları
 18. Pedodonti ( Çocuk Dişleri ) Tedavi Uygulamaları

Koruyucu Diş Hekimliği Uygulamaları:

Diş çürüğü veya diş eti hastalığı başlamadan önlem alınması esastır. Genel tıp biliminde olduğu gibi diş hekimliğinde de diş problemleri ilerlemeden çaresine bakılmalıdır. En sık görülen diş çürükleri ve bunlara bağlı diş kayıplarıdır. Diş çürüğü erken safhada fark edilir ve önlem alınır ise uzun yıllar problemsiz bir biçimde kullanılabilir. Diş çürüğü tedavisinde diş dolguları kesin çözüm olmaktadır. İyi bir dolgu malzemesi itinalı bir işçilik ile uygulandığında yapılan diş dolgusunu en az 15-20 yıl sorunsuz kullanmak mümkün olacaktır.

Çürük ilerlediğinde diş ağrısı ve soğuk sıcak hassasiyeti başlar. Bu aşamaya gelinmeden yapılan diş dolguları daha uzun ömürlü olur. Diş dolgusu malzemesi olarak kompozit diş dolguları kullanılmaktadır. Ön diş dolgusu ile arka diş için kullanılan arka diş dolguları farklı özellikler taşırlar.

 • Yüzeysel flour uygulaması
 • Fissür örtücü uygulaması
 • Yer tutucular.

İmplant

İmplant diş yapımı model üzerinde gösterilmiştir.

İmplant diş yapımı model üzerinde gösterilmiştir.

Adını sıklıkla duyduğunuz diş tedavi işlemlerinden birisi de implant yapımı değil mi? İmplant her zaman mucizeler yaratamıyor maalesef. Ancak uygun vakalarda ise çok başarılı sonuçlar alınması mümkün. Diş tedavileri için implant uygulaması özellikle bütün dişlerini kaybetmiş kişiler için ön plana çıkmaktadır. Bunun bir benzeri de arka bölge dişlerinin büyük bölümünü kaybeden hastalardır. Sonu dişsiz biten ağız olarak isimlendirilen bu tip vakalarda implant uygulaması sayesinde takılıp çıkarılan diş protezlerinin kullanılmasına gerek kalmamaktadır.

Her vaka için uygun olmadığına göre benim için implant tedavisi mümkün mü diye merak edebilirsiniz. Size implant uygulamasının sorunsuz bir biçimde yapılı yapılamayacağı hakkında kesin bilgi alabilmeniz ancak diş hekimi muayenesi ve röntgen sonrasında belli olabilir. Diş hekimi Sertaç Kızılkaya İstanbul Korudent diş kliniğinde implant tedavisi öncesinde hastalarını bilgilendirmekte ve alternatif tedaviler ile avantaj dezavantajlarını anlatmaktadır.

Protez

Kaybedilen organlar için kullanılan protezler diş hekimliğinde de kaybedilen dişler için uygulanan diş köprüleri ve takma dişleri tarif eder. Diş protezi, diş kaplaması veya diş köprüsü uygulamaları çok uzun zamandan beri uygulanan diş hekimliği ürünleridir. İlk uygulanmaya başlandığında tahta ve metallerin oyulması ve eritilmesi ile elde edilen protez ve kaplamalar günümüzde bilgisayarlar yardımı ile üretilen diş şeklini aldı.

Gerek implant üzeri gerek diş üzeri uygulanana protezlerin doğala yakın görüntüde olması ve çiğnemesi konuşma işlevlerini yerine getirmesi istenir. Bu amaçla doğal olan taklit edilir. Ekonomik olarak erişilebilirliği zorlaşsa da kullanılabilirliği artan diş protezleri ile ilgili detaylı bilgileri diş yapımı sayfamdan takip edebilirsiniz.

Diş Eti Hastalıkları

Devamını Oku

Deflex Protez Diş

Deflex  Protez nedir?

Yüksek tesirli poliamid adı verilen ve termo-enjeksiyon yöntemi ile tatbik edilen yarı sert özellikte bir materyalden yapılmış hareketli protez sistemi olan deflex diş hekimliğinde çığır açmıştır.Bu materyalin fiziksel ve kimyasal üstünlükleri ve sayesinde üstün estetik ve fonksiyonel özelliklere sahip protezler yapılabilmektedir.

Deflex in Kullanım Alanları:

Hareketli bölümlü protezler.

Total protezler

Geçici protezler (İmplant için).

Koruyucu plaklar.

Deflex + Metal  alaşım kombine protezler

                     deflex2

Deflex Protez Diş Avantajları:

DEFLEX PROTEZLER hafiftir, çünkü çok ince hazırlanabilir, ve poliamid materyalinin özgül ağırlığı çok düşüktür.

Deflex , düşük pörözitesi sayesinde dişetleri ve damağa maksimum yapışma özelliğine sahiptir.

Materyalin mükemmel yarı şeffaf özelliği, altındaki doku renginin gözlenebilmesine olanak verir. Böylece, deflex ile yapılan kroşeler dental ve gingival dokular ile uyum sağlayarak metal kroşelerde yaşanan olumsuz görüntüye engel olur.

Elastiktir,  normal kullanım koşulları altında düşme ve çarpmalara karşı dirençlidir, mikro çatlak meydana gelmez.

İrritasyon veya alerji yapmaz.

 

Devamını Oku