İmplantların tek diş eksikliğinde kullanılması

İmplantların tek diş eksikliğinde kullanılması

Uygulanacak bölgede elverişli kemik yapısı olması şartıyla olası tüm diş eksiklikleri implant vasıtası ile tedavi edilebilir.
 Eğer uygulanacak bölgede kemik yapısı uygun değilse, güvenli bir şekilde dental implant uygulaması yapabilmek için mevcut kemik restore edilebilir.
İmplant, diş eti dokusunun altında bulunan kemik içerisine yerleştirilir.
 Geçici bir dayanak  iyileşme süreci tamamlanıncaya kadar dental implant üzerine uygulanabilir ve geçici bir kuron da var olan boş alanı doldurmak ve estetik görünümü sağlamak amacıyla bu dayanak üstüne uygulanabilir.
 
iyileşme sürecinin ardından, kalıcı dayanak  dental implant üzerine yerleştirilir. Diş laboratuvarı bu dayanak üzerine, var olan dişlerinize benzeyen, özel yapım 
• Birden Fazla Diş Eksikliğinin Tedavisi
 
Birden fazla diş eksikliği durumunda da geleneksel kuron – köprü protezleri ile tedavi seçeneği yerine implantlar uygulanabilir. Bu yolla sağlıklı komşu dişlerin kesilmesi zorunluluğu da ortadan kalkar.
İmplantlar, diş eti dokusunun altında bulunan kemik içerisine yerleştirilir. Tıpkı tek diş eksikliğinde olduğu gibi, implantların üstüne iyileşme evresi tamamlanana kadar geçici dayanaklar yerleştirilebilir.
 
İyileşme sürecinin ardından, kalıcı dayanak (abutment) implant üzerine yerleştirilir. Diş laboratuvarı bu dayanak üzerine, var olan dişlerinize benzeyen, özel yapım köprüyü hazırlar.
Son aşamada hasta için özel olarak hazırlanan köprü, dayanakların üzerine yapıştırılır. Böylece implant – köprü birleşimi yanlarındaki sağlıklı dişlere zarar vermeden ağızdaki yerini alır. Böylelikle kemik kaybı da önlenmiş olur.
 

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 4.6 / 5. Oy sayısı: 172

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Bana yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Zorunlu Değildir.)

× WhatsApp/Randevu Al