Diş Temizletme Fiyatı

Diş temizletme

Diş temizletme zararlı mı, diş temizletme fiyatı ne kadar, diş temizletme ile diş rengi beyazlar mı gibi, çok sayıda soru alıyorum. Bu yazıda başlığımız olan diş temizletme fiyatı ve diş temizliği ile ilgili en doğru ve güncel bilgileri ve fiyatları vermek istiyorum. Youtube kanalıma abone olduğunuzda diş sağlığı ile ilgili doğru bilgilere hızlı bir şekilde ulaşma imkanınız olacak. Yeni videolardan haberdar olmak için bildirimleri açmayı unutmayın.

Youtube kanalımın linki

https://www.youtube.com/sertaçkizilkaya

Diş Temizliği

Diş Fırçalama Şekli ve Süresi

Günlük yapılan diş bakımı diş temizliğinin temelini oluşturur. Bu amaç ile el ile veya otomatik diş fırçaları kullanılır. Diş fırçasını yeterli sürede ve doğru şekilde kullanmak gerekir. Zaman olarak kısa olan diş fırçalaması yapılması en sık karşılaştığım sorunlardan bir tanesidir.

Elektrikli diş fırçası ve manuel diş fırçası

Ağzımızda 32 diş olduğunu düşünürsek ve her diş için beş yüzey olduğunu göz önüne aldığımızda diş fırçalama sırasında da her yüzeye 1 saniye ayırsak bile 150 saniye süre gerektiği açıktır. Bu nedenle biz diş hekimleri 3 ile 5 dakikalık diş fırçalama süresini ısrarla önermekteyiz. Az sayıda kişi bu süreye tam olarak uymaktadır. Bazen bizler yani diş hekimleri de daha az süre ile diş fırçalama yaptığımızı kabul etmek zorundayız.

Size uygun diş fırçalama tekniği için diş hekiminiz ile görüşmeniz gerekmekte. Randevu alıp geldiğinizde bu konuda size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Şimdi dişleri ne şekilde fırçalamamız gerektiğini öğrendik kabul edelim. dişler iyi fırçalandı. Diş taşı oluşmayacak mı? Maalesef yine de az da olsa diş taşı oluşumu gerçekleşir. Genellikle siz oluşan bu taşları alt çenenizin ön bölgesinde yer alan ön kesici dişlerin iç yüzeyinde rahatlıkla görebilirsiniz. dilinize takılan bu parçalar diş taşlarıdır. Bazen kopar ve birkaç hafta sonra tekrar oluşurlar. Diş fırçası seçimi için diş hekiminiz ile görüşmeniz sizin için faydalı olacaktır. Elektrikli diş fırçaları her zaman uygun olmayabilir.

Diş Temizleme Fiyatı 2019
İşlem
Diş Taşı Temizliği (Tek Çene)150
Diş Taşı Temizliği (İki Çene)250
Diş Beyazlatma (Ev Tipi)1100
Diş Beyazlatma (Ofis Tipi)1600
Diş Beyazlatma (Ev ve Ofis Tipi)1900
Tek Diş Beyazlatma500
Periodontal Küretaj (Tek Çene)500
Diş Röntgen Filmi Periapikal50
Panaromik Film115

Diş Taşı Zararları

Sigara lekeleri nasıl çıkar?

Sigara lekeleri nasıl çıkar?

Diş temizlemede amaç bakteri plağını ve diş taşlarını yani tartar temizliğini sağlamaktır. Bu taşlar ve bakteri plağı neden temizlenmek zorunda. Hemen izah edeyim. Plak içerisindeki milyonlarca bakteri asit oluşturur ve bu asit diş etlerinde yıkım ve enfeksiyon başlatır. Diş etlerinde kızarıklık ve kanama başlar. Diş etleri şişer ve kanamaya başlar. Kanamanın ardından ağız kokusu hissedilmeye başlanır.

İltihaplanan diş eti altındaki kemik bu durumdan etkilenir ve kemik yıkım süreci başlar. Diş kökünü tutan kemiğin erimesi demek dişin sallanması ile ve sonra çekilmesi ile sonlanan sürecin başlaması demektir. Geç kalmadan diş taşlarının temizlenmesi ve diş eti sağlığının kazanılması gerekir.

Ne Zaman Diş Temizletmeli?

Diş temizletme işlemi ihtiyacı kişiden kişiye farklılık gösterir. Eğri dişler veya diş eti çekilmesi olan insanlar daha sık diş temizlemelidir. Genel olarak diş temizletme zamanının geldiğini bize gösteren faktörler şunlardır.

 1. Diş etinde kızarıklık
 2. Diş eti kanaması
 3. Sabahları ağızda paslı tat
 4. Ağız kokusu
 5. Diş taşı oluşması
 6. Dişler arasına besin gömülmesi
 7. Diş eti çekilmesi
 8. Kontrol süresinin gelmesi

Diş temizletme veya diş kontrolü için diş hekimine gitme zamanının geldiğini gösteren bulgulardır. Diş temizletme fiyatı bana çok geliyor diş temizliği ücretini ödeyemem diyorsanız sizi ileride daha büyük ve zorunlu diş eti tedavilerinin beklediğini bilmelisiniz. ekonomik durumunuz el vermiyor ise devletten randevu almayı tekrar tekrar deneyerek ideal bir temizlik olmasa da en azından kabalarını aldırma diyebileceğimiz diş temizliğini devlette yaptırabilirsiniz. Diş temizleme için hekimin uzun zaman ayırmak zorunda olması devlet kurumlarında alınan hizmet sonucunu olumsuz etkilemektedir. Diş parlatma işlemi ile geçiştirildim diyerek kliniğimize gelip detaylı diş taşı temizliği yaptıran bir çok hastamız bulunmaktadır.

Diş Temizliği Fiyatı

Özel olarak yaptıracağınız diş temizliği fiyatı dişlerinizin durumuna göre belirlenir. Ancak genel bir fikriniz olması bakımından diş temizleme fiyatları vereceğim. Başlangıç seviyesinde diş taşları için bütün ağız diş temizleme fiyatı 250 TL ile 350 TL arası bir fiyat söz konusudur. Diş taşı miktarının fazla olması veya sigara, çay kahve lekeleri bu işlemin süresini uzatacağı için fiyatı da arttıran unsurlardır. Diş temizliği için anestezi uygulanması yapılması gerektiğinde fiyat daha yüksek olmaktadır.

Diş temizletme fiyatını etkileyen faktörler

İlerlemiş diş eti hastalığı nedeni ile kaybedilmiş dişler

İlerlemiş diş eti hastalığı nedeni ile kaybedilmiş dişler

 • Diş taşı miktarı
 • Diş lekeleri
 • Dişlerin eğri olması
 • Diş eti çekilmesi miktarı
 • İşlem için anestezi uygulanması
 • Diş eti kanamasının varlığı
 • Klinikteki cihazların kalitesi
 • Hekimin tecrübesi

olarak sıralanabilir.

Diş eti hastalığı tedavisinde birinci basamak olarak adlandırılan periodontal tedavi aşaması da diş temizletme işlemidir. Diş etleri için küretaj veya flap operasyonları planlandı ise önce diş temizliği yapılmalı ardından bu işlemlere başlanmalıdır. En iyi sonuç için sabır ile hareket edilmeli ve düzenli kontroller ve tekrarlayan seanslar aksatılmamalıdır. Diş eti hastalığı tedavisinde başarı hastanın tedaviye uyması ve evde yapacağı bakım ile mümkün olmaktadır.

Yazının içerisinde yer verdim ama tamamını okumadan sadece fiyat bilgisi almak istiyorsanız ve yazının başına sonuna bakanlardansanız buraya da ayrıca diş temizleme fiyatı yazayım. Yukarıda da belirttim 250 Tl ile 350 Tl arası bir fiyat ile diş temizletme yapılabilmektedir. Diş temizliği fiyatını öğrendiniz.

Güzel dişlere sahip olmak isteyenlerin zirkonyum diş kaplama sayfamızı da okumalarını öneriyoruz.

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 2.6 / 5. Oy sayısı: 147

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Bana yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Zorunlu Değildir.)

× WhatsApp/Randevu Al