Diş Tedavisi Güncel Yazılar - Küçükçekmece İstanbul Türkiye
 • Türkçe
 • İngilizce

Opening Hours : Mesai: Pazartesi - Cumartesi 09:00-19:00
  Contact : +90549 347 43 47

Kategori: Diş Tedavisi

İMPLANT ÜZERİ DİŞ FİYATLARI

İmplantlar Hakkında Sorduklarınız.

İmplant yerleştirildikten sonra ne olur?

İmplantlar yerleştirildikten sonra çenenizdeki kemiğin içerisinde kemiğe iyice yapışması gerekir. Bu genellikle üç ay sürer. Bazen implantlar,
kaplama dişlerin erken takılmasına da olanak sağlarlar. Erken yükleme protokolü olarak adlandırılan bu durum sınırlı vaka için mümkün olabilmektedir. İmplant uygulandıktan sonra mümkün ise hekiminiz size ait bir, iki veya üç dişinizi çekmeden bırakır. Bu dişler üzerine  geçici bir kaplama uygulanır. İmplant iyileşme süresi içerisinde bu çekilecek dişler üzerinde çiğneme yapabilirsiniz.Bazen de bütün dişler çekildikten sonra tam protez uygulanır. Yapılan implantlarınız iyileşirken bu protezi takmaya devam edebilirsiniz.

İmplant ve üzerindeki kaplamanın temizlenmesi zor mudur?

Doğal diş temizliği ile karşılaştırdığınızda evet daha zordur. İmplantın ağızdan çıkış profili ve üzerindeki komponentler dikkate alındığında Çok iyi bir bakım ve temizlik gerektiği açıktır. Uzun süreli kullanacağınız sağlıklı bir implant tedaviniz için temizlik önemlidir.Tedavi aşaması kadar, tedavi sonrası da önemlidir. Diş hekiminiz size implantlarınıza nasıl bakacağınız konusunda detaylı tavsiyelerde bulunur.  İmplantlara takılan dişleri temizlemek, doğal diş temizliğinden çok daha zor değildir. Ulaşılması zor alanlar olabilir ve bunların nasıl temizleneceği ile ilgili hekiminizden bilgi alabilirsiniz.

İmplantlara sabitlenen kaplamalar çıkar mı?

İmplantlara yapıştırılan veya vidalanan diş kaplamalar yalnızca diş hekimi tarafından takılabilir ve çıkarılabilir. Bununla birlikte, implantlara takılıp çıkarılabilen protezler varsa,
onları temizlemek için siz çıkarabilirsiniz. Hatta her yemekten sonra çıkarıp temizleedikten sonra takılması tavsiye edilir.

Ağzınızda eksik olan her diş için bir implant mı gerekir?

Tek bir dişiniz eksikse, onu desteklemek için bir implanta ihtiyacınız olacaktır. Çok sayıda eksik dişiniz varsa ve bunlar yan yana ise, her bir diş için yine bir
implantınız olabilir. Eğer iki veya daha fazla eksik dişiniz var ise mesela üç diş yanyana üç dişiniz eksik ise iki implant üzerine üç diş yapmak mümkündür. Farklı varyasyonlarda implantların bir tanesinin birden fazla dişi destekleyebileceğini görürsünüz.

Ya bir kaza yaparsam?

İmplantlar ve destekledikleri dişler, doğal dişlerde olduğu gibi bir kazayla zarar görebilir. Bu nedenle, temas ya da hareketli cisimler içeren sporlar yapıyor iseniz
profesyonelce üretilmiş bir ağızlık giymeniz önerilir. Sadece dişler zarar görürse, genellikle implanttan çıkarılabilir ve değiştirilebilir. Eğer titanyum implantın
kendisi hasar görürse, çıkarılması zorsa çene içinde güvenle bırakılabilir. Hasarlı olanı değiştirmek için yanına başka bir implant takılabilir.

İmplant kemik ile kaynaşamazsa ne olur?

Bu çok nadiren olan bir olaydır. İmplant iyileşme döneminde veya hemen sonra gevşerse, kolayca çıkarılır ve çeneniz normal şekilde iyileşir. Çeneniz iyileştiğinde,
oraya başka bir implant yerleştirilebilir.

Diğer merak ettikleriniz için linklere göz atabilirsiniz.

Devamını Oku

NEDEN ZİRKONYUM DİŞ KAPLAMA?

Bilgisayar destekli üretim yapılan zirkonyum diş kaplamanın alt yapısı beyaz renkli ve aynı zamanda ışık geçirgenliği olan bir malzemedir. Bu nedenle çok tercih edilir. Malzemenin rengi beyazdır, bu yüzden geleneksel metal alaşım altyapılı porselen dişlerde olan siyah metalin yansıması olmaz.
Işık geçirgenliği vardır, özellikle ön dişlerde gülümseme sırasında en ideal diş estetiği yakalamak için zirkonyumun bu özelliğinden faydalanılır. Estetik diş kaplaması için en önemli kriterlerden birisi renk uyumudur.

ALERJİ

Bazı insanların metale karşı alerjisi vardır. Bu kişiler diş kaplaması yaptırmak istediği zaman alerji yapmayan  kaplama yaptırması gereklidir. Aksi halde diş etlerinde iltihap, diş eti çekilmesi, diş etlerinde kanama, diş eti şişliği, kızarıklık vb gibi birçok diş ve diş eti rahatsızlığı ile karşı karşıya kalabilir.

RENK

Her renkte dişe uygulanabilir. Rengi çok koyu olan bir diş üzerine lamina kaplama uygun olmaz. Dişin asıl rengi zirkonyum kaplama rengini etkilemez. Uzun yıllar sonra bile bu diş kaplamasının rengi değişmez.

BAKIM

Bu dişlerin ekstra bir bakımı yoktur. Düzenli diş fırçalama ve iyi bir ağız hijyeni yeterlidir. Kesilmiş diş ile mükemmel uyum sağlayan zirkonyum diş kaplama bu sayede uzun ömürlü olur.

Devamını Oku
Cerec diş kaplama ve dolgusu için fiyat alabilirsiniz.

İNLEY VE ONLEY PORSELEN DİŞ DOLGUSU

Dişler için yaygın olarak kullanılan kompozit diş dolguları ile ilgili bilgiler vermiştim. Diş çürüklerinde veya madde kayıplarında  amalgam veya kompozit diş dolgularının haricinde inley ve onley  porselen diş dolguları da uygulanabilmektedir. Bu yazıda konu ile ilgili bilgiler alıp işlem videosunu izleyebilirsiniz.

Dişin çürük, kırık veya önceden tedavi görmüş bölümü temizlendikten sonra işlem yapılacak bölgenin ölçüsü alınarak laboratuvara gönderilir. Laboratuvar ortamında hazırlanan porselen dolgular son derece dayanıklıdır. Model üzerinde hazırlandıkları için gerek kontak noktaları gerekse estetik görünümleri ile doğal dişi daha başarılı bir şekilde taklit ederler.

Porselen Dolgu

Bazı durumlarda dolgunun direk yapılması çok iyi sonuç vermeyebilir. Özellikle fazla zarar görmüş dişler için porselen diş dolguları tavsiye edilir. Dişin çürümüş veya kırılmış bölgeleri tamamen temizlenir ve porselen dolgu uygulaması için uygun şekil verilir. Şekillendirilmiş diş üzerinden alınan ölçü laboratuvara iletilir. Laboratuvar dişinin anatomik şekline göre eksilen kısımlarını tamamlar. Sıkıştırılmış porselenler bilgisayar destekli üretim ile hazırlanan diş boşluğu şeklinde aşındırılır. Bilgisayarda tasarlanan dolgu şekli tarayıcıda porselen bloklardan kazınır ve cila işlemini takiben ağızda diş üzerine yapıştırılmak üzere hazırlanır. Porselen dolgular özel yapıştırıcıları sayesinde diş ile çok iyi tutunurlar. Doğal diş şeklinde oldukları için uzun yıllar sağlıklı bir şekilde kullanılmaları mümkündür.

Onley porselen diş dolgusu veya inley diş dolgusu klinikte yapılan geleneksel restorasyonların yerini alabilecek dolgulardır. Zaten mevcut olan boşluğun veya dolgunun, kalan doğal yüzeye göre çok büyük bir alanı kapsadığı durumlarda tavsiye edilir. Geleneksel bir diş dolgusu ile dişi korumanın mümkün olmadığı durumlarda tercih edilirler.

Sadece içine yerleştirildiği boşluğu doldurur. Zaman geçtikçe, genişleyebilir, diş kırılma riskini artırabilir, hatta büzebilir, çürüme olasılığını artırabilir ve kalan doğal yapıların gücünü önemli ölçüde azaltabilir. Dolgu malzemesi yerleştirilirken bir ağızda mevcut olan yoğuşma, boyuttaki değişikliklerden sorumlu olan kirlenme faktörlerinden biridir.

Büyük Diş Çürükleri

Estetik diş dolgu fiyatı

Estetik diş dolgusu için kullanılan kompozit dolgu fiyatı ile amalgam dolgu fiyatı farklıdır. İnley onley dolgu fiyatları daha yüksektir. 

Restorasyon ne kadar büyük olursa, dolgu o kadar fazla etkilenir. Yanlış bir şekilde diş diş etinin altında kırılırsa, diş ya çıkartılmalıdır ya da kırık çok derin değilse, tedaviye bir adım eklenecektir. Daha sonra klinik tepenin uzamasına devam edeceğiz. Bu yüzden diş hekiminizin tüm dolgularınızın hatasız olduğunu görmesi önemlidir. Çok geç olmadan, uzun vadeli bir çözüm düşünmek çok önemli olacaktır. Hatalı restorasyon sunan tüm dişler için diş hekiminiz size en uygun çözümü önerebilir. Klinikte yapılan restorasyonların aksine, inlay veya onlay, kesilmiş diş dan alınan ölçü ile bir model çıkarılarak laboratuvarda üretilir.

Kalan doğal duvarı zayıflatmak yerine, kakma veya kakma takviyesine katkıda bulunacaktır. İşlemin tamamı için iki ila üç randevu gerekecektir.

Porselen Diş Dolgusu Nasıl Yapılır

 1. Diş hekimi diş çürüğünü veya eskiden yapılmış diş dolgusunu temizler.
 2. Diş üzerinde çürük kalıntısı kalmamalıdır.
 3. Diş yuvası hazırlanır.
 4. Ölçü alınır
 5. Laboratuvar model hazırlar
 6. Model 3 D tarayıcıda taranır
 7. 3D üretim yapılır
 8. Porselen cila ve makyajı yapılır.
 9. Daha sonra kesilmiş dişe dair çok iyi bir ölçü alınır. Alınan ölçü diş laboratuvarına gönderilir.
 10. İnley veya onley için farklı seramik türlerinin ve renginin seçilmesi mümkündür.
 11. Diş hekimi laboratuvardan gelen işi dişe yapıştırır.

Onley veya inley porselen diş dolgusu imalatı için kullanılan malzemenin rengini ve cinsini seçmek mümkündür. Ölçüyü laboratuvara

göndermeden önce bu konu ile ilgili bilgilendirilebilir siniz. Laboratuvarda diş dolgunuz hazırlanırken geçici bir dolgu konulacaktır.

Son ziyarette, geçici dolgu hazırlanan seramik diş dolgusu ile değiştirilecek veya restorasyon diş ile özel malzemeler kullanılarak yapıştırılacaktır. Bu işlem ile kırık veya çürük dişin teknik olarak orjinal dişe benzeyen biçime getirilmesi sağlanır. Dişinizin orijinal çiğneme gücünün% 90’ının geri kazanılması sağlanabilir. Üstün fiziksel özelliklerinin yanı sıra porselen diş dolgusu diğer diş dolgu çeşitlerine göre daha estetiktir.

Bu yazı diş dolgu yöntemlerinden birisi olan inley ve onley porselen dolgular hakkında bilgi vermek amacı ile yazılmıştır. Sadece genel bilgiler içerir ve eğitim amaçlıdır.

Devamını Oku
İmplant Yapımı Nasıl Oluyor

İMPLANT DİŞ ZARARLARI

Hep faydaları mı anlatılacak implant diş tedavisinin. Bu yazıda da implant diş zararları ile ilgili bilgi verelim. Suyun bile bazı durumlarda zararı var değil mi? Aman suyun ne zararı olacak demeyin. Mesela mide ameliyatı sonrası perforasyon var ise su bile içirmeden hemen bunu telefi etmek istiyor genel cerrahlar. Su içtiğinizde bile hayati sorun yaşayabiliyorsunuz.

DENTAL İMPLANT TURKEY

DENTAL İMPLANT TURKEY

Yada spor yapmanın zararlı olduğu durumu örnek verelim isterseniz. Daha anlaşılır olsun. Ortopedik problemleri olan birisi için mesela beli ağrıyan bir insan için halter olur mu? Olmaz. Zarar verir değil mi? İşte implant zararı da bunun gibi bir zarar olabilir ancak. Yoksa işlem olarak ve tedavi yöntemi olarak implant tedavisi bilimsel olarak her platformada kendisini kanıtlamış bir tedavi yöntemidir.

İMPLANT DİŞ NE ZAMAN ZARARLI?

Klasik olacak ama kurallara uyulmadığında implant zararlarını görmeye başlarız. Kurallar implantın kendisi ile başlar. İmplant ürününün sertifikalı olması gerekir. Menşei belli olmalıdır. Kaliteli implantlar ile iyi olmayan implantlar arasında implant başarısı bakımından anlamlı farklar vardır. Günümüzde kaliteli implantlar ile elde edilen cerrahi başarı %98 seviyelerindedir.

İmplant zararlı mıdır? Bu net soruya net cevap vermek lazım. Doğru ve kurallara uygun yapıldığında implant asla zararlı değildir. İmplant yaptırmanın zararları uygulama kurallarına rivayet edilmediğinde başlar. Nedir bu kurallar. Az sonra madde madde değineceğim. İmplant faydaları zararları kıyaslandığında tartışmasız faydaları çok daha fazla bir diş tedavi yöntemidir. İmplant zararları ile karşılaşmamak için ise yapılacaklar belli.

 1. Doğru hekim seçimi
 2. Doğru planlama
 3. Kaliteli malzeme
 4. Kaliteli işçilik
 5. İyi bir implant üzeri protez veya kaplama
 6. İşlem sonrası bakım
 7. Periyodik kontroller.

İMPLANT DİŞ PROBLEMLERİ

İmplant diş yapım süresi

İmplant diş yapım süresi için Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya bilgi verdi.

En sık karşılaşılan prpblemlerin başında implantların cerrahi işlem sırasında yanlış konumlandırılması gelir. Bu hekimin işlem öncesi vakaya olan konsantrasyon, tecrübesi, dikkati ve işlem esnasında hastanın hekim ile olan iş birliği gibi faktörlerden etkilenen bir durumdur. Konumlandırma hatası ile sınırlı kalınan vakalarda kişisel dayanaklar veya açılı dayanaklar kullanılarak sorun giderilebilmektedir. Bu şeklide çözümlenemeyen problemler için ise implantı uyutmak

Maddeler halinde sıralamak istediğimizde implant hataları 

 1. Yanlış konumlandırma,
 2. Sinir hasarı
 3. Sinüs perforasyonu
 4. İmplant enfeksiyonu
 5. İmplant sonrası ağrı veya kanama
 6. İmplantın tutmaması
 7. Hatalı implant çap veya boyu seçimi.

İmplant diş uygulamasının risk taşıdığı vakalar:

Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya estetik diş tedavileri ve implant Küçükçekmece

Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya estetik diş tedavileri ve implant Küçükçekmece

İmplantlardan zarar görmemek için implant tedavisinin risk taşıdığı vakaların implant işlemi yaptırmaması gerekir. Bunlardan başlıcaları ise;

Ciddi kalp yetmezliği (Kardiomiyopati)
Kalp kapakçık sorunu (Valvulopati)
Tedavisi devam eden kanser vakaları
Mental problemi olanlar. Zihinsel engelliler
Çene kemiğinin yapısını bozacak yüksek dozda radyasyona maruz kalmak
AIDS gibi bağışıklık sistemine saldıran hastalıklar
Organ nakli vakaları
Baş boyun bölgesinden radyoterapi görülmesi
Gebelik
Madde ve alkol bağımlılığı
Bağışıklık sistemi bozuklukları
Şiddetli diş sıkma ve gıcırdatma sorunu
Çenelerde ileri seviyede iskeletsel yapı bozuklukları
Kötü ağız bakımı

Yukarıda madde madde sıralamış olduğum durumlarda implant uygulaması kişi için risk taşıdığından uygulama tevsiye edilmeyebilir. Bazı şartları sağlanması ile implant diş tedavisinin yapıldığı vakalar olabilir. Her vaka kendi içerisinde farklı özellikler taşıdığı için hiç biri diğeri ile tam olarak aynı olmamaktadır. Sizin için implant diş zararlı mı, uygulanabilir mi öğrenmek isterseniz randevu alarak muayene olmanızı öneririz.

İmplant cerrahisi sırasında oluşabilecek komplikasyonlar ise şöyledir:

 • Yanlış pozisyona yerleştirme ve hatalı açılandırma
 • Sinir zedelenmesi
 • Sinüs bölgesinin delinmesi
 • Burun tabanının delinmesi
 • İmplantın çok derine yerleştirilmesi
 • İmplantın çok yüzeye yerleştirilmesi
 • Düzensiz veya dar kemik genişliği nedeni ile perforasyon
 • İyileşmemiş çekim boşluğu
 • İmplant yerleştirilmesi sırasında komşu diş veya dişlerin hasar görmesi
 • İşlem esnasında kanama
 • İmplant bölgesindeki kemikte delik oluşması

İmplant yerleştirilirken ortaya çıkan sorunlar şunlardır:

 • İmplant kırığı
 • Kemiğin canlılığını kaybetmesi
 • Yabancı cisimlerin hasta tarafından yutulması
 • Çenede kemik kırığı

İmplant uygulaması sonrası oluşabilecek komplikasyonlar da şunlardır:

 • İmplant yerleşimi sonucu ağrı
 • Yara bölgesinde dikişlerin tutmaması veya açılması,
 • Kapama vidasının çıkması nedeniyle bölgenin enfeksiyonu
 • İmplant kapama vidasının arasına yumuşak doku sıkışması ve tam kapanamaması. 

İmplant zararı var mı? sorusuna yanıt vermeye çalıştığım bu yazının sonuna geldik. İmplant diş tedavisi ile ilgili linkleri paylaşıyorum. Bilgilendirici yazıların faydalı olmasını dilerim.

Devamını Oku
Ucuz yapılmış zirkonyum nedeni ile diş eti hastalığı oluşmuş.

En İyi Diş Kaplama

Genel sağlığımızın bir parçası olan diş sağlığımızı çoğu zaman ihmal ederiz. İlerleyen diş çürükleri veya diş eti hastalıkları sonrasında da diş tedavileri ile uğraşıp dururuz. Diş kaplamaları da bu işlemlerden birisi ve uzun süre kullanmak zorunda kaldığımız bir ürün. Diş hekimliğindeki gelişmeler sayesinde her ne kadar iyi malzemeler üretilmeye başlansa da iyi bir işçilik olmadan malzeme tek başına bir işe yaramıyor. En iyi diş kaplama için sadece malzemenin iyi olması yeterli olmuyor. Malzemenin iyi kullanılması ve doğru vakada doğru malzemenin kullanılması gibi teknik konulara da dikkat edilmesi gerekiyor. Bu yazıda en iyi diş kaplama nasıl olur, en iyi diş kaplama malzemesi hangisidir sorularına yanıt bulacaksınız.

Önce en çok kullanılan diş kaplama malzemelerini tanıyalım.

Diş Kaplama Çeşitleri

Metal porselen ve doğal diş

Metal porselen ve doğal diş

1-Metal Porselen Diş Kaplamalar

Mekanik olarak dirençli olmalarına rağmen estetik sorunlar nedeni ile porselen diş kaplamalar tercih edilmemektedir. Günümüzde zirkonyum diş kaplama

En iyisini istemek hakkımız.

2-Zirkonyum Diş Kaplama

Metal kullanıldığında ortaya çıkan olumsuzlukların giderilebilmesi amacı ile geliştirilen bir tekniktir. Malzeme zirkonyum blok şeklindedir. Porselen altında dayanıklılık vermek için metal kullanılmaz. Onun yerine zirkonya bloktan kazınarak elde edilen alt yapı malzemesi kullanılır. Zirkonyum diş kaplamaların metal porselen diş kaplamalar göre önemli avantajları bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi ışığı yansıtma özelliklerinin dişe daha yakın olmasıdır. Diğer taraftan metalin diş etinde kaplama kenarı ile birleştiği noktada koyu renk alması gibi sorunlar zirkonyum diş kaplama ile yaşanmaz. Tek diş kaplamadan 5 veya 6 üyeli diş kaplamalarına kadar üretilebilen zirkonyum diş kaplama ve köprüleri ile ilgili detaylı bilgiyi web sitemdeki zirkonyum sayfamdan alabilirsiniz.

3- Empress Diş Kaplama

Ön diş bölgesinde doğal diş görüntüsüne en yakın diş kaplama çeşididir diyebiliriz. Tamamen seramik ile üretilmeleri diş görüntüsünü başarılı biçimde taklit etmelerini sağlarken dayanıklılık bakımından zaafiyete yol açmaktadır. Diş kesiminin kırılmaları önleyecek formda olması gereken empress diş kaplamalar fiyat olarak da hem metal porselen diş kaplama fiyatlrından hem de zirkonyum diş kaplama fiyatlarından daha yüksek fiyat ile uygulanmaktadır.

Lamina diş

Lamina Veneer Diş Kaplama

4- Laminate veneer Kaplama

Diş Estetiği için zirkonyum diş kaplama ile başlayan estetik empress diş uygulamaları ile daha başarılı sonuçlar vermeye başlamış ve dişin estetik olarak sadece ön kısmını değiştirerek daha iyi görüntü elde etme arzusu neticesinde de laminate veneer diş kaplamalar uygulanamaya başlanmıştır.Diş rengi veya hafif çapraşıklık gibi durumlarda laminate veneer ile diş estetiği elde etmek mümkün olmaktadır. Diş eksikliği olduğunda laminate veneer diş uygulaması mümkün olamaz. Laminate veneer diş uygulamasının mümkün olmadığı diğer bir durum da daha önceden porselen veya zirkonyum diş kaplama uygulanmış dişlerdir.

Zirkonyum diş kaplama malzemesi

Zirkonyum diş kaplama malzemesi

En iyi diş kaplama malzemesi hangisidir?

Yukarıda diş kaplama malzemeleri ile ilgili bilgiler verdik. Şimdi sıra geldi en iyi diş kaplama hangisi sorusunun yanıtına. Burada tek bir yanıt olsa zaten diğer malzemeler ilk günden piyasadan kalkardı değil mi? Hepsi hala kullanıldığına göre birbirlerine karşı ile farklı konularda üstünlükleri olmalı değil mi? Evet aynen öyle! Her biri diğerine göre farklı konularda daha üstün veya daha zayıf. Bu özellikler nedeni ile de ihtiyaca göre hekim bu diş kaplama malzemelerinden vaka için uygun olanı tercih edebilmekte.

Tabi her zaman olduğu gibi ideal olanı yazdık. Hekim uygun olanı tercih etmekte diyerek bütün kararı diş hekimi insiyatifine vermiş olduk. Gerçek hayatta böyle oluyor mu derseniz hayır. Hastanın ekonomik durumu ve zaman problemleri gibi etkenler yapılacak işlemlerin seyrini değiştirebilmekte.

Hangi Vakada Hangi Diş Kaplama Daha İyi?

Diş Beyazlatma ve estetk diş

Lamina diş kaplama

Burada tam olarak ifade etmek olanaksız tabi ama genel hatları ile konu hakkında bilgiler verelim. Mesela ön dişlerinden iki tanesini kaybetmiş bir hasta için en iyi diş kaplaması ilk bakışta empress gibi görünse de zirkonyum diş kaplamadır. Gerek dayanıklılık, gerek estetik olarak istenilen en iyi sonuç zirkonyum diş kaplama ile alınabilecektir. Empres diş kaplama için iki diş eksiklikleri uygun olmamaktadır. Kırılma sorunu yaşamamak için ön diş olmasına rağmen empress tercih edilmez.

İki küçük azı dişi ve iki büyük azı dişini kaybetmiş bir hasta için implant uygulaması mümkün olmadığında da metal destekli porselen diş kaplama tercih edilir. Dişler arasındaki mesafe uzadıkça malzemenin esnekliği ve sağlamlığı arttırılmalıdır. Diş gıcırdatan bir hasta için ise ön dişler olsa dahi laminate veneer diş kaplama önerilmez.

Şimdi en önemli yeri ve konuyu açıklıyorum. Madem yazıyı buraya kadar okudunuz, size en iyi diş kaplamasının işini severek yapan hekimin elinden çıkacağını söylemek isterim. İster porselen ister zirkonyum diş kaplama olsun doğru hazırlık ve laboratuvar aşamaları uygulandığında yapılacak diş kaplama ve diş köprüleri 20 yıl ve daha uzun ömürlü olacaktır. Kendi meslek yaşantımın 26. yılında bunu rahatlıkla söyleyebiliyorum.

İşini severek ve bilerek yaptığında

hem hekim hem hasta memnun olmakta ve

çok şükür sonuç ile de gurur duymaktadır. 

 

Devamını Oku