Elle mi Otomatik mi?

Elektrikli diş fırçaları

Elektrikli diş fırçaları, dişleri temizler ve diş etlerine masaj yaparlar. Elektrikli fırçalar ile daha iyi bir diş temizliği mimkün olabilmektedir. Ancak her alette olduğu gibi iyi ve doğru kullanmak koşulu ile.

Bilim adamları, elektrikli diş fırçası kullanan insanların daha sağlıklı diş etlerine, daha az diş çürümesine sahip olduklarını ve ayrıca manuel diş fırçası kullananlara kıyasla dişlerini daha uzun süre tuttuklarını açıklamaktadırlar. Bu değerli araştırmaların tamamlanması 11 yıl aldı ve el ile fırçalamanın elektriksel etkililiğine yönelik türünün en uzun araştırması.

Sağlık uzmanları, elektrikli diş fırçalarının uzun yıllardır sağladığı faydalardan bahsediyor. Bu son kanıt, şimdiye kadarki en güçlü ve en net kanıtlardan biridir – elektrikli diş fırçaları ağız sağlığımız için daha iyidir diyebilmekteyiz.

“Elektrikli diş fırçaları, özellikle kafaları her iki yönde de dönen ya da ‘salınan’ kafaları olanlar, plak çıkarmada gerçekten etkilidir. Bu, diş çürümelerini ve diş eti hastalıklarını uzak tutmaya yardımcı olur.

Elektrikli diş fırçası kullanıcıları için daha etkili temizlik yaptığı düşüncesi yaygındır ve doğrudur. Elektrikli diş fırçası kullanan insanların üçte biri diş hekimi tavsiyesiyle elektrikli fırça kullanmaya başladığını bildirmektedir. Her dokuz kişiden bir tanesi de elektrikli fırçanın kendisine hediye olarak alındığını söyler.

Hangi Fırça?

Manuel bir diş fırçası kullananlar için, elektriğe gitme maliyeti çoğu zaman kapanır. Bununla birlikte, elektrikli diş fırçalarının her zamankinden daha erişilebilir olduğunu söyleyebiliriz.

“Teknoloji geliştikçe, elektrikli bir diş fırçasına sahip olmanın maliyeti daha da uygun hale geliyor. Pille çalışan diş fırçaları  40 TL, elektrikli fırçalar 300 TL ye kadar alabilir.

“Elektrikli diş fırçalarının avantajları göz önüne alındığında, birine sahip olmak mükemmel bir yatırımdır ve gerçekten ağzınızın sağlığına fayda sağlayabilir diyen elektrikli fırça üreticilerine hemen inanmamak, denemek ve karar verdikten sonra elektirikli diş fırçasına geçmek daha akılcı olacaktır.

Klinik Periodontoloji Dergisi’nden elde edilen diğer bulgular, elektrikli diş fırçalarının 11 yıllık süre içinde% 22 daha az diş eti durgunluğu ve% 18 daha az diş çürüğü ile sonuçlandığını buldu.

 “Şu anda elektrikli bir diş fırçası kullanıyor olsanız da kullanmasanız da, iyi bir ağız sağlığı rutini izlemeniz önemlidir.

“Bu, manuel veya elektrikli bir diş fırçası kullanıyor olmanız, günde iki kez, bir florürlü diş macunu ile iki dakika boyunca fırçalamanız gerektiği anlamına gelir. Ayrıca, iyi bir ağız sağlığı rutini, interdental fırça veya diş ipi kullanmadan günde bir kez tamamlanmayacaktır.

“İyi bir ağız sağlığı rutini uygularsanız, ister manuel ister elektrikli diş fırçası kullanın, her iki şekilde de sağlıklı bir ağza sahip olursunuz.”

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Bana yazın...

Your email address will not be published. Required fields are marked *

(Zorunlu Değildir.)

× WhatsApp/Randevu Al