• Türkçe
 • İngilizce

Opening Hours : Mesai: Pazartesi - Cumartesi 09:00-19:00
  Contact : +90549 347 43 47

Estetik Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya

Zirkonyum Diş Kaplama Neden Tercih Ediliyor?

Zirkonyum estetik diş kaplamalar  doğal ve dayanıklıdırlar. Aynı zamanda arka dişlerde kullanılabilecek kadar dirençlidirler. Bu nedenle zirkonyum altyapılı porselenler diş kaplamalar ön ve arka dişlerde hem estetik hem dayanıklılık özelliklerinden dolayı güvenle tercih edilebilirler.

Zirkonyum Diş Kaplama 

Zirkonyum esaslı porselenlerin ışık geçirgenlik özellikleri sayesinde doğal dişlerle tam bir uyum sağlanabilmektedir. Bu sayede mükemmel bir estetik sonuç elde edilebilmektedir. Zirkonyum kaplama neden tercih ediliyor sorusuna anlaşılır ve kısa bir cevap vermeye çalışacağım. Ben de bir şey yaptıracağım zaman veya satın alacağımda bilmek isterim. Konuyu araştırırım. Size diş tedaviniz öncesinde faydalı olabilmek için aşağıda genel hatları ile zirkonyum kaplama diş ile ilgili bilgileri sıraladım.

 • Altında metal yansıması olmadığından metal alt yapılı porselenlerde görülen yapay görüntü kesinlikle oluşmaz.

 • Diş eti uyumu klasik metal alt yapılı porselenlere göre çok daha iyidir. Metal alt yapılı porselenlerde sıkça görülen dişeti renklenmeleri zirkonyum da kesinlikle görünmez.

 • %99 doku dostu bir materyal olduğu için alerjik değildir. Metal destekli protezlere göre genel vücut sağlığı açısından daha avantajlıdır.

 • Isı yalıtma özelliği çok iyi olduğu için dişe, metal alt yapılı porselenlerden daha az ısı iletirler. Bu sayede zirkonyum esaslı porselen uygulanan dişlerde sıcak/soğuk hassasiyeti oluşmaz.

 • 900-1200 mega paskallık yüksek dirençleri sayesinde arka bölgelerdeki dişlerde de güvenle kullanılabilirler. Bu kadar güçlü olmasıyla birlikte ışığı geçirecek kadar da zarif ve estetiktirler.

 • Alttan gelen diş rengini maskeleyebilme özelliğine sahip olduğu için çok koyu renkli dişlerde bile mükemmel estetik sonuçlar elde edilebilmektedir.

 • Oldukça hassas bir çalışma ile üretildiklerinden kesilmiş diş yüzeyine birebir uyum gösterirler. Bu sayede zirkonyum porselen ile diş arasında bakterilerin sızabileceği bir aralık kalmadığı için aradan çürük oluşumuna izin vermez.

 • Ağızda tat alma duyusunda bozukluğa, dişeti problemlerine ve ağız kokusuna neden olmayan sağlıklı materyallerdir.

 • Hem ön hem de arka dişlerde güvenle kullanılabilirler.

Zirkonyum kaplama ve porselen diş kaplama farkı

Zirkonyum kaplama ve porselen diş kaplama farkı

Değişik ışık kaynaklarında porselen diş kaplama belli olur. Zirkonyum şeffaf ve ışık geçiren yapıda olduğu için estetik diş kaplamalar içerisinde başarılı sonuç veren bir uygulamadır. Diş eti ile biyolojik uyumu sayesinde uzun yıllar sağlıklı bir şekilde kullanılabilir. Eksik dişlerin giderilmesinde boşluğun her iki yanında bulunan dişlerin üzerine kesim yapılarak kaplama uygulanması gerektiğinde özellikle zirkonyum diş kaplamalar tercih edilirler. Çünkü uzun süre sağlıklı bir şekilde kullanılabilmeleri mümkündür Kaplama altında çürük olmaz. Diş ile zirkon kaplama arasında boşluk olmadığı için zaman içerisinde kaplama altında oluşan çürüklerin ortaya çıkması söz konusu değildir.

Hem estetik olarak son derece başarılı sonuçlar veren hem de uzun ömürlü sorunsuz diş köprüsü ve kaplaması olan yeni nesil bilgisayar tasarımlı estetik diş kaplama ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için www.drsertac.com/zirkonyum sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Kendi dişleriniz için en uygun tedavi planını ve fiyatlarını öğrenmek isterseniz iletişim formu yardımı ile randevu alabilirsiniz. Size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Sağlıkla kalın.

 

Aşağıdaki başlıkları tıklayarak diğer yazılarımı da okumak ister misiniz?

Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya

02129093748

5 Comments
  • admin

   Memnuniyetle

 1. Sevim

  Hocam merhabalar,ben yurt dışında yaşıyorum ve haftaya cuma İstanbul’a geliyorum. Dişlerimde 4 adet protez köprü var ve bunlar zamanla gevşemeye,çirkin görünmeye başladı. Değiştirmek,zirkonyum kaplatmak istiyorum. Nette uzun süre araştırdıktan sonra bir doktorda yaptırmaya karar verdim. Fiyatı konuşamadım,çünkü aşşağı yukarı ne kadar tutacağını piyasadaki fiyatlarla tahmin etmiştim. Ama hazırlıklı gelme açısından doktoruma tek diş fiyatının ne olduğunu sordum. Genelde 400 ile 1000 YTL arasında değişen tek diş fiyatı bu bahsettiğim doktorda 750 Euro’muş. Hem şok oldum,hemde çok üzüldüm. Neden yurt dışı olunca ayrı fiyat? Sistem,çalışma,geçim inanın her yerde aynı. Asgari ücret burda 1100 Euro ve 50 metrekare evlerin kirası 600 Euro’dan başlıyor! Bu şartlarda zaten zor geçinirken, nasıl biriktirebiliriz,nasıl bu sağlık sorunlarını halledebiliriz? Burada yaşamanın verdiği Dezavantajlar o kadar çok ki,bu yüzden kendi memleketimizde bazı şeyleri yaptırmak istiyoruz. Ama hepimizde farkına vardık’ki kendi insanımız bize karşı daha acımasız. İşini ahlaki ile yapanları tenzi ederim. Burda anlatmak istediğim lütfen ama lütfen bize aynı eşitlikte davranın! Emin olun karşılaştırma yapıldığı takdirde en mağdur olan,daha fazla sorunlar yaşayan burda yaşayan bizleriz. Buna dikkat etmenizi ona göre yaklaşmanızı hepinizden rica ediyorum. Sağlık konusunda adalette de olduğu gibi eşit olduğumuzu düşünüyorum. Benim gibi düşünen bir doktor ile karşılaşmayı Ümit eder,sizede hayatınızda başarılar dilerim.

Comments are closed.