İMPLANT DİŞ NE ZAMANDAN BERİ YAPILIYOR?

İMPLANT

DENTAL İMPLANTLARIN TARİHÇESİ

Arkeologlar, buldukları eski kafataslarında çekilmiş dişlerin yerine, dökme demir ve oyulmuş deniz kabuğu gibi maddelerin yerleştirildini gözlemişlerdir.Titanyum kullanılarak yapılan modern implantlar 1970’lerden beri yaygın olarak kullanılmaktadır.Titanyum alaşımlı implantlar hafif, dayanıklı ve vucuda kolay uyum sağlıyan yapısıyla insanlara yeni imkanlar sunmaktadır. Titanyum bugün ortopedik ve  dental implantlarada  en çok kullanılan malzemedir.
 
Dental implant tedavisi titanyum vidaların çene kemiğine yerleştirilmesi suretiyle nispeten ağrısız bir işlemdir. Özel yapım diş kuronu için dental implant dayanak görevi görür ve kuron dental implanta bağlanır. Kuron yerine oturduktan sonra kendi doğal dişinizden ayır edemezsiniz.
**Dental implantlar vucuda uygulanan tüm implant materyalleri arasında, başarı oranı en yüksek implant çeşitidir.

BUGÜNÜN DENTAL İMPLANTLARI

Modern dental implantlar, diş eksikliği ihtiyacınızı karşılıyabilmek adına birkaç değişik dizaynda üretilen hassas ürünlerdir. 
En sık kullanılan dental implant tipi; titanyum bir vida ve dayanağın (abutment) birleşimi şeklindedir. Bu birleşim çene kemiğinin içine yerleştiririlir ve buradan destek alır. 
Böylelikle dental implantın üst kısmıına uygulanacak olan özel yapı kurona da dayanak olmuş olur.

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 4.5 / 5. Oy sayısı: 209

Bana yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Zorunlu Değildir.)

× WhatsApp/Randevu Al