türkiye diş fiyatı arşivleri - Dr. Sertaç KIZILKAYA
  • Türkçe
  • İngilizce

Opening Hours : Mesai: Pazartesi - Cumartesi 09:00-19:00
  Contact : +90549 347 43 47

All Posts Tagged: türkiye diş fiyatı

Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya

Türkiye İmplant ve Estetik Diş Hekimliği İçin Neden Tercih ediliyor?

Türkiye’ye diş tedavileri için gidenlerin sayısı her geçen gün artmakta. Özellikle diş tedavisinin üzerine yoğunlaşılma nedeni, cazip fiyatlarla tedavi olmanın yanı sıra seyahat etme olanağı da sunan bir turizm çeşididir olmasından kaynaklanmaktadır. Türkiye gibi bir turizm cennetinde tedavinizi olabilir aynı zamanda kısa bir tatil yapıp, ülkenize dönebilirsiniz.Bu sayede hem diş tedavilerini gerçekleştirrmek, hem de sevdiklerini ziyaret etme imkanı bulan vatandaşlar iyi hizmet alabilecekleri Diş Kliniklerini araştırırken nelere dikkat etmeleri gerektiğini Korudent diş kliniği kurucusu Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya ya sorduk.

Türkiyeye diş tedavileri için gelecek hastalara ne önerirsiniz?

Öncelikle tedavi olacakları klinik ile müracaat öncesi irtibat kurmaları gerkir. Kendileri için yapılması düşünülen tedaviler hakkında, tedavi ve fiyat bilgisi almak isteyen hastalar modern çağın nimetlerini kullanarak ağız içi görüntülerini ve diş panoramik röntgenlerini kliniğe ulaştırdıklarında diş hekimleri tarafından incelenen röntgenleri ve uygulanacak tedavi seçenekleri ve fiyatları konusunda bilgilendirilmektedirler.Türkiye’de gerçekleştireceğiniz tedavi ile hem Türk doktorlarından hem de cazip fiyatlardan faydalanmış olursunuz. Bunların yanı sıra, dünyanın dört bir yanında yapılan turizm amaçlı turlara katılıp Türkiye’nin ve İstanbul un eşsiz kültür ve tarihini keşfetme olanağı da bulabilirsiniz.

Yaptıracağım diş tedavileri için ne kadar bütçe ayırmam gerekir?
Ayırmanız gereken bütçe ihtiyacınız olan tedaviye göre değişmektedir. Diş tedavilerinin er geç yaptırılması gereken ve genel sağlık ve estetiğimizi de etkileyen tedaviler olduğunu göz önüne aldığımızda geç kalmadan yaptırmakta fayda olduğunu söyleyebiliriz.

Tedavim memnun edici sonuçlar verirmi?
Yıllardır hem Türkiye içerisinden hem de Türkiye dışından gelen hastalarımıza estetik diş hekimliği konusunda hizmet vermekteyiz. Bugüne kadar tedavi olan hastalarımızın tümü kendilerinden ve gülüşlerinden emin bir şekilde Türkiyeden ve kliniğimizden ayrılmışlardır. Tıbbi anlamda olduğu kadar estetik anlamda da uzman doktorlarımızla verdiğimiz hizmetin en önemli güvencesi hastaların memnuniyetidir.
İstanbul’a  gelmeden önce tedavi planı yapma sansım var mı?
Yaklaşık bir zaman aralığı verebiliyoruz. Estetik diş hekimliğimiz tarafından bilgilendirilip, uygulanan laminate veneer tedavisi kliniğimizde 4-5 gün sürmektedir. Bunun için 5 -6 günlük bir seyahat yeterli olacaktır. İmplant uygulamalarında en az iki defa Türkiye ye gelmek ve birkaç hafta kalmak gerekecektir. Bununla ilgili ayrıntılı tedavi ve seyahat planı yapılmaktadır.

Nerede kalacağım?
Kalabileceğiniz bir eviniz ya da akrabanız yoksa sizi İstanbul’da  anlaşmalı olduğumuz uygun fiyatlı ve kaliteli 3 ila 5 yıldızlı otellere yönlendirebiliriz. Konaklama hizmeti isterseniz halkla ilişkiler uzmanımız size bu konuda yardımcı olacaktır.

Size nasıl ulaşabiliriz?
www.drsertac.com web sitemizde bulunan İletişim formumuzdan dilediğiniz soruları sorabilir, bilgi alabilirsiniz. Ayrıca 0090 212 909 37 48 no’lu numaradan Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya ile doğrudan iletişime geçebilirsiniz.

Devamını Oku
Estetik Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya

Diş Hekimi Londra Diş Fiyatları

Diş Hekimi Fiyatları Londra

Ortalama dişçi harcamasının £43 dolayında olduğunu ortaya koyan araştırma, hastaların kanal tedavisi için £365 ve köprü tedavisi için £568 harcadıklarını belirliyor. .
NHS diş rahatsızlıklarının ne kadarını karşılıyor?
NHS diş rahatsızlığı için gelen hastaları üç gurupta topluyor ve hastanın ödemesi gereken miktarı bu guruplara göre belirliyor. Hastalar birinci, ikinci ve üçüncü olmak üzere üç guruba ayrılmış durumda. Hastanın dişinde basit sorunlar varsa ve en fazla film çekilmesini gerektiren bir durum söz konusu ise, bu işlem birinci grup hastaları kapsar ve hastanın ödemesi gereken ücret 16,5 sterlindir. Eğer hastaya birinci gruptaki işlemler ve ek olarak küçük dolgu ve kanal tedavisi işlemi uygulanıyorsa bu durumda ikinci guruba girer ve fiyat 46 ile 60 sterlin arasında değişir.
Hastaya uygulanan tedavi işlemi ilk iki grubun toplamını kapsıyor ve bir de buna ek olarak takma diş ve protez işlemleri yapılıyorsa bu durumdaki hasta da üçüncü guruba alınıyor. Üçüncü guruba giren hastaların ödemesi gereken ücret ise 198 sterlin olarak belirlenmiştir. Ama genel olarak değerlendirmek gerekirse her üç guruptada basit işlemlere müdahale edilmekte. Eğer hastanın tedavi işlemi daha karmaşık ve zor bir konumdaysa, hastanın tedavi ücretini kendisinin ödemesi gerekiyor.
Peki sizce NHS’in uyguladığı bu sistem yeterli mi?
Tabi ki uygulamada olan bu sistem kesinlikle yetersiz. İngiltere’de bulunan hiç bir diş hekimi bu sistemden memnun değil. Hastaya gerekli gördüğümüz tedaviyi uygulayamıyoruz. NHS tarafından belirlenmiş sınırlar içinde kalma zorunluluğ umuz var. Bu konudaki rahatsızlığımızı dile getirmek ve gerekli düzenlemelerinin yapılmasını sağlamak amacıyla gerekli yerlere 3 – 4 yıldır dilekçeler gönderiyoruz. Fakat hiç bir sonuç elde edemedik. Her zaman bize gelen yanıt; ‘Elimizden gelen bu, imkanlarımız bunlar’ oldu.
Sizce NHS bu tür rahatsızlıkların tamamını karşılamalı mı?
Kesinlikle karşılamalıdır. En azından insanların diş konusunda yaşadıkları temel problemleri karşılamalıdır. Estetik açıdan yaşanan problemler yine bir ölçüde idare edile bilinir. Fakat kişi ciddi anlamda diş problemi yaşıyor ise bu rahatsızlık NHS’in karşılayacağı tedavi ile sonlandırılmalıdır.
Diş tedavisi İngiltere’de neden bu kadar pahalı?
 
Özellikle Amerika ve Almanya’da bu ücretler İngiltere’den kat kat fazla. Fakat diş tedavisi fiyatı konusunda İngiltere’den daha düşük olan ülkelerde vardır mutlaka. Ayrıca, Diş Hekimliği Bölümü’nün eğitimini almak bu ülkede çok pahalı. Bu eğitim toplam 6 yıl sürüyor ve diş konusu diğer konulara benzemiyor. Çok emek isteyen bir bölüm. Tedavi sürecinde kullanılan malzeme, araçlar ve makinelerde çok pahalı olunca tedavi fiyatları da ister istemez yüksek olabiliyor.
Türkçe konuşan toplumun diş sorunu yaşadığında genellikle Türkiye’yi tercih ettiği doğru mu?
Toplumumuzdan bir çok kişinin bu tür konularda Türkiye’yi tercih ettiği doğru. Çünkü Türkçe konuşan toplumda bu tür tedavi işlemlerinin Türkiye’de daha ucuza mal olduğu kanısı yaygın. Fakat, Türkiye’de de iyi bir diş hekimine gittiğinizde maliyet İngiltere’de ki ile aynı olacaktır. Bazı konularda Türk Diş Hekimleri, bazı konularda da İngiliz Diş Hekimlerinden daha başarılı. Mesela, Türkiye’de ki diş hekimleri takma diş yapımı konusunda çok daha iyiler. Bu bir gerçek.
Türkçe konuşan toplum sizce diş bakımı ve tedavi süreci işlemlerinde yeteri kadar bilinçliler mi? Bu konudaki tavsiyeleriniz neler?
Önceki yıllara nazaran her konuda olduğu gibi, bu konuda da halkımız çok daha bilinçli davranmakta. Diş problemi yaşandığı taktirde, çok geniş çapta bir araştırma yapmalarında fayda var. Çünkü, diş tedavisi çok hassas bir konu. Yalnış bir tedavi yöntemi yada küçük bir hata dişinizi kaybetmenize yada daha büyük problemler yaşamanıza sebebiyet vere bilir. Bu nedenle tedavinizi üstlenecek diş hekimi çok önemli.
İnsanlar diş sigortası yaptırmalı mı?
Kişilerin diş sigortası yaptırmalarını tavsiye ederim. Fakat bu konuda da halkımızın dikkat etmesi gereken önemli bir nokta var. Diş sigortası yaptırdıklarında, sigorta maddelerine dikkat etsinler. Bilinçli bir şekilde, haklarını bilerek bu işlemlerden faydalana bilirler. Aksi taktirde sigorta şirketinin belirlediği maddeler dışında herhangi bir davranış sergilenirse, o zaman sigortadan bu konuda destek alma şansınızı kaybede bilirsiniz. Özellikle diş bakımınızı zamanı nda yaptırmalısınız ve her hangi bir problem yaşadığınızda vakit kaybetmeden bir doktora baş vurmalısınız. Bunları yapmadığınızda sigorta şirketi ile problemler yaşaya bilirsiniz.
Devamını Oku