All Posts Tagged: tedavisinde

İmplant faydaları

Diş tedavisinde kemik tozu

KEMİK TOZU VE İMPLANT DİŞ ETİ AMELİYATI

Kemik tozu denildiğinde ağız içerisinde kemik ihtiyacı olan bölgeler için hazırlanmış yapay veya doğal kemik parçaları akla gelir. Kemik oluşmasını istediğimiz bölgelere hastanın kendi vücudundan alınan kemik tozu kullanabildiğimiz gibi hasta vücudunun dışından da kemik tozu sağlanıp kullanılabilir.Hasta kaynaklı olmayan kemik tozu sentetik kemik tozu veya hayvansa kaynaklı kemik tozu olabilir.
Diş hekimliği tedavilerinde her 3 tip kemik tozunu bazen tek çeşit bazen de birkaçını birlikte kullanarak uygulayabiliyoruz. Her hastanın ihtiyacı ve ağız içi durumu farklı olacağı için genelleme yapmak mümkün değildir.

KEMİK TOZU FİYATLARI

En ucuz maliyetli kemik tozu hastanın kendi vücudun dan alınan kemik ile hazırlanan kemiktir. Hastada ikinci bir cerrahi bölgeye neden olunduğu için ve kemik tozu alınan yerde sonradan düzelecek bir çukurluk bazen de hafif uyuşukluk hissi olması riski vardır. Sentetik kemik tozları ile hayvansal kaynaklı kemik tozları fiyatları arasında fazla bir fark yoktur.Kemik tozunun maliyetinin yanında hasta için kullanılan diğer malzemelerin ve hekimin cerrahi için talep edeceği miktarın operasyon toplam maliyetine tesiri vardır. Diş eti ameliyatları hele de kemik elde edilmesi isteniyorsa maliyetli zahmetli operasyonlardır.
Diş Hekimi ile karşılıklı görüşme sonrası maliyetleri hakkında daha sağlıklı bilgi alınması söz konusudur.
Kemik tozu

Kemik tozu

Devamını Oku

WHATSAPP İLE SORMAK İÇİN TIKLAYINIZ