Zirkonyum diş kaplamada gerçekler

Zirkonyum diş kaplamada gerçekler

Metal altyapılı porselen diş kaplamalar günümüze kadar başanlı bir şekilde kullanılmaktaydı.
Ancak son 10 yıldır estetik kriterlerin ön plana çıkması ve malesef metal seramiklerin bu  estetik kriterleri karşılayamaması araştırmacıları yeni materyalleri geliştirmeye yönlendirdi.
 Son gelişen bilgisayar teknolojiside işin içine dahil edilince ortaya teknik olarak son derece hassas ve birçok konuda eski ürünlere nazaran son derece güçlü ve estetik diğer taraftan oldukça komplike teknolojiler ve yapılan en ufak hatayı affetmeyen sistem ZİRKONUM DİŞ KAPLAMA ALTYAPISI OLAN ZİRKONYA ortaya çıktı. Yapılan bir çok çalışmalara ve firmaların başarı ile kullanıldığını söylemelerine rağmen, Zirkonum diş kaplamasını bütün hekimler acaba bugün başanlı bir şekilde uygulayabiliyormu?

“Zirkonyum diş kaplama” niye ihtiyaç duyduk?

 Bir yanda 20- 25 bin Avroya satılan sistemler diğer yanda yüz binlerce Avro’ya satılan sistemler acaba bu sistemlerden hangisi daha başanlı? 
Elbette maliyetler hekime yansırken aralannda büyük oranda fiyat farkı var.
Zirkonyum diş kaplama fiyatları ile metal porselen diş kaplama fiyatları karşılaştırıldığında zirkonyum diş kaplama fiyaylarının porselen diş kaplama fiyatlarına oranla daha pahalı olduğunu görüyoruz.
Peki her zirkonyum diş kaplama fiyatı aynımıdır? Zirkonyum altyapı arasında ne gibi farklar vardır? Zirkonyum diş kaplama dezavantajları ve avantajları nelerdir?
En iyi zrkonyum diş kaplama yapan diş laboratuvarı hangileridir?

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 4.6 / 5. Oy sayısı: 169

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Bana yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Zorunlu Değildir.)

× WhatsApp/Randevu Al