Zirkonyum Diş Yapımı ve Lamine Diş mi Zirkonyum mu?
  • Türkçe
  • İngilizce

Opening Hours : Mesai: Pazartesi - Cumartesi 09:00-19:00
  Contact : +90549 347 43 47

Zirkonyum Diş Yapımı

Zirkonyum Diş Yapımı

Diş Estetiği Nedir?

Dişlerde görülen renk ve şekil bozukluklarının düzeltildiği alana diş estetiği denmektedir. Özellikle ön dişlerde meydana gelen bozuklukların düzeltilmesi ve sağlıklı görünmesi diş estetiği ile sağlanmaktadır. Diş aralarındaki boşluğun kapatılması veya çarpıklığın yok edilmesini isteyen hastalar diş estetiğinin çeşitli yöntemlerinden birini tercih etmektedir. Günümüzde en fazla tercih edilen yöntemler lamine ve zirkonyum diş yapımı estetiği yöntemleridir.
Peki, lamine diş mi zirkonyum mu daha iyidir?
Lamine ve zirkonyum diş fiyatları 2018 yılında çok fazla fark içermemektedir. Bu ikisi arasındaki lamine diş mi zirkonyum mu tercihi tamamen vakanın hekim tarafından değerlendirilmesi sonrası belirlenebilir.

Lamine Diş Estetiği Nedir?

Gülüş estetiği olarak da bilinen diş estetiği, lamine diş yöntemi ile kolayca gerçekleştirilmektedir. Daha çok hastaların ön dişler arasındaki boşluğu kapatmak ve çarpıklığı gidermek için başvurdukları lamine diş estetiği, dişlerin yüzeylerine yapıştırılan ince bir porselen tabaka yöntemidir. Bu sayede diş yüzeyinde görülen renk, leke gibi yapısal bozukluklar giderilmektedir. Lamine diş mi zirkonyum mu sorusunda laminenin eksik tarafları olabilmektedir. Örneğin; lamine diş estetiği genellikle ön dişlerde uygulanması sebebi ile diğer dişlerinde sorun yaşayan hastalar için uygun olmamaktadır. Diş eksikliği olduğunda da lamine diş ile estetik elde etmek mümkün olmamaktadır.

Zirkonyum Diş Estetiği Nedir?

Kişilerin çeşitli sebepler ile diş sağlığına önem vermeleri diş estetiğinin önünü açmıştır. Diş estetiğinde tercih edilen yöntemlerin başında gelen zirkonyum diş yapımı tekniği, zirkonyum adlı metalin kullanılması ile yapılır. Zirkonyum diş yapımı, beyaz renkli bir metalin üzerine yapılan porselen kaplaması yöntemidir. Zirkonyum, uygulaması sonunda pürüzsüz ve temiz bir diş görünümü kazandırması ile zirkonyum diş fiyatları 2018 yılındaki ekonomikliği sayesinde son yıllarda oldukça popüler hale gelmiştir. Bu diş tekniğinde pek çok diş rengi bulunmaktadır. Zirkonyum A1 B1  2 M1 2M2 diş rengi en çok tercih edilen renklerin başında gelir. Beyaz görünüşü sebebi ile zirkonyum A1 diş rengi genelde gençlerde tercih edilen bir renktir. Özellikle 40 yaş üstü kişilerde kullanılan zirkonyum A1 diş rengi oldukça yapay durabilmektedir. Bunun için yaş ve cilt tonu düşünülerek diş rengine karar verilmelidir. Zirkonyum diş yapımı doğal dişler ile beraber sağlanan uyum göz önüne alındığında lamine diş mi zirkonyum mu sorusunda rahatlıkla tercih edilebilecek bir yöntemdir. Üzerine kaplanan porselene de yüksek bir direnç kazandıran metal, sağlıklı diş kullanımını sağlamaktadır. Ülkemizde zirkonyum diş fiyatları 2017 yılı itibari ile diğer diş estetik yöntemlerine göre çok daha uygundur.

Zirkonyum Diş Tekniği Fiyatı Nedir?

İnsan sağlığına olumsuz bir etkisi olmayan zirkonyum metali, diş estetik sektöründe diğer metallere göre daha hoş durduğu için tercih edilmektedir. Özellikle zirkonyum a1 diş rengi kullanımı son yıllarda artış göstermiştir. Fiyatlarda her sene değişiklik olabileceği gibi zirkonyum diş fiyatları 2017 yılı içerisinde diğer yöntemlere göre ekonomik ve sağlıklı bir yöntemdir. Diş tekniği ile ilgili her türlü bilgi için Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya tarafından açılan sitemiz ile iletişime geçebilirsiniz. Daha detaylı bilgi için https://www.drsertac.com/zirkonyum adresi ziyaret edebilirsiniz.
Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya estetik diş tedavileri ve implant Küçükçekmece