şeffaf plak fiyatları arşivleri - Dr. Sertaç KIZILKAYA
  • Türkçe
  • İngilizce

Opening Hours : Mesai: Pazartesi - Cumartesi 09:00-19:00
  Contact : +90549 347 43 47

All Posts Tagged: şeffaf plak fiyatları

ŞEFFAF PLAK İLE TELSİZ ORTODONTİ FİYATLARI ÖRNEKLERİ

Şeffaf Aparey Fiyatları

Sizin için bugün şeffaf aparey nedir, nasıl uygulanır, şeffaf plak markaları, şeffaf aparey fiyatları 2019 da ne kadar, şeffaf aparey kullananlar ne diyor, şeffaf plak ücretleri, ile ilgili bilgiler bulacağınız bir yazı hazırladım. Dişlerin daha güzel ve sağlıklı olması için uygulanan işlemlerden birisi de eğri dişlerin ortodonti tedavisi ile düzeltilmesidir. Bu amaçla ortodonti uzmanlarının dişlere tel takması veya takılıp çıkarılan aparey yapmaları uzun yıllardır uygulanan tedavilerden birisi.

ORTHERO Şeffaf plak fiyatı 2019

Telsiz ortodonti. Planlamada önce sonra durumu görüyorsunuz. ORTHERO Şeffaf plak fiyatı 2019

Bilgisayar teknolojisinin gelişmesi ile birlikte 3 boyutlu tarama (3D Scan) ve 3 boyutlu üretim (3D Print) prosesleri diş tedavilerinde kullanılmaya başlandı. Bu teknoloji zamanla eğri dişler için de devreye girdi. Şeffaf aparey veya telsiz ortodonti olarak duymaya başladığınız tedaviler, yeni nesil bilgisayar yardımı ile üretilen plaklar sayesinde gerçekleşiyor.

Bu yazıda size şeffaf aparey fiyatları ve tedavi süresi ile ilgili bilgiler vereceğim. Şeffaf plak olarak da bilinen telsiz ortodonti hakkında merak ettiklerinizi yazının sonundaki yorum bölümüne eklediğinizde en kısa sürede yanıt alacaksınız.

Şeffaf Plak İle Telsiz Ortodonti

Ortodonti tedavisi esnasında dişlerinde tel taşımak istemeyenlere

Dişlerinde ileri seviyede olmayan diş çapraşıklığı olanlar

Ağız yapısı ve psikolojisi bu tedaviye uygun olanlara

Diastema denilen dişlerin aralıklı olduğu vakalara

Damağında gömük diş olmayanlara

Çeneler arası iskeletsel problemi olmayan bireylere

Estetik kaygısı olan kişilere şeffaf plak ile telsiz ortodonti uygulaması yapılır. Bu tedavi braket takılarak uygulanan sabit apareyler ile diş düzeltilmesi tedavisine bir alternatif olarak uygulanır.

Şeffaf plak fiyatı İstanbul

Şeffaf plak fiyatı İstanbul. ORTHERO

Şeffaf Aparey veya Şeffaf Plak Yeni mi?

20 yıla yakın süredir plak basılarak diş eğriliklerinin düzeltildiği bir gerçek. bu işlemin çok meşakkatli olması nedeni ile pek kullanılmıyor daha doğrusu tercih edilmiyordu. Diş modellerinin tek tek el ile hazırlanması ve her bir plak için modeller hazırlanması hem zaman alıcı hem de masraflı oluyordu. Oysa 3 boyutlu tarayıcılar ve yazıcılar bu işlemleri hızlı ve hatasız bir şekilde yapabiliyor.

Şeffaf Plak veya Şeffaf Aparey Dişleri Düzeltir mi?

Diş teli olmadan dişlerim düzelir mi? Evet daha önce diş kaplaması olmadan dişlerim düzelir mi diye sorulurken şimdi telsiz ortodonti ile ilgili sorular gelmeye başladı.

Şeffaf plaklar belirli vak’alarda diş telinin yerini alabiliyor. Her vaka için uygun olmasa da telsiz ortodonti artık mümkün. Bu konuda tereddütlü olan hastalara rahat olmalarını öneriyorum.Alışılmışın dışına çıkmak gerçekten cesaret ister. Sonuç ile ilgili öngörülebilirlik ve başarısızlık ihtimalleri insanın aklını kurcalar. Ama şeffaf plaklar ile ortodonti işlemi yeni bir diş düzeltme uygulaması değil.

Şeffaf aparey ile Ortodonti Tedavisi

Şeffaf aparey ile Ortodonti Tedavisi

Şeffaf Plak Markaları

Yukarıda bahsettiğimiz tedavi yöntemi bütün Dünyada senelerce kullanıldıktan sonra nihayet Türkiye ‘ye de geldi. 7-8 yıl önce invisalign firması bu plakların pazarlaması için Türkiye’de çalışma başlattı. Öncü bir marka olan invisalign ile eğri dişlerin düzeltilmesi ülkemizde ilk kullanılan şeffaf aparey markasıdır. Web sitesinden de görebileceğiniz gibi aylık 100-200 dolar ücret ödeyerek 24 ay gibi bir sürede tedavi olan hastaları göreceksiniz.

ORTHERO (Şeffaf Aparey) markası ise yerli girişim ile kurulan ve yabancı sermaye yatırımı alan örnek bir projedir. Tedavi fiyatları ithal şeffaf aparey üreticileri ile karşılaştırıldığında daha makuldür. Tedarik süresinin de kısa olması dikkate alındığında yerli firma büyük avantaj sağlamaktadır. Clearfix markası C-align  ORTHERO markaları Invisalign markası ile kalite bakımından fark bulunmadığını düşünüyorum.

Şeffaf Aparey Fiyatları 2019 da Ne Kadar?

telsiz ortodonti fiyatı İstanbul

Telsiz ortodonti İstanbul Orthero

Şeffaf plak ücretleri sanıldığı gibi diş teli fiyatlarından daha yüksek değildir. Tedavinin avantajlarını bilen ve araştıran hastalar bu önemli olanakları sağlayan şeffaf aparey fiyatlarının tel fiyatları ile karşılaştırıldığında daha yüksek olacağını düşünüyor. Aslında durum böyle değil. İleri vak’alara uygulanması mümkün olmayan bu tedavide basit vak’alarda tedavi ücreti tel tedavisi ücretinden daha düşük bile olabiliyor. Sadece üç dört plak ile eğri dişlerin düzeltilmesinin mümkün olduğu durumlarda zaten artık tel tedavisi önerilmiyor. Bu tip işlemler şeffaf plak uygulanarak yapılıyor.

Sistem kişiye özel olarak tasarlanıp geliştirildiği, her hasta için tasarımının farklı olması nedeni ile ilk uygulanmaya başlandığında klasik ortodonti tedavisine göre daha pahalı idi. B konuda eğitilmiş personel sayısının artması ve yatırımcı firmaların çoğalması sayesinde şeffaf aparey fiyatları 2019 yılında ortodonti fiyatları ile nerede ise aynı olmuştur. Kişiye uygulanması gereken plak sayısı ve tedavi süresine göre arklı fiyatlar ile uygulama olmaktadır. Şeffaf plak ile orotodonti fiyatı öğrenmek için Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya web sitesinden randevu alarak muayene olabilirsiniz. Klinik muayene sonrası görüşmede tedavi ücreti hakkında bilgi alabilirsiniz. Tedavi için 1000-2000€ arası fiyatlar çıkmaktadır.

Şeffaf Aparey Kullananlar Ne Diyor?

Tedavi kim ne derse desin öncelikle hastanın disiplinini gerektiriyor. Bu plakları taka bileceğinizden emin değilseniz size tel ile ortodonti tedavisini öneriyorum. Ama ben tel istemem plak taşırım diyorsanız o zaman bu tedavi size göre Şeffaf plak kullanarak tedavisini tamamlayan bir hastamın tedavi sonrası görüşlerini sizinle paylaşmak isterim.

Hastamız İngiltere de yaşadığı sürede şeffaf aparey ile diş düzeltilmesi hakkında bilgi sahibi olmuş. Bahsettiğim gibi yurt dışında bu tedaviler Türkiye’de, bütün diş tedavilerinde de olduğu gibi 4 ile 5 kat daha yüksek fiyatlı.

Hastamız burada ne tür işlem yapıldığı ile ilgili klinikte sorularını sordu ve kendisine bütün detayları anlattığımda aynı işlem olduğunu anladı. Çok düzenli bir biçimde plaklarını kullandı. Ağız ve diş bakımı da son derece iyi olan bilinçli hastamız ile ideal tedavi sonucuna başarı ile ulaştık. 2016 yılında başladığımız bir tedavi idi. Hastamıza bu tedavinin çok bilinmediğini ülkemizde de yaygınlaşmasını istediğimi söyledim. Kendisi gibi başka insanların da bu başarılı işlemden haberdar olup faydalanabilmesi için hasta deneyimi olarak kısaca fikrini belirtti. Dişleri ve güzel gülüşü ile hayatta her şeyin gönlünce olmasını diliyor, kendisine buradan bir tez daha teşekkür ediyoruz.

Siz de şeffaf plak tedaviniz bittiğinde fikrinizi belirtmek ister misiniz?

Şeffaf Plak Diş Teli Tedavisinin Dezavantajları

Bu sistemin en önemli olumsuzluğu tedavi olan kişinin plağı takma süresine bağlı olarak işlemin ilerlemesidir. Disiplinli bir biçimde plak takılmadığında planlanan tedavi sürelerinde işlemin tamamlanabilmesi mümkün olamayacaktır. Yukarıda da belirttiğim gibi şeffaf plakların günde 20-22 saat süre ile dişler üzerinde takılı kalması gerekir. Düzenli takılmalarının gerekmesi haricinde bu sistemin kişiye bir zararı veya olumsuz etkisi bulunmamaktadır.

Pişman olduğunuzda plaklardan vazgeçip tel takarız dediğim hastalarımdan hiç birisi tel taktırmak istemedi. 

Kullanım Rahatlığı vardır. Şeffaf plak takıldığında ilk bakışta fark edilmez. Ağızda dikkat çekmeyen kolay kolay görülmeyen, özel yaşantınızı ve iş hayatınızı etkilemeyecek bir ortodonti tedavisi yöntemidir. Bu plakları güvenle ve rahatlıkla kullanabilirsiniz. Karar verip başladıktan sonra kısa bir alışma süresi yaşayacak ve sonrasında sistemin konforunu yaşayacaksınız. Şöyle ki diş tellerinin oluşturduğu görüntü ve batma, yara yapma gibi problemlerin önüne geçecek, dilediğiniz zaman çıkarabileceksiniz. Pişman olduğunuzda plaklardan vaz geçip tel takarız dediğim hastalarımdan hiç birisi tel taktırmak istemedi.

Ortodonti Tedavi Süresi

Diş teli takılarak yapılan tedaviler ile bu sistem ile yapılan tedavi süresi arasında fark olmayacaktır. Düzenli olarak plakların takılması gerekmektedir. Orthero sistemi ile yapılan tedavilerde tedavinin başında tedavilerine göre birkaç ay daha uzundur. Kişinin diş ve çene yapısına, diğer diş tedavilerine ihtiyacı olup olmamasına, hekimin tedavi planına göre süre değişebilir. Şeffaf plak tedavi kişiye özel planlanacağı için en doğru süreyi hekiminiz verecektir.

Şeffaf plaklar

şeffaf plaklarla tedavi markaya ve plak sayısına ve vakanın zorluğuna göre değişiklik gösterir. Fikir vermesi açısından bazı örnek tedaviler fiyatlandırılmıştır.

Invisalign Fiyatları

10.000- 20000 TL

tedavi ücreti vakanın zorluğuna göre değişmektedir.

Diğer Şeffaf Düzeltici Plak Fiyatları

5000-10000 TL vakanın durumuna göre değişiklik göstermektedirler. Muayene olduğunuzda sağlıklı bilgi alabilirsiniz.

Sabit ortodontik tedavi Fiyatları

Metal braketler

7000-10000 TL

Teknisyen ücretlerine ve tedavi sınıfına göre de değişiklik gösterebilir

Seramik braketler (farklı markalar)

8500 -15000TL

Teknisyen ihtiyacına ve tedavi sınıfına göre değişiklik gösterebilir.

Çene ortopedisi

4500 TL

diğer tedavilere ek olarak uygulandığında indirimli olur

TEDAVİ ÜCRETİ TEKNİSYEN ÜCRETLERİ VAKA ZORLUĞU SEÇİLEN METOD VE TEDAVİ SÜRESİNE VE DÖVİZ KURUNDAKİ ARTIŞA GÖRE DEĞİŞİKLİK GÖSTERİR

 

Devamını Oku
ORTHERO Şeffaf plak fiyatı 2019

Şeffaf Plak ile Eğri Dişlerin Düzeltilmesi

Her geçen gün ağız sağlığına verilen önem artmaktadır. Hızla gelişen teknoloji günümüzde ağız sağlığında iyileştirmeler yapmak için diş hekimlerine büyük kolaylıklar ve yenilikler sağlar. Şeffaf plak ile eğri dişlerin düzeltilmesi uygulaması sıklıkla uygulanmaktadır. Diş teli takmadan plaklar ile dişlerdeki çapraşıklıklar düzeltilebilmektedir.  Dişlerin eğri olması hem estetik olarak hem de dişlerin ve diş etinin sağlığı açısından sorun yaratır. Oluşabilecek bu sorunları ortadan kaldırmak için dişlere tel veya şeffaf plak uygulanarak düzeltilmesi sağlanır.

TEL TAKMADAN EĞRİ DİŞLER NASIL DÜZELİR?

ORTHERO Şeffaf plak fiyatı 2019

Telsiz ortodonti. Planlamada önce sonra durumu görüyorsunuz. ORTHERO Şeffaf plak fiyatı 2019 bilgi için muayene olununması gerekiyor.

Bilgisayar teknolojisi ile hazırlanan şeffaf plaklar dişlerin düzelmesini sağlar. Yaklaşık 15 yıldır uygulanan bu yöntem çok yüksek maliyetli olduğu için ülkemizde uygulanmıyordu. Günümüzde teknoloji ve rekabet ortamı sayesinde makul fiyatlar ile uygulanabilir olmuştur. Ayrıntılı bilgi için yazının devamını dikkatlice okumanızı tavsiye ederim. Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya dan randevu almak isterseniz iletişim sayfamıza bakabilirsiniz. Burada şeffaf plak ile düzeltilme yaptığımız hastaların örnek resimlerini görebilirsiniz. Çok ileri seviyede olmayan diş eğriliklerinde şeffaf plaklar iyi bir tedavi alternatifi olmuştur.

NEDEN ŞEFFAF PLAK?

Erişkinlerde uygulanacak ortodonti tedavisi hastanın yaşam tarzını olumsuz etkilememeli ve sosyal olarak kişiyi mutsuz etmemelidir. Şeffaf apareyler uygulamalarında dişler üzerine metal braket ve teller olmaksızın tedavi imkanı sağlarlar. Bu bakımdan estetik olarak büyük bir olumsuzluk yaratmazlar. Bu özellikleriyle tercih nedeni olan şeffaf plaklar uzun yıllardır apareyler yardımı ile dişlerin düzeltilmesi fikrinin bir anlamda geliştirilmiş şeklidir. 1945 yıllarında başlayan hareketli aparey ile küçük diş hareketleri oluşturmak ve dişleri istenilen sıralamaya sokmak fikri bilgisayar teknolojileri yardımıyla çok iyi sonuçlar veren bir tedavi yöntemi halini almıştır.

ŞEFFAF APAREY İLE ORTODONTİ UYGULAMASI

WhatsApp Diş Hekimine sor

Whats App Diş Hekimine sor

Şeffaf apareylerin etkileri esas alınarak hastadan elde edilen sonuçlar üzerinde gerçekleştirilen işlemler ile elde edilmektedir. Başlangıçta laboratuvarda alçı modeller üzerinde kıl testere ile kesilen dişlerin yeniden pozisyonlandırılması şeklinde gerçekleştirilen işlem günümüzde çok daha hassas bir şekilde bilgisayar ortamında yapılmaktadır diyen diş hekimi Sertaç Kızılkaya şöyle devam etti. Bu şekilde hata payı minimum düzeye indirgenmiştir. Hastaya ait silikon ölçüler veya alçı modeller tarandıktan sonra elde edilen veri dosyaları dijital olarak üç boyutlu programda hazırlanır. Bilgisayar tasarımı ile plastik modeller üretilir ve bu modeller üzerinde şeffaf plaklar ise altında vakum veya basınç uygulanarak basılır. Plakların etrafındaki fazlalıklar ince uçlu keskin makaslar ile temizlenir. Günümüzde ortodonti tedavi alanında bilgisayar destekli üretim sayesinde estetik sonuçlar veren ortodontik tedavileri yapılması mümkün olmaktadır. Estetik ortodonti tedavisini tercih eden her yaştaki birey tarafından kolayca kullanılabilen bu apareyler ile dişlerin sıralaması, boşlukların kapatılması, çenenin genişletilmesi veya daraltılması mümkündür. Bu aparey ile kısa süreli olarak nüks vakalarının düzeltilmesinde, inter disipliner tedavi olgularında gereken ortodontik diş hareketlerinin oluşturulmasının yanı sıra retansiyon veya beyazlatma aparatı olarak da kullanılmaktadır.

ŞEFFAF APAREYLERİN AVANTAJLARI

Şeffaf apareyler dişin üzerini kaplar. Takılıp çıkarılabilmesi nedeni ile ağız bakımının aksaması mümkün olmaz. Sabit teller takıldığında dişlerin temizliğinde büyük sorun yaşanır hatta bazen iyi bakım yapma hastalarda diş çürükleri görülür. Sistemin en büyük avantajı tedavinin başında alınan bir ölçü ve fotoğraflar ile tedavinin bütün aşamalarının planlanması ve bilgisayar tasarımı sayesinde tedavinin bitmiş halini hastaya gösterilebilmesidir.

ŞEFFAF APAREY İLE DİŞLER NASIL DÜZELİR?

Şeffaf plak sisteminde tek bir dişe veya diş grubuna en fazla bir milimetrelik ortodontik hareket sağlayabilen 0,5 mm 0,62 mm ve 0,72 mm ilk plaklardan üretilen apareyler hastaya arka arkaya belirli zaman dilimleri içerisinde kullandırılırlar. Bu şekilde 1 mm hareket ortalama üç haftada elde edilir. İki veya üçer haftalık dönemler içerisinde adım adım ilerleme kaydedilir. Kullanım süreleri diş hekimi tarafından diş hareketi göz önüne alınarak değiştirilebilir. Gün içerisinde yemek yerken veya sıcak içecekler içerken çıkarılması gerekir. Estetik konforu yüksektir. Tedavinin başarısını etkileyen en önemli faktör hastanın uyumludur. Yani kişinin bu plakları en az günde 20 saat süreyle takması gerekir. Yeterli süreler ile takılamamış plaklar İstenilen diş hareketi sağlanıncaya kadar takılıp daha sonra bir sonraki aşamaya geçilmesi gerekir. Estetik diş ve sağlıklı diş etleri için şeffaf plak ile ortodonti tedavisi son derece başarılı bir yöntemdir.

ŞEFFAF APAREY FİYATLARI

Diş teli ile yaklaşık aynı fiyat ile uygulanırlar. Avantajlarından faydalanmak isteyen hastalar için büyük konfor sağlar. Diş yüzeylerine braket yapıştırılmaz. Birkaç diş üzerine buton uygulanarak tedavi başlar. Şeffaf plak fiyatı ile ilgili muayene öncesi fiyat bilgisi verilemez. Sadece ortodonti tedavisi olarak tel ile nerede ise aynı, bazen daha yüksek fiyat ile uygulanabileceği söylenebilir. Bu rakam 5 bin TL den az olmaz.Maliyetlerin yüksek olması şeffaf plak ile ortodonti işlemini pahalı yapmıştır. Karşılığını aldıkları için hastalar aparey ile ortodonti tedavisine çok sıcak bakmaktadır.

Dişlerinizin şeffaf plak ile düzeltilmesini istiyor iseniz analiz için sizi kliniğimize bekliyoruz. İletişim sayfasından randevu alabilirsiniz.

Devamını Oku

Şeffaf plak ile diş teli tedavisinin karşılaştırması

1- Diş Hekiminiz tedavisi öncesi ilk muayenede ŞEFFAF PLAK tedavisinin sizin için uygun olup olmadığını kontrol eder. Bu tedavi yöntemi için uygun bir aday iseniz hekiminiz ağız ölçünüzü alır, size özel hazırlanılmış Şeffaf Plak Apareylerin üretimine başlanır.

2- Muayene olduktan yaklaşık bir hafta sonra ilk apareyinizi kullanmaya başlarsınız.

Aparey sayısı tamamen ağız ve diş yapınızla ilgili olup ortalama 6-10 ay içerisinde tedaviniz tamamlanmış olacaktır.

Plak yöntemi ile ortodonti tedavisi dişlerinizi hafif yönlendirmelerle olması gereken ideal pozisyona gelmesini sağlar.
– Plak yöntemi ile ortodonti tedavisi dişlerinizi istediğiniz mutlu gülüşe bir adım daha yaklaştırır.
– Plak yöntemi ile ortodonti tedavisi terapisinde tel veya braketler kullanılmaz. Kullanımı çok kolaydır,
– Plak yöntemi ile ortodonti tedavisi ağrısız ve hızlı bir şekilde istediğinizi gülüşe kavuşmanızı sağlar.
– Plak yöntemi ile ortodonti tedavisi olduğunuzu çoğu zaman yakınlarınız bile fark edemez.
Sizin ağız ve diş yapınıza göre üretilen apareylerin kullanımı çok kolaydır.
Her bir apareyi günde 22 saatten 2 hafta kullanarak istediğiniz gülüşe çok hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Diş teli ile plak karsılastırması

Diş teli ile plak karşılaştırması

 

ŞEFFAF APAREY‘ lerin kullanımı çok kolaydır. Tek elle takılıp çıkartılabilir. Özel günlerinizde ve gecelerinizde kullanmaya bilirsiniz. Her apareyde o mutlu ve sağlıklı gülüşünüze bir adım daha yaklaşmış olacaksınız.

ŞŞEFFAF APAREY KONFORLUDUR

ŞEFFAF APAREY KONFORLUDUR

Alternatif ortodontik tedavilere göre daha acısız bir tedavi yöntemidir. Konforludur. Gün içinde kullandığınızı unutacaksınız. ŞEFFAF APAREY’ ler yaşamınızla Muhteşem bir uyum içerisindedir. ŞEFFAF APAREY’ ile Ortodonti tedaviniz boyunca yaşamınızdan hiçbirşeyi değiştirmeyeceksiniz. ŞEFFAF APAREY’i ne kadar sık kullanırsanız o kadar hızlı bir sonuç alacaksınız.

ŞŞEFFAF APAREY KULLANIŞLIDIR

ŞEFFAF APAREY ÖZELLİKLERİ

ŞEFFAF Apareyler rahat etmeniz için size özgü olarak üretilecektir. Apareylerinizi kolayca ve istediğiniz zaman takıp çıkartabilmeniz size büyük bir rahatlık sağlayacaktır. Evet çoğu zaman ŞEFFAF APAREY taktığınızı unutacaksınız. Hayatınızdan hiçbir şey çalmayacak, aksine size yeni bir gülüş kazandıracak. Alternatif tedavi yöntemi olan metal diş tellerine ve lingual yöntemlere inat Apareyler dişlerinizle muhteşem bir uyum sağlayacak.

ŞŞEFFAF APAREY KULLANIŞLIDIR

ŞEFFAF APAREY KULLANIŞLIDIR.

En yakınlarınız bile dişlerinizin tedavi altında olduğunu fark etmeyecektir. Yöntemde kullanılan malzeme sağlıklıdır, temizdir. Diş sağlığınızı olumsuz etkilemez.

İşinizde, evinizde, şehir yaşamında günlük aktivitelerinizde ŞEFFAF APAREY ile mükemmel bir uyum içerisinde olacaksınız.

Dişlerini düzeltmek için karar vermek bu yöntemden sonra çok daha kolay.

Tedavinin en büyük avantajı size istediğiniz şekilde yaşamanızı sağması. Klasik ortodonti yöntemleri ile dişlerin düzeltilmesi yöntemlerine göre dişeti ve ağız tahrişlerinden nerede ise hiç etkilenmezsiniz.

Şeffaf plaklar pürüzsüz ve rahat objelerdir. İstediğiniz zaman çıkarılabilirler. Bu normalde yapacağınız her şeyi rahatlıkla yapmanıza olanak sağlar.

Diş fırçalamada ve diş iplerinden, istediğiniz her şeyi yiyerek yapmaya kadar özgürlük sağlar. Ağızda tel varken yapılması gereken ayrıntılı fırçalama yerine standart diş fırçalama yeterli olacaktır.

Özel günler geliyor mu? Sorun değil -şeffaf plaklarınızı çıkartın ve hazır olduğunuzda tekrar takın. Tabii ki, onları ağza takmış olsanız bile, çoğu insan onları farketmeyecektir. Çünkü neredeyse görünmezler!

Şeffaf plak tedavisi, az sayıda doktor ziyareti gerektirir. Yaklaşık altı haftada bir diş hekimi kontrolü yeterli olmaktadır.

FARKLI MARKALAR ILE ŞEFFAF PLAK ÜRETIMI GERÇEKLEŞTIRILMEKTEDIR. TÜRKIYE’DE EN ÇOK BILINEN VE UYGULAMA YAPAN ŞEFFAF PLAK ÜRETİCİLERİ

  • DIGIORTHO
  • ORTHERO
  • C ALLİGNER
  • ŞEFFAF APAREY

Firmalardır yerli ve yabancı yatırımcılar ortodonti tedavisinde şeffaf plakların kullanımı için girişimci olmuşlardır. Bilgisayar destekli tasarım ve üretim aşamaları sayesinde şeffaf plaklar ile yapılan ortodontik tedavisi ülkemizde de her geçen gün daha da artarak kullanılmaya devam edecektir. Amerika’da özellikle 2000 li yılların başından itibaren başarıyla kullanılmaya başlayan şeffaf aparey ile ortodonti tedavisi son üç yıldır Türkiye’de de giderek artan bir hız kazanmıştır.

Şeffaf plak ilgili aşağıdaki yazıları da okuyabilirsiniz. Şeffaf plak tedavisi hakkında bilgi almak ve kendi dişlerinizin bu tedavi için uygun olup olmadığını öğrenmek için diş ekimi Sertaç kızılkaya dan randevu alarak muayene olabilirsiniz iletişim sayfası ile adres ve telefon bilgilerini ulaşabilirsiniz.

Devamını Oku