• Türkçe
  • İngilizce

Opening Hours : Mesai: Pazartesi - Cumartesi 09:00-19:00
  Contact : +90549 347 43 47

Diş Estetiği Uygulaması Nasıl Yapılır?

Estetik iş yapımında kullanılan malzemeler gelişmiş teknoloji ürünüdür. Diş hekimliği branşı için kullanılan bütün malzemeler ileri teknoloji ürünüdür. En sağlıklı ve uzun ömürlü diş tedavileri için fizik, kimya ve uzay sanayiinin de içinde bulunduğu bir ekip çalışır. Bu yazıda diş estetiği uygulamaları nasıl yapılır, diş estetiği fiyatı, İstanbul diş estetiği için Türkiye’nin kalbi mi sorularına yanıt arayacağız. Diş estetiğinde zirkonyum diş kaplama, laminate veneer, empress diş, CEREC uygulamaları, empress diş kaplama ve kompozit diş dolgusu konularında ilgili linkleri

Ağızda kullanılan malzemeleri dayanıklılıkları ve biyolojik uyum özellikleri istenen seviyede olduğu durumda diş yapımı başarılı olur. Diş estetiği için kullanılan zirkonyum alt yapı malzemesi de bunlardan bir tanesidır. Öncelikli olarak biyolojik uyumlu olması, zirkonyum maddesinin bu amaç ile kullanımını arttırmıştır. Günümüzde zirkonyum diş kaplama ön bölge dişlerin yapımında, artık neredeyse tek seçenek olmuştur.

Neden zirkonyum?

Zirkonyum diş kaplama Zirkonyum diş kaplama

Metal içeren porselen kaplamalarını dişeti kenarındaki problemleri zirkonyum kullanılarak tamamen ortadan kaldırılabilirmiştir.

Metalin rengi dolayısı ile diş eti kenarında yaptığı koyu renkleşme ve biyolojik olarak diş eti uyumsuzluğu nedeniyle ortaya çıkan diş eti çekilmeleri zirkonyum diş kaplama kullanıldığında tamamen ortadan kalkar.

Dayanıklılık olarak günümüzde geliştirilen zirkonyum malzemenin ilk uygulanmaya başlandığında metal kadar dayanıklı değildi. Geliştirilen yapısı sayesinde artık metalin kullanılabildiği her yerde zirkonyum alt yapı rahatlıkla kullanılabilmektedir. Bunun ötesinde yer problemi olan mesafe problemi olan dişler için mandalin teksin koyayım adı verilen yapmasından porselen kullanımına ihtiyaç duyulmayan ve son derece estetik sonuçların alınabildiği tek parçalı zirkonyum diş kaplamalar hızlı bir şekilde üretilebilmektedir. Tek parça zirkonyum kaplama da bilgisayar tasarımı sayesinde simetrik dişin morfolojisitamamen taklit edilebilir. Kapanış ve temas ile ilgili hassas ölçümler yapılarak başarılı sonuçlar alınabilmektedir.

Işık geçirgenlik özelliği de zirkonyum un önemli bir olumlu özelliğidir. Bildiğimiz gibi doğal dişler ışığı geçirir. Yaygın olarak kullanılan porselen diş kaplamalar da metal olduğu için ışık geçirmesi mümkün değildir. Bu nedenle doğal bir görüntü elde edilememektedir. Kendi dışı gibi doğal bir görüntü elde etmek isteyen hastalara zirkonyum diş kaplamalar tavsiye edilir.

Gülüş tasarımında zirkonyum diş kaplama

Estetik kavramında altın orandan bahsetmişlik. Dişlerin genişliğinin birbirine olan oranı da güzel görünümlü dişlerin ana bileşenlerinden birisidir. Orta hattın yerinde olması diğer bir unsurdur. Diş uzunlukları kapanış ve diş dudak ilişkisi diş estetiği için ön plana çıkan unsurlardır.

Protez tedavisine yardımcı olan altın oran dudakların ağzın köşesine doğru

%d blogcu bunu beğendi: