All Posts Tagged: şeffaf aparey

Estetik zirkonyum lamaine implant ve ortodonti Kliniği Randevu için Arayınız.

Ortodonti Uzmanı

Ortodonti uzmanı ne yapar, ortodonti tedavisinin amacı, tel ve telsiz şeffaf plak ile ortodonti tedavisi yapımı Küçükçekmece, Avcılar, Halkalı, Sefaköy bölgelerine hizmet veren Korudent Diş Kliniği ortodontist doktor dan bilgi aldık.
Devamı
ŞEFFAF PLAK İLE TELSİZ ORTODONTİ FİYATLARI ÖRNEKLERİ

Şeffaf Aparey Fiyatları

Dişlerin daha güzel ve sağlıklı olması için uygulanan işlemlerden birisi de eğri dişlerin ortodonti tedavisi ile düzeltilmesidir. Bu amaçla ortodonti uzmanlarının dişlere tel takması veya takılıp çıkarılan aparey yapmaları uzun yıllardır uygulanan tedavilerdendi. Bilgisayar teknolojisinin gelişmesi ile birlikte 3 boyutlu tarama ve üretim prosesleri diş tedavilerinde kullanılmaya başlandıktan sonra eğri dişler için de devreye girdi.
Devamı
Şeffaf plak orotodonti

Şeffaf Plak ile Ortodonti Tedavisi

Hasta ağzından alınan ölçü sonrasında model hazırlanır. Model tarama cihazında taranarak bilgisayar ortamına aktarılır. Program yardımı ile dişlerin olması gereken pozisyon belirlenir ve ortodonti uzmanı tarafından kontrol edilir. İdeal diş pozisyonu kazandırmak için hangi dişlere ne kadar kuvvet verilerek nasıl hareket ettirileceği ile ilgili plan uygulamaya koyulur. Sonuçta elde edilecek dişlerin dizilim şekline göre belirlenen sayıda şeffaf plaklar üretilir.
Devamı
Şeffaf plak ile ortodonti

Şeffaf Plak ile Ortodonti Uygulaması ve Aparey Kullanımı

Dişlerin düzeltilmesi için kullanılan ortodonti yöntemlerinden bir tanesi olan şeffaf aparey diş teli tedavisine alternatif bir tedavi olarak uygulanmaktadır. Dişler üzerine metal veya seramik butonlar braketler yapıştırılmaz. Sadece bir kaç diş üzerine kompozit buton takılır ve kompozit beyaz renkli olduğu için görünmez. Yöntemin tercih edilmesi için bir çok sebep vardır. Özellikle sistemin hastaların günlük yaşantıda kullanım estetiği bakımından olumlu avantajı vardır.
Devamı
× WhatsApp/Randevu Al