All Posts Tagged: Sağlığı

Diş temizletme

DİŞ SAĞLIĞI VE BESLENME

Yakın zamana kadar diş çürükleri ile alakalı olarak şekerlerin zararlı olduğunu düşünürdük.Florürün faydalı etkisi dışında yiyecekler arasında çürük oluşumuna etkisi olan bir besin yoktur.İyi beslenme genel sağlığıiyi yönde etkiler ama bu çocuklarımızın kuvvetli muhtemel hastalıklara dirençli dişleri olacak anlamında değildir.Çürük oluşumunu etkileyen birçok faktör vardır ama beslenme, rutin temizliğe, günlük yeterli florür alımına ve diş hekiminizin arka dişlere fissür örtücü uygulamasına dikkat edecek olursanız çok önemli değildir.
Devamı
Ağız kokusu tedavisi

Diş Eti Sağlığı

Diş ve diş eti hastalıkları ülkemizde ve dünyada en önemli sağlık sorunları arasındadır.Diş taşı temizleme fiyatı dolgu fiyatı kadardır.Diş taşı temizleme işlemini hastalar malesef ihmal etmektedirler
Devamı

Hamile diş sağlığı çekimi dişeti kanaması diş çürüğü

İlk üç aylik dönem: Bu dönem bebeğin çok hassas olduğu bir dönemdir. Gereksiz müdahaleler düşüğe sebep olabilir. Fakat ağrıya sebep olmuş ve/veya müdahale edilmediği taktirde daha çok zarara neden olabilecek durumdaki dişlerin çekim, kanal tedavisi gibi acil olarak tedavi edilmesi gereken durumlarında, çekinmeden diş hekimine gidilmelidir. Diş hekimi , bebeğe zarar vermeyen ilaçlarla tedaviyi sağlayacaktır.
Devamı
× WhatsApp/Randevu Al