İmplant Diş Ömrü

İMPLANT DİŞ ÖMRÜ

İşte en çok merak edilen soru. İmplant diş ömrü ne kadar? Cevaplanması gereken bir soru. Ancak doğru cevabı da kimse bilemez. Ne desek yalan olur aslında. İşlemin mantığını anlamak aslında bu sorunun önüne geçebilir. Ama hasta da hekim kadar konu hakkında bilgi sahibi olamaz değil mi? Bunu da beklemek lazım.

Hasta soruyor bunun ömrü ne kadar? Desen ki senin ömrün kadar. Sen ömrünü bilecek misin? Nereden bilebilirsin ki?

Kazası var hastalığı var. Beklenen beklenmeyen sürprizlerle dolu hayat. İşte implant ömrü de bizim ömrümüz gibi. Tam bilemeyiz ama sağlıklı bir insan artık yetmiş yaşlarını rahatlıkla görebiliryor. İmplantlar da bir sorun ile karşılaşmazlar ise sizinle beraber yetmiş yaşlarınızı rahatlıkla görür.

Peki sorunla karşılaşırsa ne olur? Nedir sorun? Tek sorun bakım ve temizlik değil tabi kullanılan ilaçlar, ağız kuruluğu, diş sıkma ve gıcırdatma gibi etkenler implant diş ömrü ile ilgili uzatma kısaltma faktörlerinden. Diş implantlarının  30-35 yıl kadar sorunsuz kaldığı gözlenmiştir. İmplantın ömrü bir çok etkene bağlıdır. Kişinin genel sağlığı,  daha önemlisi ağız ve diş sağlığı, implantların iyi bakımı implantları olumlu yönde etkileyen birkaç faktördür.

Diş İmplantları bir ömür boyu da kullanılabilirler. Dental implant üreticileri bu tür garanti güvenceleriyle implantlarını pazarlamaya başlamışlardır, yine de biz biliyoruz ki implantların ömürlerini etkileyen bir çok etken söz konusudur, diş hekimi implant uygulayacağı hastalarını bu konularda yeterince bilgilendirmelidir. İmplantlar iyi bakım yapılmalıdırlar.

Sigara ve kötü ağız bakımı implant ömrünü kısaltır.

Diş İmplant Ömrü Ne Kadardır?

İmplant ömrü ne kadar?

İmplant ömrü ne kadar?

Tabi ki uygulanan implantlar ömür boyu fonksiyon görmeleri için ağız içerisine  yerleştirilirler. Aynı ana dişlerimizin yaşantımız süresince kullanabilmemiz için var olduğu. Gel gör ki iyi bakım olmaması,çeşitli rahatsızlıklar,diş sıkma veya gıcırdatma,kullanılan ilaçlar dolayısı ile olumsuzluklar ortaya çıkabilir. İmplant için sorunların zamanında fark edilerek önlem alınması büyük önem taşır. Kemik kaybını ilerlemeden durdurmak mümkün olmaktadır. Bütün hastalıklarda olduğu gibi erken teşhis sayesinde hastalıklar daha iyi tedavi edileblmaktedir.

Özellikle implant çevresinde kemik erimesi gibi sorunlar implantın kaybına neden olur. Önlemenin en iyi yolu güzel temizlenmedir. İyi bakım yaptığınızda diş implantlarını ve üzerindeki protez kaplama veya diş köprülerini kendi dişiniz gibi bir ömür boyu sağlıkla kullanabilirsiniz.
Web sitemde konu ile ilgili aşağıdaki linkler ile diğer yazılarıma ulaşabilirsiniz.

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 4.7 / 5. Oy sayısı: 165

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Bana yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Zorunlu Değildir.)

× WhatsApp/Randevu Al