İyi Yapılmayan Zirkonyum Diş Kaplama Sonuçları

Zirkonyum Diş Kaplama Sonrası

Zirkonyum diş kaplama, diş estetiği için en fazla uygulanan yöntemlerden bir tanesidir. Kırık, çürük, kanal, eğri veya eksik dişler olduğunda Zirkonyum diş kaplamayla hem bu problemleri ortadan kaldırmak hem de güzel bir estetik diş görüntüsü elde etmek mümkün. Malzeme alışılmış porselen diş kaplamalarının aksine uzun ömürlü kullanım olanağı sağlıyor. Bu özellikle ön diş estetiği için tercih ediliyor.

Diş beyazlatma ve diş eti estetiği uygulamaları ile birlikte bütüncül bir yaklaşımla uygulanan Zirkonyum kaplamalar güzel gülüşlere sahip olmak isteyenlerin ilk tercihi. Cam seramik ve lamine diş kaplama fiyatları ile karşılaştırıldığında Zirkonyum diş fiyatları uygun maliyet sunmakta. Her ne kadar porselen diş kaplama fiyatlarından daha yüksek fiyat ile uygulansa da alınan sonuca karşılık ödenen miktar işlemin çok fazla tercih edilmesine neden oluyor.

Bütün Zirkonyum kaplamalar aynı mı?

Zirkonyum Diş Kaplama örnek

Zirkonyum Diş Kaplama örnek

Bize en çok sorulan sorulardan bir tanesi de bu, malzemenin ismi zirkonyum olabilir. Zaten estetikte kullanılan malzeme, alınan ölçü, diş hassasiyeti tedavinin başarısını oluşturur. Başarıdan kasıt güzel görüntü, estetik sonuçlar ile sınırlı değildir. Bizim için en önemlisi gri taş kaplamanın kullanım ömrü ve çevre dokuları ile olan uyumudur. Solda gördüğünüz fotoğrafa ait hasta başka bir klinikte yaptırdığı Zirkonyum diş kaplamalarıyla kliniğimize geldiğinde diş etlerinde, iç kanama, ağrı, ve ilerlemiş şeker hastalığı nedeniyle de diş etlerinde çekilme gerçekleşmiştir, yapılmış Zirkonyum diş kaplamaları çıkarıldı ve geçici diş kaplamalar uygulandı.

Biyolojik sınırlar dahilinde uygulanan çalışma sayesinde diş etlerinde istenilen sağlıklı duruma kavuşmuş oldu. Kullanılan malzeme Zirkonyum du ancak doğru uygulanmamıştır.

İyi Diş Kaplama Nasıl Anlaşılır?

Diş kaplaması en azından aranan temel kriterleri karşılamalıdır. Ortalama bir diş kaplaması bile insanlar için çok iyi olarak görülüyor artık. Çünkü genellikle yapılan kaplamalar maalesef standartları bile karşılamaktan yoksun! Bu üzücü durum karşısında bu bilgilendirmeleri yapma gereği hissettim.

 1. Kaplanacak dişlerin kökleri incelenmelidir.
 2. Diş kaplaması uygulanırken ağızdaki dişlerin çok fazla kesilmemesi gerekir.
 3. Ölçü hassa ölçü malzemesi kullanılarak alınmalıdır.
 4. Ölçü istenilen detayları veremiyorsa yenilenmelidir.
 5. Laboratuvar model hazırlığında iyi malzeme kullanmalıdır.
 6. Kapanış tespiti doğru yapılmalıdır.
 7. Renk tercihi doğal ışık ile seçilmelidir.
 8. Kullanılan diş kaplama malzemesi biyolojik uyumlu olmalıdır.
 9. Kapalama boyutları doğal diş boyutlarına uygun olmalıdır.
 10. Konuşurken sesler düzgün çıkmalıdır.
 11. Yanak ısırma olmamalıdır.
 12. Diş etinde baskı olmamalıdır.
 13. Diş eti kanamasına neden olmamalıdır.

yukarıda madde madde sıraladığım kriterler sağlandığında sağlıklı ve uzun ömürlü kullanabileceğiniz diş kaplamalarına sahip olabilirsiniz. Diş estetiği uygulamalarında n diş beyazlatma hakkında bilgi almak için dişlerinibeyazlat.com sitesine göz atabilirsiniz.

 

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı / 5. Oy sayısı:

Bana yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× WhatsApp/Randevu Al