İMPLANT DİŞ AVANTAJLARI

İmplant nedir?
Temelde kayıp dişlerin yeniden yerine kazandırılması anlamına gelir. Hastanın mevcut dişlerine zarar verilmeden boşluk alanlara yeniden sabit dişler kazandırılmasıdır.  İmplant, hastanın ağzında hiç dişi yoksa hastayı damak kullanmaktan kurtarmaktadır.

20. yüzyılın ikinci yarısından itibaren ağız-diş sağlığı konusundaki en büyük gelişme doku dostu bir maddeden oluşan implantların üretilmesi olmuştur.

zirkonyum diş Kaplama Diş Hekimi

Zirkonyum diş Kaplama Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya

a.. Ağızda diş eksikliği olan alanlar hastanın mevcut dişlerine zarar vermeden yeni dişlere kavuşturulmaktadır. (Eski yöntemlerde boşluğun ön ve arkasındaki dişler kesilmekte ve bunların üzerine köprüler hazırlanmaktadır;  zamanla kesilen dişlerde diş eti sorunları ve diş çürüklerine rastlanılmakta ve hastalar bu dişlerini de kaybetme tehlikesi ile karşılaşmaktadır).
b.. Hastaya daha iyi fonksiyon ve estetik kazandırılmakta ve buna bağlı olarak hasta kendini daha güvende hissetmektedir.
c.. Diş çekimi sonrasında çekim bölgesinde ve damak şeklindeki protez uygulamalarında çene kemiği erimesi görülebilmektedir. İyi planlanan ve uygulanan implantlardan sonra bu kemik erimesi meydana gelmemektedir.
d.. Damak kullanan hastalarda en büyük şikayetlerden olan mide bulantısı, protezin yemek yerken veya konuşurken oynama sorunu implant uygulamaları ile ortadan kalkmaktadır. Hastalar yeniden sabit dişlere kavuşabilmektedir.

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 4.7 / 5. Oy sayısı: 162

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Bana yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Zorunlu Değildir.)

× WhatsApp/Randevu Al