İmplant kriterler.İstanbul TÜRKİYE

Sayfa İçeriği

İmplant Diş:

Alt ve üst çenelere yapılan diş implant larında iyi bir prognoz için materyale ve bazı noktalara dikkat edilmesi gerekir.lk üzerinde durulacak konu implantın kullanımından geçici mi yoksa sürekli mi olacağıdır ayrıca implantın vücutta değişmeden kalması mı planlanıyor !
phil şansların ne kadar stres yükleme dilediği çiğneme atkısını insansın kendisinin dağıtım unutmayacağım ya da bu kuvvetlerin fazla fonksiyonlarının bağlamında protezin hic salta yardım edip etmeyeceği konuları da önceden açıklığa kavuşturulmalıdır. kullanılan maddenin kolay kırılmaması gerekmektedir. malzemenin çevresindeki dokulara zarar vermeyen yapıda olması ve insan doku arasındaki birleşme en uygun hale gelmesi dikkat edilmesi gereken en önemli nokta lardir.
kemik 2 inklap başarısında pirimer fiksasyon çok önemlidir bu tutulma kemiğin yapısı ile çok yakında ilgilidir ve yoğun kemikte imtihan fiksasyonu başarinin daha iyi olacağını gösterir.
titrasyonun istenildiği seviyede olabilmesi için:
1 atravmatik bir kemik preparasyonu
2 implant dokusu ile kemik dokusunun çok yakın bir teması
3 iyileşme süresince implantın üzerinde fazla codec gelerek hareket etmemesi gereklidir

kemik yoğunluğuna göre makroskopik olarak robert tarafından 4 gruba ayrılmıştır
yoğun kompakt poröz kompakt seyrek trabeküller ince trabeküller

kemik kalitesi başka bir sınıflandırmada da yoğun kompakt kemik @rapolyon kompakt kemik çerçeveli yoğun trabeküler kemik etrafa ince bir kompakt kemik ile çevrili yoğun trabeküler kemik etrafı ince kompakt kemik ile çevrili az yoğun trabeküler kemik. 
kemik kalitesi tam olarak ancak operasyon sırasında anlaşılabilir kemiğin prestiged elindeki diş doktoruna kimin kalitesi hakkında yeni bilgi verir onu takiben insansa seçme karar vermek fendors olur çene kemiğinde anda gelip kimi kalitesi beyoğlu arka bacaklarda alt çenenin kemik kalitesi üst çene ben daha iyidir
kemik kalitesine göre bir kemik var gelemem sınıflandırılması:
dx ball gt ki ekinin yolu kuran tinkham tedavi planlamasında kemik dokusunun iyileşme zamanında gelen kuvvetlerinin salonunda ve kemik rezorpsiyon surecinde  en etkili faktörlerden  birisidir.

yoğun kompakt kemik D1
yoğun kalın poroz kompakt  ve seyrek trabeküler kemik D2
poroz kompakt ve ince trabeküler kemik D3
ince trabeküler kemik D4

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 4.7 / 5. Oy sayısı: 159

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Bana yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Zorunlu Değildir.)

× WhatsApp/Randevu Al