Estetik Diş Hekimliği (Estetik Dişler) - Dr. Sertaç KIZILKAYA
  • Türkçe
  • İngilizce

Opening Hours : Mesai: Pazartesi - Cumartesi 09:00-19:00
  Contact : +90549 347 43 47

Estetik Diş Hekimliği (Estetik Dişler)

Estetik Diş Hekimliği Uygulamaları

Daha güzel bir gülümseme için kapısını çaldığımız diş hekimleri bazen ayaklarımızı yerden kesecek kadar güzel gülüşler hediye ederler bize. Bazen de korkulu rüyamız ve kabusumuz olurlar. Diş estetiği konusunda kendini geliştiren ve estetik diş hekimliği uygulamalarını uygulayan diş hekimlerine gitmek gerekiyor tabi. Estetik diş hekimliği ile meşgul olan diş hekimlerinin ne farkı var diyeceksiniz. Kısaca anlatmaya çalışayım.

Diş estetiği ile meşgul olan bir hekimin kliniğinde

  1. Ortodonti
  2. Periodontoloji
  3. Kuron köprü protez
  4. İmplant

bölümleri ile ilgili tam donanımlı olması gerekir. Estetik diş hekimliği bu bölümlerin birbirleri ile multi disipliner çalışmasını gerektirir. Doğru diş sıralanışı, sağlıklı diş etleri ve doğal diş protezleri için bu dört bölümün eksiksiz çalışması gerekmektedir.

Dişi kurtarmak için çalışmak yerine dişin sağlıklı ve estetik görünümü için çaba sarf ederler. Estetik diş hekimleri koruyucu ve düzeltici uygulamalar yaparlar. Cerrahi, kist operasyonları gibi işlemleri günlük uygulamalarından ayırırlar.

Lamina Dişler, Zirkonyum Porselen Kaplamalar

Yukarıda da anlattığım gibi diş hekimliği branşlarının birleşimi ile estetik diş hekimliği ortaya çıkar. Yüzdeki oranlar, göz ve ten rengi burun kanatlarının genişliği,dudak kalınlığı gibi etkileyen birçok unsur vardır. Önce diş ağrısına neden olan veya kanama gibi diş sorunları giderilir. Bu işlemler tamamlandıktan sonra estetik provalar yapılır.
Diş estetiği doğru renk şekil ve form ile sağlanır.
Diş eti sağlığı ve pembe estetik diş estetiğinin başlangıç noktasıdır.